سئو سایت شرکت و دسته سایت های شرکتی از مهم ترین پروژه های مربوط به سئو هستند. افزایش رتبه یک سایت در کلمات کلیدی مرتبط با صنف کاری خودش در عصر جدید به یک الزام تبدیل شده است. صرف این که سایت شرکت شما هم در بین این دریای وسیع پهناور وب وجود داشته باشد خیلی در افزایش مشتریانتان تاثیری نخواهد گذاشت. شما باید در جستجوهای مرتبط جایگاه خوبی داشته باشید. با استفاده از سئو سایت شرکت می توانید جایگاه خود را در نتایج جستجو ارتقا دهید. به این ترتیب می توانید شانس بیشتری داشته باشید که مشتریان تازه ای به سراغ شما بیایند. قبل از این که سئو سایت شرکت خود را شروع کنید باید ارزیابی های مهمی در مورد اهداف خود از این کار و ارزیابی شیوه جستجوی کاربران و مشتریان انجام دهید. 

سئو سایت شرکت شما باعث می شود که:

یک برند شوید

یکی از دست آورد های مهم سئو سایت شرکت این است که در رسته کاری خود به یک برند تبدیل شوید. وقتی در هر نتیجه ای که مرتبط به حرفه شرکت یا مجموعه تان است اول باشید ناخودآگاه به یک برند صاحب نام تبدیل می شوید. در صدر بودن سئو سایت شرکت شما باعث می شود تا رفته رفته شناخته شده و معروف شوید.

مشتریانتان بیشتر شود

هدف خیلی از مدیران از انجام سئو سایت شرکت افزایش مشتریان است. درست مانند این است که مغازه ای درست در پر رفت و آمد ترین جای ممکن داشته باشید. پس از سئو سایت شرکت سیل زیادی از مشتری به سمت شما سرازیر خواهد کرد.

درآمد بیشتری داشته باشید

درآمد اصلی ترین هدف هر کسی از کار کردن است! سئو سایت شرکت می تواند درآمد مجموعه شما را تا چندین برابر بیشتر کند. وقتی تعداد ارجاعات به سمت شما بیشتر شود مشتریان خیلی زیادی خواهید داشت. هر مشتری مبلغی را به صندوق مالی شما اضافه می کند.

مراحل سئو سایت شرکت

سئو سایت شرکت

سئوی بیس سایت

این مرحله از سئو را شاید بتوان مهم ترین دانست. ضرب المثل قدیمی خشت اول چون نهد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج را به یاد دارید؟ این ضرب المثل به ما یادآور می شود که هر کاری را که می خواهیم اصولی و درست انجام دهیم باید از پایه درست و استاندارد باشد. در مورد سئو نیز همین طور است. معماری سایت شما باید با استانداردهای لازم ساخته شده باشد. قبل از این که سئو سایت شرکت شما به صورت مستمر انجام شود باید ساختارهای اصلی را در آن اصلاح کرد. شاید کمتر شرکتی باشد که در مورد سئوی بیس حرفی برند. هنگامی که می گویید می خواهید طراحی سایت حرفه ای یا ساده داشته باشید خیلی از طراحان نمی پرسند که سئو بیس باشد یا خیر. حقیقت این است که رعایت خیلی از موارد سئو از پایه نیاز به دانش فنی زیادی علاوه بر طراحی وب و کند نویسی است. شاید شخصی که سفارش طراحی سایت شرکتی حتی حرفه ای نیز قبول می کند از نظر قابلیت ها چیزی کم نگذارد. اما اگر دانش سئو را نداشته باشد نمی تواند خیلی از اصول را در طراحی اش رعایت کند.

سئوی صفحات اصلی سایت

این مرحله حساس ترین و مهم ترین مرحله سئو سایت شرکت شما خواهد بود. در این قسمت هر صفحه از سایت از نظر کدنویسی، محتواگذاری و… با توجه به اصول سئو آپدیت می شود. اگر این مرحله مهم به درستی انجام نگردد کل پروژه سئو سایت شرکت شما با مشکل جدی مواجه خواهد شد.

بهبود لینک های داخلی

استفاده از لینک های داخلی به شکل استاندارد و با رعایت اصول در جهت افزایش رتبه، مرحلی برای پیشرفت سئو سایت شرکت شما خواهد بود. لینک های غلط باید اصلاح شود و لینک های داخلی جدید نیز با رعایت مواردی درج گردد.

آپدیت های داخلی سایت

آپدیت های لازم از نظر محتواها و… به صورت مستمر انجام خواهد شد. این مرحله باید با نظم خاصی و به صورت روزانه و ماهیانه انجام شود تا بتوانید به رتبه خوبی برسید. از جمله کارهای مهمی که رد این مرحله انجام می گیرد ساخت مقالات یونیک و آپدیت آنها به صورت منظم در سایت است.

سئوی خارجی

این مرحله نیز از مراحلی است که باید با دقت خیلی زیادی انجام گیرد. عدم رعایت موارد استاندارد باعث می شود که موتورهای جستجوگر به شما بی اعتماد شوند و نمره منفی بدهند. بهترین زمان برای شروع سئوی خارجی پس از مدتی توسط کارشناس سئو شما و با توجه به نوع وب سایت اتخاذ می شود.

موارد مهم برای سئوی صفحات اصلی

سئو سایت شرکت حرفه ای

همان طور که در قسمت های قبل نیز گفته شد یکی از مراحل حساس برای سئو سایت شرکت بهینه سازی صفحات اصلی سایت می باشد. صفحات اصلی سایت با توجه به اینکه هر نوع سایت شما چه باشد متفاوت هستند. در بیشتر موارد این صفحات خدمات مختلف شرکت شما را معرفی خواهم کرد. اگر شرکت شما از نوع شرکت های خدماتی باشد به احتمال خدمات متنوعی در یک دسته یا چند دسته متفاوت توسط مجموعه شما ارائه می شود. 

بهتر است که برای هر کدام است خدماتی که در شرکت شما ارائه می شود صفحه ای در سایت ایجاد کنید. در این صفحه باید به طور کامل توضیحاتی در مورد خدمت مورد نظر برای مشتریان نوشته شود. برای شروع سئو سایت شرکت خود از سئوی هر کدام از این صفحات شروع کنید. تمام موارد و المان هایی که در این صفحه قرار می دهید باید با استانداردهای بهینه سازی توسط موتورهای جستجو ارائه می شود در صفحه قرار بگیرند.

کلمات کلیدی صفحات

انتخاب کلمات کلیدی اولین مرحله ای است که پس از سئو کردن بیس سایت باید انجام دهید. انتخاب کلمات کلیدی را ابتدا از صفحات اصلی سایت خود شروع کنید. به طور مثال برای هر کدام از صفحات خدمات باید کلمات یا عبارات کلیدی تعیین شوند. توجه کنید که این مرحله سئو خیلی حساس و مهم است. اگر این کار را به درستی انجام ندهید کل پروژه سئو سایت شرکت شما شکست خواهد خورد. هر کدام از این صفحات درمورد خدمات خاصی هستند. همچنین موضوع هر صفحه متفاوت از دیگری است. البته شاید ارتباط‌ های هم به هم داشته باشند. هرچقدر که ارتباط و شباهت صفحات مربوط به خدمات شما به یکدیگر بیشتر باشد در انتخاب کلمات یا عبارات کلیدی باید به دقت بیشتری نمایید. در ادامه موارد بیشتری رادر مورد کلمات کلیدی توضیح خواهیم داد.

عدم تکرار کلمات

اشتباه رایجی که گاهاً در سئو سایت شرکت ها دیده می شود تکرار کلمات کلیدی می باشد. هر کلمه کلیدی باید تنها در یک صفحه استفاده شود. گاهی دیده می شود که برای چند صفحه مختلف از وب سایت یک عبارت کلیدی یکسان در نظر گرفته می شود. این باعث می شود که حتی اگر بقیه مراحل بهینه سازی را نیز به درستی انجام داده باشید نتوانید به رتبه خوبی دست پیدا کنید. این کار باعث می شود که موتورهای جستجو گیج شوند و ندانند که پس از اینکه کاربر عبارتی را جستجو می کند کدام یک از صفحات را در نتایج ظاهر کنند. بهتر است که لیستی از کلمات کلیدی که برای سئو سایت شرکت مهم است تهیه نمایید. پس از این که از هر کلمه یا عبارت استفاده کردید آن را خط بزنید. در این صورت در استفاده از آنها تکرار پیش نمی آید.

ارتباط کلمات با صفحه

قبل از این که پروژه سئو سایت شرکت شما به صورت عملی شروع شود به احتمال کلمات کلیدی را انتخاب کرده اید. برای این که بتوانید بر روی افزایش رتبه در هر کلمه یا عبارت کار کنید ابتدا باید بدانید که هر کلمه به چه صفحه ای مربوط است. هنگامی که کاربر عبارتی را جستجو می کند انتظار دارد که وارد صفحه ای شود که محتوای آن دقیقا مرتبط با عبارتی باشد که جستجو کرده است. کلمات کلیدی را باید با توجه به صفحه تعیین کنید. به طور معمول در آغار پروژه سئو سایت شرکت شما باید کلمات انتخاب شوند. توضیحات و محتوای صفحات باید در ارتباط با این کلمات و به طور متناسب انتخاب گردد.

محتوای طلایی

اهمیت محتوا در سئو سایت شرکت

بیشترین عاملی که می تواند سئو سایت شرکت شما را متحول کند محتوا می باشد. تولید محتوای اصولی و با استانداردهای بهینه سازی می توانند رتبه های وب سایت شما را به صورت شگفت انگیزی متحول سازد. در تولید محتوا موارد بسیار زیادی باید باید شود. چرا که باید علاوه بر اینکه در استانداردهای بهینه سازی منطبق باشد خانه های بالایی داشته باشد و کاملاً برای کاربران نوشته شده باشد. نوشتن محتوایی که تنها با هدف ارتقاء رتبه انجام شده باشد ممکن است که باعث شود سئو سایت شرکت شما درجه یک باشد رتبه های بالایی داشته باشید. اما این محتوا برای کاربران کارایی نخواهد داشت. به همین جهت پس از مدت کوتاهی ممکن است از وبسایت شما خارج شوند. این موضوع باعث می شود که نرخ خروج از سایت شما افزایش پیدا کند. با این کار پس از مدتی دچار افت رتبه میشوید. یعنی سئو سایت شرکت شما به سمت شکست می رود. ۷ توصیه می‌شود که اگر در تولید محتوا تخصصی ندارید حتماً از یک کارشناس یا شخص متخصص در این زمینه کمک بگیرید. همچنین موارد زیر در تولید محتوا مهم است.

محتوای اختصاصی

همانطور که در قسمت های قبل نیز گفته شد تولید محتوا یکی از مهم ترین کارهایی است که برای پیشرفت سئو سایت شرکت خود باید انجام دهید. تولید محتوای اختصاصی بهترین شیوه ای است که می توانید در مورد محتوای قسمت های مختلف وب سایت خود داشته باشید. این محتوا به صورت کاملا اختصاصی و بدون کپی برداری از جاهای دیگر تولید می‌شود و بیشترین تاثیر را در افزایش رتبه وب سایت شما خواهد داشت. بدون محتوا سئو سایت شرکت شما به صورت اصولی پیش نخواهد رفت. اگر می خواهید از روش های اصولی سئو استفاده کنید محتوای اختصاصی را سر لوحه کار خود قرار دهید.

استانداردهای سئو

محتوای سایت شما علاوه بر اینکه باید به صورت اختصاصی نوشته شده باشد باید با اصول بهینه سازی سایت هماهنگ باشد. یعنی با رعایت مواردی نوشته شده باشد که توسط موتورهای جستجوگر امتیاز بگیرد. هرچقدر امتیازی که در این زمینه دریافت می کنید بالاتر باشد رتبه بهتری خواهید داشت. بهتر است که از همان ابتدا به تولید محتوا را شروع می کنید استانداردهای بهینه سازی را در آن رعایت کنید. خیلی مهم است که از جدیدترین استانداردها در این زمینه مطلع باشید تا بتوانید در روند سئو سایت شرکت خود پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته باشید.

نکات فنی

اگر تولید محتوا قرار است که توسط مجموعه دیگری خارج از شرکت شما انجام شود ممکن است که آن شهر با نکات فنی در مورد حرفه شما آشنا نباشد. البته بسیاری از مجموعه های حرفه ای تولید محتوا را به صورت تخصصی در زمینه های کاری مختلف انجام می دهند. حتما در این زمینه تحقیق کنید پس از اینکه تولید محتوا انجام گرفت در آن نظارت داشته باشید نکات فنی تخصصی در مورد حرفهای شما کاربران نیز به آن نیاز خواهند داشت در آن رعایت شده باشد و چیزی اشتباهی نوشته نشده باشد.

اهمیت مقالات

یکی از مهم ترین راهکارهایی که می توانید به کمک آن سئو سایت شرکت خود را ارتقا دهید مقالات است. وجود صفحه مقالات یا مطالب مفید در سایت علاوه بر این که به شما کمک می کند که طراحی سایت حرفه ای تری داشته باشید سایت شما را پویا خواهد کرد. انتشار مقالات جدید در سایت شما به موتورهای جستجو نشان می دهد که شما بسیار فعال هستید و سایت معتبری دارید. به همین خاطر به تدریج در روند سئو سایت شرکت شما پیشرفت زیادی دیده می شود. البته تنها انتشار مقالات و مطالب به تنهایی مفید نیست. در انتخاب مطالب باید دقت بسیار به خرج دهید. انتخاب موضوعات و اصول نگارش بهتر است به کمک یک کارشناس سئو انجام گیرد تا بتوانید نتایج بهتری بگیرید. انتخاب هر مطلبی نمی تواند به ارتقای سئو سایت شرکت شما کمک نماید. متاسفانه باور نادرستی که بین افراد زیادی وجود دارد این است که با انتشار زیاد مطالب در سایت می توانند در مدت کوتاهی در صدر نتایج قرار گیرند. اما در واقعیت چنین نیست. تولید و انتشار مطالب نادرست حتی می تواند روند رتبه گیری سایت شما را بسیار کند نماید.

آپدیت محتوای صفحات

یکی دیگر از موارد مهم برای سئو سایت شرکت این است که ساختار صفحه های سایت خود را آپدیت کنید. حتما نباید هر روز یک صفحه جدید در سایت شما ایجاد شود. یا این که روزانه تعداد زیادی مقاله منتشر کنید. بهتر است هرازگاهی صفحات سایت شما به روز رسانی شوند. این به روز رسانی شامل موارد مختلفی می شود. به طور مثال می توانید مقداری محتوا به این صفحات اضافه کرده و آنها را آپدیت کنید. همچنین می توانید تصاویری به این صفحات اضافه نمایید. این آپدیت کردن ها به ربات های موتورهای جستجوگر نشان می دهد که سایت شما فعالیت خوبی دارد. به همین خاطر به شما امتیاز های خوبی داده خواهد شد. همین تغییرات کوچک روند سئو سایت شرکت شما را به سمت صعود پیش خواهد برد.

مراحل لازم جهت شروع سایت شرکت

ریسپانسیو بودن سایت

ریسپانسیو بودن برای سئو سایت شرکت

پیش تر در مورد اهمیت سئو بیس سایت و این که تا چه اندازه مفید می باشد مقداری توضیح دادیم. برای این که ساختارهای اصلی سایت شما از نظر ربات های موتورهای جستجو بهینه باشند باید توجه کنید که استانداردهای آنها در زمینه سئو تا چه اندازه در سایت شما رعایت شده است. برای این که سئو سایت شرکت شما به شکل اصولی و به روش کلاه سفید پیش برود بهتر است از همان ابتدا ساختارهای استاندارد را در سایت خود ایجاد کنید. اگر سایت شما این ساختارها را ندارد آن را ایجاد نمایید. یکی از این استانداردها داشتن ساختار ریسپانسیو می باشد.

ساختار ریسپانسیو یا انعطاف پذیر یعنی سایت شما نمایش خوبی در هر دستگاهی داشته باشد. یعنی سایت شما در اسکرین های مختلف مانند لپ تاپ و موبایل و…. به درستی اجا گردد. بدون داشتن این ساختار سئو سایت شرکت شما شکست خواهد خورد.  پس از ابتدا سایت خود را با استفاده از این تکنولوژی طراحی نمایید.  با طراحی سایت ریسپانسیو یکی از فاکتورهای لازم را به دست می آورید. در غیر این صورت نمره منفی دریافت خواهید کرد. یادتان باشد که این ساختار الزامی است. موتورهای جستجو به سایت های غیر ریسپانسیو نمره منفی می دهند. پس با داشتن طراحی سایت ریسپانسیو یک مرحله مهم برای ایجاد بستر مفید در راستای سئو سایت سرکت شما برداشته خواهد شد.

سرعت بارگزاری 

مورد مهم دیگر سرعت است. اگر می خواهید تلاش هایی که جهت پیشرفت سئو سایت شرکت خود انجام می دهید به نتیجه برسد باید دقت کنید که سایت شما با سرعت خوبی لود شود. یعنی محتوای صفخات سایت شما در مدت کوتاهی بارگزاری شده و به کاربر نشان داده شود. دقت کنید که سرعت جهت گرفتن نمره مثبت بسیار بسیار مهم است. پس دقت کنید که ساختارهای سایت شما چگونه است. اگر از تکنولوژی های قدیمی استفاده می کنید جهت ارتقای رتبه و پیشرفت سئو سایت شرکت خود آنها را اصلاح نمایید.

دقت کنید که ممکن است سایت شما حتی با داشتن سرعت پایین به رتبه های خوبی رسیده باشد. البته با توجه به آپدیت های جدید الگوریتم های گوگل و دیگر موتورهای جستجو بعید و تقریبا ناممکن به نظر می رسد. اگر سایت شما سرعت کمی در بارگزاری داشته باشد باعث می شود که کاربران در مدت کوتاهی سایت شما را ترک کنند. همین موضوع باعث می شود که از نظر موتورهای جستجو نمره منفی بگیرید و سئو سایت شما با شکست رو به رو شود. خیلی از شرکت های قدیمی که از تکنولوژی های بسیار غیر استاندارد استفاده می کردند پس از این که سرعت به عنوان یک فالکتور مهم شناخته شد با افت رتبه مواجه شدند. سئو سایت شرکت های زیادی به دلیل سرعت پایین در بارگزاری از بین رفت.

سرویس میزبانی باکیفیت

انتخاب یک سرویس میزبانی مناسب یکی از موارد مهمی است که به شما در ارتقا رتبه و پیشرفت قابل ملاحظه در سئو سایت شرکت خود کمک خواهد کرد! این موردی است که متاسفانه خیلی از افراد نادیده می گیرند. بسیاری افراد تصور می کنند که سرعت سایت آنها به خاطر طراحی نادرست پایین است. در حالی که کدنویسی تنها یکی از عوامل تاثیر گذار در سرعت بارگزاری یک وب سایت به شمار می رود. سرعت سرور و سرویس میزبانی خوب یکی از عوامل تاثیر گذرا است. پس اگر می خواهید پروژه سئو سایت شرکت خود را شروع کنید یک هاست خوب و پرسرعت خریداری نمایید.

بهینه بودن ساختارهای کدنویسی

برای استفاده از روش های درست در زمینه سئو سایت شرکت خود باید از کدنویسی و پایه سایت خود شروع نمایید. روش های کدنویسی شما باید درست و استاندارد باشد. تا حد امکان باید از نوشتن کدهای زیاد و طولانی اجتناب کنید. استفاده از فایل های اجرایی زیاد مانند کدهای جاوا اسکریپت و css باعث می شود که سایت شما بسیار کند شود. اگر روش های کدنویسی شما بهینه و استاندارد نباشد هر چه قدر هم تلاش کنید سئو سایت شرکت شما پیشرفت زیادی نخواهد کرد. چرا که یکی از فاکتورهای مهم که سرعت است را ندارید.

لینک سازی داخلی برای سئو سایت شرکت

منو بسیار مهم است

یکی از مهم ترین کارهایی که باید انجام دهید تا سئو سایت شرکت شما درست و اصولی انجام شود لینک سازی داخلی است. یکی از مهم ترین موارد برای این مرحله منو است. منو یکی از مهم ترین قسمت های سایت شماست. منوی سایت در همه صفحات در بالای صفحه دیده می شود. پس طبیعی است که تاثیر خیلی خوبی در سئو سایت شرکت شما داشته باشد. پس از منو شروع کنید. اگر شرکت شما توزیع کننده محصولات در دسته های خاصی است، محصولات را دسته بندی کرده و لینک دسته ها را در منو قرار دهید. اگر هم شرکتی خدماتی هستید که خدماتی را در دسته یا دسته هایی عرضه می کنید لینک های خدمات شما باید در منو باشند. سعی کنید دسته های محصولات یا خدمات را حذف نکنید. همه مواردی که ارائه می دهید یا حداقل بیشتر آنها باید از طریق منو به طور مستقیم در دسترس باشند. همان طور که گقتیم قرار دادن لینک در منو در پیشرفت سئو سایت شرکت شما بسیار تاثیر گذار است. پس منو را جدی بگیرید و سئوی خود را از منو شروع کنید. سپس به سراغ موارد دیگر بروید.

از فوتر غافل نشوید

فوتر نیز یکی از قسمت های سایت است. از این قسمت نهایت استفاده را ببرید. بهتر است که فوتر سایت خود را به چندین ستون تقسیم کنید و موارد مهمی را در آن قرار دهید. به احتمال یکی دو ستون را باید برای درج اطلاعات تماس و… در نظر بگیرید. اما از ستون های دیگر می توانید برای لینک سازی داخلی استفاده کنید. فوتر نیز از قسمت هایی است که می تواند روند سئو سایت شرکت شما را بسیار بهبود ببخشد. پس می توانید با قرار دادن لینک صفحات مهم در قسمت فوتر و لینک سازی های داخلی سرعت رسیدن به رتبه های برتر را سریع تر کنید.

سایدبارها

وجود سایدبار در سایت اختیاری است. می توانید با توجه به سلیقه یا سیاست های کاری خود انتخاب کنید در برخی صفحات سایدبار کناری داشته باشید. لینک های سایدبار در نتیجه سئو سایت شرکت شما بسیار مؤثر هستند و به شما کمک می کنند تا لینک سازی داخلی سایت خود را تقویت کنید. می توانید با استفاده از تصاویر گرافیکی یا متن یا هر چیز دیگری به صفحات داخلی سایت خود لینک دهید.

صفحه اصلی 

صفحه اصلی مهم ترین صفحه سایت شما می باشد. این صفحه در بیشتر وب سایت ها از پربازدیدترین صفحات است. لینک هایی که در این قسمت قرار می دهید می تواند سرنوشت سئو سایت شرکت شما را دگرگون کند. در صفحه اصلی سایت می توانید از بنرهای گرافیکی و… استفاده کنید و به زیباتر شدن این صفحه کمک کنید. این کار علاوه بر زیباسازی به شما کمک می کند که بستر خوبی برای لینک سازی داشته باشید. در این صفحه می توانید با استفاده از بنرهای گرافیکی به صفحات متناظر لینک دهید و سئو سایت شرکت خود را به صورت حرفه ای تر و استانداردتر پیش ببرید.

نمونه سئو سایت شرکت توسط نگارچه

سئو سایت شرکت مهندسین مشاور نشت جوی کبیر در عبارت نشت یابی صنعتی

نمونه کار سئو سایت شرکت نشت جوی کبیر

سئو سایت شرکت طب داخلی پیشرو در عبارت پنتاکس مدیکال

نمونه سئو سایت شرکت پزشکی توسط نگارچه

سئو سایت شرکت کیان تجهیز طب در عبارت کیت ویتامین دی

نمونه سئو سایت شرکت تجهیزات پزشکی

قیمت سئو سایت شرکت

رقابت کم

از ۳۰۰ هزار تومان ماهیانه

رقابت متوسط

از ۵۰۰ هزار تومان ماهیانه

رقابت سخت

از ۷۰۰ هزار تومان ماهیانه

Call Now Button