اهمیت منوی موبایل در طراحی سایت

اهمیت منوی موبایل در طراحی سایت

چرا نمایش سایت در موبایل اهمیت دارد؟

اهمیت منوی موبایل از وقتی احساس شد که تعداد کاربران آن روز به روز افزایش پیدا کرد. طبق گفته رسمی گوگل در مورد بازدیدهایی که از وبسایت های مختلف دنیا انجام میشود بیشتر بازدیدکنندگان با موبایل به گشت و گذار اینترنتی می پردازند. ممکن که شما هم با موبایل خود مشغول مطالعه این مقاله باشید. حتی درمورد خریدهای اینترنتی نیز گفته شده که بسیاری از کاربران ابتدا با موبایل وارد وب سایت شده اند و سپس ادامه خرید خود را با لپ تاپ یا وسیله های دیگر انجام داده اند. پس بسیار واضح است که نمایش مناسب سایت در موبایل تا چه میزان میتواند با تعداد مشتریان ما مرتبط باشد.

کاربران موبایل تنبل هستند!

باید توجه کنیم که کاربرانی که با موبایل وارد وبسایت شده اند معمولاً تمایل دارند که با سرعت بیشتری به هدف خود برسند یا ممکن است به سرعت تصمیم بگیرند که دسته بندی دیگری را در وب سایت ما مشاهده نمایند. پس باید دقت کنیم که بهتر است منوی موبایل با آیکن کوچکی در قسمت بالای سایت به طور ثابت همیشه در دسترس باشد تا کاربر با کلیک بر روی آیکون به سرعت به دسته بندی ما دسترسی داشته باشد.

کاربر را در سریعتر به هدف برسانید

منو در نسخه موبایل وبسایت باید ساده ولی کامل باشد. یعنی همه دسته بندی های اصلی در آن وجود داشته باشد اما دسته بندی های فرعی تنها در صورتی برای کاربر مشاهده شود که روی دسته بندی اصلی کلیک کند. یک قسمت جستجو نیز ایجاد کنید تا اگر کاربر نیاز داشت هدف خود را مستقیماً جستجو کند و سریعتر به خواسته اش برسد.

 

اهمیت منوی موبایل در طراحی سایت

مدتی قبل آماری را در مورد میزان بازدید از وب سایت های مختلف مشاهده کردم. وب سایت هایی مورد توجه و بازدید بیشتر قرار گرفته بود. وقتی روی وب سایت ها تحقیق میکردم متوجه شدم صفحه هایی که بازدید شده با موبایل بوده و این وب سایت ها منوی موبایل بهتری داشتند. این شد که تصمیم گرفتم مطلبی کوتاه درمورد اهمیت منوی موبایل منتشر کنم. منو در نسخه موبایل وبسایت باید همانطور که گفته شد با آیکون کوچکی در سمت راست یا چپ وبسایت قابل دسترسی باشد و با لمس آیکون از کنار باز شود چرا که صفحه نمایش موبایل بسیار کوچکتر از لپتاپ است و اگر منوی موبایل جایگاه زیادی از صفحه نمایش را اشغال کند برای کاربر دوست داشتنی نخواهد بود و سایت ما را ترک میکند.

۲ نظر

 1. محمد 1397/07/19 پاسخ

  خیلی عالی بود.
  ممنون از مطالب خوبتون.
  بعضی از برنامه ها و سایت ها منوی موبایلشان با کشیدن صفحه به چپ یا راست فعال می شود. این چطور است؟ آیا باز هم به آیکن منو نیاز هست؟

  • negarche 1397/07/21 پاسخ

   خواهش میکنم. ممنون از توجهتون. بهتره منو به گونه ای باشه که بیشتر کاربران بتونن به راحتی باهاش کار کنن و خیلی سخت در دسترس نباشه. خیر الزامی به آیکن نیست فقط طوری باشه که بیشتر کاربران بدونن چه جوری به منو دسترسی داشته باشن و سردرگم نشن.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button