یکی از دسته های وب سایت ها وب سایت هایی هستند که برای مراکز درمانی و پزشکی مختلف انجام می شوند. طراحی سایت پزشکی نسبت به دیگر دسته های کاری دقت زیادی نیاز دارد. کمی اشتباه در انتخاب رنگ، انتشار مطلب اشتباه و… می تواند به اعتبار وب سایت صدمه بسیار شدیدی وارد نماید. برای مدیریت این وب سایت ها از نظر محتوا، آپدیت های گرافیکی و… باید بسیار وقت گذاشت. طبیعی است که سئو سایت پزشکی نیز نیاز به دانش خاصی باشد. در ادامه نکات مهمی را در مورد سئو سایت پزشکی مورد بررسی قرار خواهیم داد.

نکات مهم در سئو سایت پزشکی

توضیحات خدمات پزشکی

باید توجه کنید که وب سایتی که قرار است سئو شود به چه نوع مجموعه پزشکی تعلق دارد. اگر این مجموعه ارائه خدمات انجام می دهد باید صفحاتی حرفه ای برای هر نوع خدماتی که در این مجموعه انجام می شود داشته باشید. بهتر است برای هر کدام از این دسته های خدماتی از اصلی گرفته تا فرعی صفحه جداگانه ای بسازید. پس از ایجاد صفحه شروع به درج محتوای حرفه ای نمایید.

محتوای شما باید کاملا تخصصی باشد. این دقیقا یکی از سختی های سئو سایت پزشکی است. اطلاعات اشتباه می تواند اعتبار مجموعه را به خطر بیندازد. پس شخصی که قرار است سئو سایت پزشکی را بر عهده گیرد باید قدری اطلاعات پزشکی تخصصی کسب نماید. همچنین می توان از یک متخصص در این زمینه ها درخواست کرد تا این اطلاعات را چک و تایید نماید.

پس از این که اطلاعات علمی و فنی تهیه شد چیدمان صفحات خدمات آغاز می گردد. ترکیبی از متن و عکس می تواند موجب ماندگاری بیشتر کاربر در وب سایت شما شود. همچنین صفحات شما را از همه نظر حرفه ای و جذاب خواهد کرد.

دسته بندی خدمات در منو

منو یکی از قسمت های مهم هر وب سایتی است. هر کاربری می داند که برای یافتن مسیر خود به صفحه ای که می خواهد باید به منو برود. اگر وب سایتی که سئو می کنید خدمات پزشکی متوعی ارائه می کند توصیه می شود لینک همه این صفحات را در منو قرار دهید. از منو و زیر منو استفاده کنید تا کاربر بداند که کدام یک از خدمات زیر مجموعه دسته دیگر هستند. سعی کنید به هیچ وجه صفحه خدماتی را حذف نکنید. منو یکی از بهترین جاهایی است که می توانید برای لینک گذاری های اصلی در سئو سایت پزشکی خود استفاده نمایید.

لینک گذاری های فوتر

یکی از دلایل اهمیت فوتر در طراحی سایت لینک گذاری است. البته که لینک گذاری نباید بدون برنامه ریزی و بی هدف انجام گیرد. همچنین توجه کنید که همه ستون های فوتر شما پر از لینک نباشد. اما می توانید یک یا دو ستون را نیز برای مسیر دهی به صفحات مهم در نظر بگیرید. این لینک ها می توانند به پیشرفت سئو سایت پزشکی شما در هر زمینه ای که باشد بسیار کمک کنند. برای شروع لینک گذاری باید توجه کنید که می خواهید در چه عباراتی اول باشید. صفحاتی که شامل این عبارات کلیدی هستند را مشخص نمایید. لینک این صفحات را در فوتر قرار دهید.

انتشار مطالب پزشکی

تولید محتوا یکی از مهم ترین مراحل در سئو سایت پزشکی و هر وب سایت دیگری است. محتوای شما باید اصولی و با برنامه ریزی قبلی انجام شود. ابتدا برای این که می خواهید در چه کلمات کلیدی و در چه صفحاتی اول باشید برنامه ریزی کنید. طبق اولویت ها می توانید شروع به کار کنید. تولید محتوا می تواند به هدف ارتقای یک صفحه خاص و با کلمات کلیدی خاص خود باشد. شروع به تولید محتوا کنید. می توانید برای رسیدن به هدف افزایش رتبه مطالب پزشکی در سایت منتشر نمایید. انتشار مقالات و مطالب آموزشی در زمینه های مختلف پزشکی یکی از نکات بسیار تاثیر گذار در پیشرفت پروژه های سئو سایت پزشکی به شمار می رود.

محصولات پزشکی

ممکن است قصد سئو سایت پزشکی برای یک شرکت ارائه دهنده محصول را داشته باشید. در این صورت سایت شما مانند سایت های فروشگاهی پر از محصول خواهد بود. با این تفاوت که محصولات تخصصی و در حوزه پزشکی هستند. در این صورت مراحل کار مانند سئو سایت فروشگاهی خواهد بود. با این تفاوت که باید به جزئیات و تخصصی بودن مطالب این محصولات دقت نمایید. برای سئو کردن محصولات جزئیات زیادی وجود دارد که باید یک به یک وارد رعایت کنید. به طور مثال نوشتن توضیحات کوتاه و بلند، مشخصات فنی، جزئیات مربوط به تگ ها و… باید با دقت خاصی انجام گیرد.

نمونه سئو سایت پزشکی 

پروژه کیان تجهیز طب

پروژه کیان تجهیز یکی از پروژه های بزرگ و حرفه ای بود که از صفر تا صد توسط نگارچه انجام گرفت. از طراحی وب سایت گرفته تا پشتیبانی و مدیریت سایت توسط نگارچه انجام شده است. طراحی سایت پزشکی کیان تجهیز توسط نگارچه شروع شد که پس از تکمیل کار بر روی سئو و تلاش برای دست یابی به رتبه های بهتر انجام گرفت. این پروژه یکی از بهترین نمونه های سئو سایت پزشکی به شمار می رود. چرا که پر از محصولات تخصصی است که یک به یک برای این که در رتبه های بالا باشند تلاش شده است. در ادامه برخی از این نتایج را می بینیم.

نمونه سئو سایت پزشکی : “کیت ویتامین دی”

یکی از دسته های مهم این وب سایت کیت های سنجش پارامترهای مختلف بودند. کیت ویتامین دی از محصولاتی بود که برای این شرکت مهم بود و پس از مدتی شاهد حضور لینک این محصول در اولین نتیجه گوگل بودیم.

نمونه سئو سایت پزشکی

نمونه سئو سایت پزشکی : “ماسک جراحی”

ماسک های جراحی نیز از محصولاتی بودند که توسط این مجموعه عرضه می شود. به همین جهت با توجه به اولیت این محصول برای کیان تجهیز تلاش شد تا برای دست یابی به بهترین نتیجه بیشتر تلاش شود. با توجه به این که این محصول رقبای بزرگی هم داشت توانستیم کیان تجهیز را در این نتایج صدر نشین گوگل کنیم. در تصویر زیر این رتبه قابل مشاهده است.

نمونه سئو سایت پزشکی

نمونه سئو سایت پزشکی : “سوند رکتال”

در این وب سایت دسته های خیلی زیادی از محصولات وجود دارد که در هر دسته نیز بیشمار محصول دیگر است. از دسته های مهم دیگر این وب سایت سوندهای پزشکی بودند. در این راستا تلاش شد که همه محصولات این دسته نیز در بالاترین نتایج گوگل حاضر شوند. سوند رکتال از محصولاتی است که می تواند مثال خوبی از رتبه خوب این دسته باشد. در تصویر زیر لینک کیان تجهز طب را در نتیجه جستجوی این عبارت می بینیم.

نمونه سئو سایت پزشکی

نمونه سئو سایت پزشکی : “کیت انسولین”

این محصول یکی از محصولات مهم برای تشخیص مشکلات دیابتی به شمار می رود. پس از مدتی نیز به کمک سئوی حرفه ای توانستیم رتبه این محصول را تا رسیدن به اولین نتیجه ارتقا دهیم. شرکت محترم کیان تجهیز توانست به کمک جایگاه بالا فروش خود را در این محصول تا حد زیادی افزایش دهد.

نمونه سئو سایت پزشکی
Call Now Button