روانشناسی رنگ در طراحی سایت

روانشناسی رنگ در طراحی سایت

در این مقاله به روانشناسی رنگ وب سایت و تاثیر رنگ در فروش اینترنتی می پردازیم. رنگ ها در رفتار انسان و احساس ما بسیار تاثیرگذار هستند. شاید تجربه کرده باشید که پوشیدن لباس های شاد یا قرار گرفتن در محیطی که رنگ های زنده دارد باعث میشود احساس بهتری داشته باشیم. این موضوع در فروش بسیار اهمیت پیدا می کند. انتخاب رنگ سایت نامناسب میتواند تاثیر بسیار بدی در فروش اینترنتی داشته باشد. این مقاله میتواند یک راهنمای انتخاب رنگ وب سایت به شیوه اصولی برای بسیاری از طراحان سایت و دارندگان کسب و کار باشد.

 رنگ آبی: نماد صداقت، امنیت و آرامش 

آبی پرطرفدارترین رنگ می باشد. این رنگ هم در خانم ها و هم آقایان بسیار محبوب است. تجربه نشان داده که استفاده از رنگ آبی باعث ایجاد حس امنیت و آرامش می شود و در بیننده حس صداقت و درستی را منتقل میکند. این رنگ در تجارت و کسب و کارهایی که بر پایه اعتماد مردم بنا شده اند (مثل بانک ها) بسیار به چشم می خورد. انتخاب رنگ سایت بسیار ی از بانک ها (مثل بانک سامان) اشاره به تاثیر این رنگ دارد.

 رنگ قرمز: انرژی و هیجان 

رنگ قرمز بمب انرژی رنگ هاست. استفاده از این رنگ باعث ایجاد حس هیجان و برانگیختگی می شود. استفاده از این رنگ در وب سایت برای قسمت هایی که نیاز به ترغیب مشتری به خرید داریم (مانند تخفیف ویژه) میتواند بسیار تاثیرگذار باشد.

 سبز: نماد طراوت و تازگی، امید و اعتماد 

سبز رنگ اصلی طبیعت است. همه ما حس تازگی و طراوت را در جنگل و جاهای سرسبز تجربه کرده ایم. تحقیقی که درمورد روانشناسی رنگ سایت انجام شده نشان می دهد که این رنگ باعث القای حس امید و اعتماد نیز می شود. این رنگ برای وب سایت های پزشکی بسیار توصیه میشود.

 رنگ زرد: نماد تمرکز و خاص بودن 

رنگ زرد باعث تمرکز مخاطب می شود اما در استفاده از این رنگ باید بسیار محتاط عمل کنیم. زیرا استفاده زیاد از رنگ زرد باعث آزار چشم مخاطب می شود. این رنگ می تواند در پس زمینه بعضی متن های خاص که باعث تمرکز مشتریان در وب سایت می شود مورد استفاده قرار گیرد. همچنین استفاده از زرد ملایم و کمرنگ میتواند نماد خاص بودن باشد.

تاثیر روانشناسی رنگ سایت می تواند در فروش اینترنتی بسیار تاثیرگذار باشد.بسیاری از شرکت های بزرگ از یک مشاور حرفه ای در کنار گرافیست برای روانشناسی رنگ در طراحی سایت و همچنین سایر تبلیغات خود استفاده میکنند. اگر دقیق تر نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که شرکت های بزرگ خارجی مانند اپل و… تا چه اندازه اصول روانشناسی رنگ در وب سایت را به درستی انجام داده اند.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button