وردپرس یکی از سیستم های مدیریت محتوای حرفه ای می باشد. امروزه تعداد وب سایت هایی که با وردپرس طراحی شده اند بسیار بیشتر شده است. وردپرس بسیار قدرتمند است و می تواند به شما کمک کند که طراحی سایت حرفه ای در هر زمینه ای داشته باشید. یک سایت پر از امکانات و قابلیت های مدرن به شما کمک می کند تا کاربران بیشتری را به سمت خود جذب نمایید. حتما می دانید که پس از این که طراحی وب سایت خود را به اتمام رساندید باید در جهت افزایش رتبه در کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود تلاش نمایید. اگر سایت شما با وردپرس نوشته باشد باید با استانداردهای سئو وردپرس پیش بروید. سایت شما هر چه قدر هم حرفه ای باشد اگر در بین نتایجی که کاربران جستجو می کنند حضور نداشته باشید ترافیک کمی خواهید داشت. سئو سایت وردپرس نیاز به مدیریت و زمان زیادی دارد. 

نکات مهم برای سئو سایت وردپرس

سئو سایت وردپرس | سئو وردپرس

افزونه ها

به احتمال برای قسمت های مختلف سایت خود از افزونه های مختلفی استفاده کرده اید. این افزونه ها ممکن است بهینه نباشند! هر کدام از این افزونه ها شامل فایلی هایی هستند که کدهای مختلف در آن استفاده شده است. بهتر است برای هر کار کوچکی از افزونه استفاده نکنید. همچنین قبل از این که افزونه ای را فعال کنید در مورد آن کمی تحقیق نمایید. برخی افزونه ها شامل حفره های امنیتی هستند. برخی نیز سرعت سایت شما را کاهش می دهند.

محتوای سئو شده

محتوا برای پروژه های سئو به عنوان غذای اصلی در نظر گرفته می شود! برای سئو سایت وردپرس نیز مانند دیگر پروژه های سئو توجه به محتوا از فاکتورهای اصلی می باشد. محتوای شما باید اصولی نوشته شده باشد و توجه به فاکتورهای مختلف سئو در آن الزامی است. اگر از محتوای کپی شده یا غیر اصولی استفاده می کنید نمی توانید انتظار داشته باشید که نتایج شما پیشرفت زیادی داشته باشد. پس در تهیه غذای مرغوب برای سئو خود دقت نمایید!

سئو قالب

یکی از موارد خیلی مهم برای سئو وردپرس قالب بهینه می باشد. قالب سایت شما باید شامل استانداردهای لازم برای بهینه سازی باشد. در غیر این صورت کار کردن روی فاکتورهای دیگر سئو توصیه نمی شود. توصیه می شود که در قدم نخست برای شروع سئو وردپرس قالب سایت خود را بررسی کنید. اگر قالب شما اشتباه انتخاب شده است آن را عوض کنید. اگر ایرادات قالب چندان زیاد نیست می توانید آن را کمی بهینه تر کنید.

اهمیت قالب در سئو وردپرس

همان طور که گفته شد انتخاب قالب و توجه به نکات لازم در مورد بهینه بودن آن یکی از موارد بسیار مهم برای سئو سایت وردپرس به شمار می رود. از آنجا که قالب سایت برای شروع طراحی بسیار مهم است پیشنهاد می شود در هنگام انتخاب آن علاوه بر توجه به امکانات و قابلیت ها استانداردهای سئو را نیز در نظر بگیرید. ممکن است برخی قالب ها در مورد سئو چیزی ننوشته باشند و توضیح خوبی ارائه نکرده باشند. پیشنهاد می شود که از یک کارشناس سئو بخواهید در انتخاب قالب به شما کمک نماید. او می تواند بررسی کند که آیا انتخاب این قالب برای پروژه سئو وردپرس مناسب است یا خیر. استفاده از قالب های رایگان پیشنهاد نمی شود. سعی کنید لایسنس یک قالب معتبر و حرفه ای را خریداری کنید. این قالب ها به طور مستمر به روز رسانی می شوند و طبق الگوها و الگوریتم های جدید آپدیت می شوند. اگر می خواهید طراحی سایت اختصاصی تری داشته باشید می توانید از یک قالب اختصاصی و سفارشی استفاده نمایید. این قالب ها طبق نیاز شما و برای شما طراحی می شوند. یک قالب اختصاصی می تواند در پیشرفت سئو سایت وردپرس به شما کمک زیادی نماید.

سرعت بسیار مهم است

اهمیت سرعت در سئو وردپرس

سرعت قالب

یکی از مواردی که در انتخاب قالب باید دقت کنید سرعت لود آن است. قالب سایت شما باید سرعت خوبی داشته باشد. این موضوع باعث می شود که سئو سایت وردپرس شما به صورت استاندارد و با سرعت مطلوبی پیش برود. دقت کنید که قالب شما در هر دستگاهی با سرعت خوبی بارگزاری شود. اگر قالبی انتخاب می کنید که امکانات خوبی دارد اما از نظر سرعت بهینه نیست از یک کارشناس سئو وردپرس بپرسید که آیا می توان آن را بهینه کرد و آیا این کار از نظر اقتصادی ارزش دارد یا خیر.

سرعت سرور

سرعت بارگزاری سایت شما تا حد خیلی زیادی به سرعت سروری که سایت شما را میزبانی می کند بستگی دارد. برای سئو سایت وردپرس انواع مختلفی از سرویس های میزبانی وجود دارد که می تواند سرعت مطلوبی به شما ارائه نماید. با توجه به این که سایت شما در چه حیطه ای می باشد می تواند سرویس میزبانی خاصی انتخاب کنید. به طور مثال اگر طراحی سایت شرکتی با مشتریان خیلی محدود  دارید ممکن است است کاربران شما نیز محدودتر باشند. در این صورت ترافیک سایت شما آن چنان زیاد نخواهد بود.

سرعت لود محتوا

محتوای صفحات شما نیز تعیین کننده سرعت بارگزاری سایت خواهند بود. سرعت مطلوب و مناسب برای سئو سایت وردپرس اگر بقیه فاکتورها رعایت شده باشد در نهایت به محتوای صفحات برمی گردد. محتوای صفحات شما ممکن است شامل ویدئوهایی با حجم بالا باشند. در این صورت زمان زیادی خواهد برد تا ویدئو بارگزاری شود. همچنین ممکن است از تصاویر خیلی بزرگ یا تصاویری که حجم بالایی دارند استفاده کرده باشید. این کار سرعت بارگزاری صفحات را بسیار کند و زمان بر می کند.

محتوا مهم ترین عامل پیشرفت سئو 

اهمیت محتوا برای سئو سایت وردپرس

محتوا غذای اصلی است که سایت شما برای پیشرفت در نتایج جستجو نیاز دارید. اگر قصد دارید یک پروژه سئو وردپرس را به صورت حرفه ای پیش ببرید باید بدانید که بدون محتوای خوب شکست خواهید خورد. برای این که سئو سایت وردپرس شما در هر زمینه ای به بهترین نحو پیش برود سایت را مانند کودک خود تصور کنید. حاضرید به کودک خود غذای ناسالم بدهید؟ پس برای تهیه محتوا وقت و هزینه صرف کنید. اگر خودتان نمی توانید محتوای صفحات را بسازید از یک کارشناس تولید محتوا که با اصول سئو آشنا باشد کمک بگیرید. محتوای خود را با کیفیت بالا بسازید تا سایت شما غذای خوبی برای سئو داشته باشد. شرکت ها و کارشناسان زیادی هستند که به صورت تخصصی مقالات مفید با هدف ارتقای سئو تولید می کنند. استفاده از این مقالات می تواند زیر نظر کارشناس سئو سایت وردپرس تایید شده و در سایت شما قرار گیرد. در این صورت می توانید با استفاده از این مقالات اختصاصی و بهینه شده به روند پیشرفت سئو خود سرعت بخشید. پس از مدتی خواهید دید که محتوا تا چه اندازه می تواند رتبه های سایت شما را در کلمات کلیدی مورد نظرتان ارتقا بخشد.

محتوای صفحات خدمات

ممکن است در سایت شما صفحاتی برای این که خدمات شرکت یا مجموعه را معرفی کند وجود داشته باشد. به طور معمول در پروژه های سئو سایت شرکت باید در سئو کردن صفحات مربوط به خدمات بکوشید. این صفحات در چنین وب سایت هایی معمولا صفحات کانونی و مهم سایت به شمار می روند. به همین خاطر محتوای این صفحات از نظر سئو باید بهینه شود. در سئو سایت وردپرس برای یک شرکت شاید اصلی ترین موردی که باید دقت کنید سئو کردن صفحات مربوط به خدمات باشد. البته دقت کنید که اصل خوانایی را رعایت کنید. مخاطبی که وارد سایت شما شده است قصد ندارد که به شما نمره ای بابت سئو بدهد! او قصد دارد تا با خدمات شما آشنا شود. در صورتی که در سایت به هدفش برسد برای ارائه خدمات تماس خواهد گرفت. پس در تولید توضیحات لازم و کافی برای این صفحات بکوشید. نوع نوشتار شما باید به گونه ای باشد که واضح بودن مطلب فدای سئو نشود.

محتوای محصولات

ممکن است که بخواهید سئو وردپرس را برای یک فروشگاه اینترنتی انجام دهید. در سئو سایت فروشگاهی صفحات محصولات شما بسیار مهم هستند. محتوایی که برای این صفحات مهم استفاده کنید نقش خیلی پررنگی در روند رتبه گیری خواهد داشت. اگر به طراحی فروشگاه اینترنتی در وب سایت های مختلف دقت کنید متوجه خواهید شد که در صفحه یک محصول قسمت های مختلفی برای توضیحات وجود دارد.

به طور مثال قسمتی برای توضیحات یا مشخصات فنی هر محصول وجود دارد. این قسمت برای بیشتر کسانی که قصد خرید محصول را داشته باشند مهم است. در این قسمت مشخصات محصول شما به طور دقیق نوشته خواهد شد. مشخصات فنی برای هر محصولی متفاوت خواهد بود. به طور مثال برای یک گوشی موبایل ممکن است مشخصات فنی شامل کیفیت دوربین، حافظه داخلی، عمر باطری و… باشد.

همچنین قسمت های توضیحات تکمیلی و توضیحات کوتاه یا قسمت های مختلف دیگری که می توانید به دلخواه در صفحه محصول خود داشته باشید می تواند فرصتی برای بهینه کردن سایت باشد. به طور معمول در سئو وردپرس یک سایت فروشگاهی از قسمت توضیحات تکمیلی به عنوان یک فرصت ویژه برای ارتقای رتبه استفاده می شود.

تولید مقالات اصولی

برای سئو سایت وردپرس پس از محتوایی که به عنوان توضیحات محصول تولید می شود، مقالات مهم هستند. مقالات یا همان مطالب آموزش شامل محتوای کاربرپسند هستند. این مطالب به صورت پست به صورت مستمر در سایت شما باید منتشر شوند. در انتشار این مطالب رعایت موارد و ریزه کاری های زیادی لازم است. به طور مثال این که موضوع مطالب در چه دسته هایی باشد و با چه هدفی انتخاب شود. به طور معمول کارشناس سئو سایت وردپرس می تواند به شما مشاوره بدهد که با چه استراتژی هایی موضوع مقالات را انتخاب نمایید. همچنین تولید مطالب در این زمینه نیز باید با رعایت استراتژی های سئو انجام گیرد. لینک گذاری های داخلی در این مطالب نیز باید بسیار حساب شده و دقیق انجام گیرد. لینک گذاری از عبارات نادرست بر روند رتبه گیری سایت شما تاثیر منفی خواهد گذاشت. پس بهتر است که لینک گذاری تنها از طریق عبارت های کلیدی مرتبط به صفحات متناظر آنها انجام گیرد. همچنین تعداد لینک ها در مقالات نباید بیش از حد زیاد شود. این کار باعث می شود نتوانید از نتایج مفید این لینک ها بهره مند شوید. ایجاد لینک های داخلی علاوه بر این که باید بین مقالات و کلمات کلیدی محصولات باشد باید بین مقالات با یکدیگر نیز وجود داشته باشد. یعنی خود مقالات نیز باید با لینک های داخلی به یکدیگر متصل شوند.

بهترین افزونه های سئو وردپرس

برای سئو سایت وردپرس افزونه های زیادی وجود دارد. این افزونه ها به شما کمک می کند تا آنالیز بهتری از وضعیت سئو سایت خود داشته باشید. هر کدام از این افزونه ها ممکن است معایب و مزایایی داشته باشند. بهتر است با تحقیق بهترین افزونه را انتخاب و از آن استفاده نمایید. در ادامه برخی از بهترین افزونه های سئو وردپرس را معرفی خواهیم کرد. این افزونه ها قدرت زیادی دارند. با فعال سازی هر کدام از این افزونه ها امکانات بسیار زیادی در اختیار شما قرار داده می شود.

YOAST SEO

سئو وردپرس با یواست , سئو سایت وردپرس با یواست

اگر در مورد بهترین افزونه ها برای سئو سایت وردپرس تحقیق نمایید به طور حتم با نام yoast seo آشنا خواهید شد. این افزونه یکی از بهترین افزونه های موجود برای سئو وردپرس به شمار می رود. این افزونه بر روی بسیاری از سایت های وردپرسی نصب شده است و کارشناسان سئو از آن برای ارتقای رتبه سایت خود استفاده می کنند. فراوانی نصب افزونه قدرتمند yoast seo نسبت به افزونه های دیگری که برای سئو سایت وردپرس وجود دارند بیشتر است. این به دلیل قدرت خیلی زیاد و امکانات فراوانی است که این افزونه در اختیار شما می گذارد. این افزونه سئو وردپرس به زبان های مختلفی وجود دارد. نسخه فارسی این افزونه نیز به کمک ترجمه راحت و روان در قسمت تنظیمات به شما این امکان را می دهد که به راحتی سایت خود را از نظر بهینه سازی آنالیز نمایید. این افزونه نسخه های گوناگونی دارد که به کمک آن می توانید وب سایت خود را در هر زمینه ای بهینه نمایید. به طور معمول نسخه ای از yoast seo برای سئو سایت شرکت و سایت هایی که فاقد محصول هستند وجود دارد. نسخه دیگری از این افزونه برای سئو ووکامرس ساخته شده است. این نسخه از yoast برای سئو سایت فروشگاهی و سایت هایی که دارای محصول هستند مناسب است. این نسخه امکانات فراوانی را به شما ارائه می کند که می توانید به کمک آن فروشگاه آنلاین خود را سئو نمایید. برخی از امکانات این افزونه سئو وردپرس به شرح زیر می باشد:

* این افزونه به زبان های مختلف دنیا از جمله فارسی ترجمه شده است.

* این افزونه سئو وردپرس دارای نسخه های رایگان بسیار قوی است که به راحتی در دسترس می باشد.

* افزونه Yoast SEO به راحتی برای شما یک نقشه سایت قوی خواهد ساخت.

* این افزونه معروف برای سئو سایت وردپرس با بیشتر افزونه های دیگر وردپرس سازگار می باشد.

* تنظیمات Yoast SEO بسیار راحت و ساده است و به شما کمک می کند تا درک بهتری از میزان بهینه بودن سئو سایت وردپرس خود داشته باشید.

* نسخه پریمیوم این افزونه به شما امکانات پشتیبانی ارائه می کند.

* نسخه پریمیوم افزونه Yoast SEO به شما اجازه می دهد که برای یک صفحه کلمات کلیدی بیشتری استفاده کنید.

All In One SEO Pack

سئو وردپرس | سئو سایت وردپرس با all in one seo pack

افزونه All In One SEO Pack نیز از افزونه های برتر سئو وردپرس به شمار می آید. وب مستران زیادی در سرتاسر دنیا تا به حال از این افزونه برای سئو سایت وردپرس استفاده کرده اند و توانسته اند به نتایج خوبی در مورد رتبه های سایت خود برسند. محبوبیت این افزونه به اندازه Yoast SEO نمی باشد. اما توانسته است طرفداران زیای پیدا کند. این افزونه نیز آمار نصب زیادی در بین پگین های سئو سایت وردپرس دارد. یکی از نکات مفید در مورد این افزونه سئو وردپرس این است که از گوگل آنالیتیکس پشتیبانی می کند و به وب مستران کمک می کند تا کاربرانی که وارد سایت شده اند را ردیابی و رفتار آنها را آنالیز نمایند. این افزونه در حال حاضر پس از یواست سئو بیشترین آمار نصب و رضایت وب مستران را برای سئو سایت وردپرس داشته است. در ادامه برخی از امکاناتی که این افزونه سئو وردپرس به شما ارائه می کند را معرفی می کنیم:

* این افزونه از بهترین افزونه های موجود برای سئو سایت وردپرس است و به سرعت بهینه کردن وب سایت شما بسیار کمک خواهد کرد.

* این افزونه قدرتمند سئو وردپرس به شما این امکان را می دهد که پست ها و مقالات خود را بهینه تر کنید.

* افزونه All In One SEO Pack شما را در ساخت یک نقشه سایت معتبر یاری خواهد کرد.

* این افزونه نیز قابلیت پشتیبانی از گوگل آنالیتیک را دارد و شما را در آنالیز رفتار کاربران در سایت یاری می کند.

* این افزونه سئو وردپرس از AMP پشتیبانی می کند.

*  افرونه All In One SEO Pack به شما خطار می دهد تا محتوای تکراری در سایت خود تولید نکنید.

* این افزونه پس از Yoast SEO بیشترین سازگاری را با پلاگین های دیگر وردپرس دارد.

* این افزونه پس از Yoast SEO محبوب ترین افزونه برای سئو سایت وردپرس محسوب می شود.

SEO ULTIMATE

سئو وردپرس , سئو سایت وردپرس با seo ultimate

یکی دیگر از افزونه هایی که برای سئو سایت وردپرس وجود دارد افزونه ای با نام SEO ULTIMATE می باشد. نسخه های رایگان و پولی این افزونه به راحتی قابل دسترسی هستند. این افزونه نیز آمار بالایی در تعداد نصب دارد. SEO ULTIMATE نیز به شما امکانات زیادی ارائه می کند. به کمک این امکانات می توانید میزان بهینه بودن سایت خود را از نظر محتوا و بسیاری موارد دیگر مورد ارزیابی قرار دهید. بهتر است که برای استفاده از SEO ULTIMATE نسخه پریمیوم آن را خریداری نمایید. چرا که نسخه رایگان آن برخی امکانات مهم را ندارد. با استفاده از این افزونه نیز می توانید میزان بهینه بودن صفحات سایت خود را بسنجید. این افزونه به شما کمک می کند که در جای مناسب و به اندازه کافی از عبارت های کلیدی در متن خود استفاده نمایید. آموزش تصویری استفاده از افزونه SEO ULTIMATE وجود دارد و به شما در سئو سایت وردپرس در هر زمینه ای کمک خواهد کرد.

* این افزونه به شما این امکان را می دهد که عبارات کلیدی هر صفحه را تعیین کرده و به آنالیز محتوای متناسب با آن بپردازید.

* افزونه SEO ULTIMATE شما را در جهت تعریف متا دیسکریپشن بهتر یاری خواهد کرد.

* این افزونه افزونه خوبی برای سئو سایت وردپرس است و به شما امکانات خوبی برای آنالیز سئو ارائه می کند.

* این افزونه به شما کمک می کند تا قدرت سئوی داخلی وب سایت خود را ازتقا بخشید.

* با استفاده از این افزونه سئو وردپرس می توانید صفحاتی که آدرس آنها عوض شده را به راحتی به صفحات موجود ریدایرکت کنید. همچنین می توانید صفحات پاک شده را به موتورهای جستجو اعلام نمایید.

The SEO Framework

افزونه the sep framework برای سئو وردپرس

افزونه The seo framework نیز از افزونه های خوب سئو وردپرس است. این افزونه رایگان است. به راحتی می توانید آن را پیدا کنید و بر روی سایت وردپرسی خود نصب نمایید. در حال حاضر افراد زیادی از این افزونه برای سئو سایت وردپرس استفاده می کنند. قابلیت هایی که این افزونه به شما می دهد باعث می شود تا بتوانید سایت خود را از بسیاری جهات بسیار بهینه نمایید.این افزونه نیز سوابق خیلی خوبی برای سئو سایت وردپرس چه در زمینه فروشگاه های آنلاین یا سایت های دیگر دارد. آمار نصب بالای این افزونه در بین افزونه های بی شماری که برای سئو وردپرس وجود دارند نشان از قدرت خوب این افزونه دارد. هرچند میزان محبوبیت The SEO Framework از افزونه های قبلی که در بالا معرفی شدند کمتر است.

* افزونه The SEO Framework از افزونه های رایگان سئو وردپرس است.

* در صورتی که محتوای تکراری در سایت خود تولید کنید این افزونه به شما اخطار می دهد.

* با استفاده از The SEO Framework می توانید مطالب خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

* این افزونه به شما کمک می کند تا با آنالیز کلمات کلیدی در متن محتوای خود را بهینه تر نمایید.

* با استفاده از این افزونه می توانید نقشه سایت خیلی خوبی داشته باشید.

SEO SQUIRPLY

سئو سایت وردپرس با SEO SQUIRPLY

افزونه SEO SQUIRPLY نیز از افزونه های سئو وردپرس است. افراد زیادی برای سئو سایت وردپرس در حال حاضر از این افزونه استفاده کرده اند. این افزونه نیز در بین افزونه های رایگان سئو وردپرس جای دارد. به راحتی می توانید این افزونه را بر روی سایت خود نصب کنید و به صورت رایگان از امکانات خوبی که به شما ارائه می کند استفاده کنید.

* افزونه SEO SQUIRPLY از افزونه های مرغوب سئو وردپرس است.

* این افزونه به صورت رایگان قابل استفاده است.

* از این افزونه می توانید برای سئو سایت وردپرس با هر ساختاری استفاده کنید.

* افزونه SEO SQUIRPLY به شما کمک می کنید که یک نقشه سایت ایجاد کنید.

* با استفاده از این افزونه حق کپی رایت تصاویر برای شما محفوظ می ماند.

* با استفاده از این افزونه می توانید سطح بهینه بودن صفحات سایت خود را در عبارات کلیدی به خوبی آنالیز نمایید.

All In One Schema

all in one schema برای سئو سایت وردپرس

یکی دیگر از افزونه های سئو وردپرس افزونه All In One Schema است. این افزونه نیز افزونه قدرتمند و قابل قبولی است. از All In One Schema می توانید برای سئو سایت وردپرس استفاده کنید و به کمک آن به نتایج خیلی خوبی برسید. در بین افزونه های رایگان وردپرس این افزونه نیز طرفداران زیادی دارد و خیلی از وب مستران از آن استفاده می کنند. 

* افزونه All In One Schema از یک افزونه رایگان و بسیار قدرتمند برای سئو سایت وردپرس است.

* این پلاگین علاوه بر سئو وردپرس به شما کمک می کند سایتی با رتبه بندی ستاره دار داشته باشید.

* از این افزونه می توانید برای سئو سایت وردپرس با هر ساختاری استفاده کنید.

* افزونه All In One Schema از بهترین افزونه های ریچ اسنیپت است.

* این افزونه سئو وردپرس با نمایش بهتر لینک های سایت شما، شانس کلیک روی سایت شما را افزایش می دهد.

* از این افزونه می توانید برای سئو سایت وردپرس با هر موضوع و ساختاری استفاده نمایید.

Call Now Button