سئو و بهینه سازی سایت

آشنایی با سئو و بهینه سازی سایت

تعریف سئو

تعریف سئو و بهینه سازی سایت

سئو یا همان seo از سه کلمه Search Engine Optimization مخفف شده است. به عبارت عام تر می توان گفت سئو و بهینه سازی سایت در واقع همان استاندارد سازی سایت است. این استاندارد سازی و بهینه بودن بر اساس فاکتور هایی ارزیابی می شود. هرچه یک سایت بهینه تر باشد نمره بهتری از گوگل دریافت خواهد کرد. در نتیجه در نتایج بهتری خواهد بود. فاکتورهای سئو بسیار گسترده هستند. یک صفحه وب با توجه به نوع سایت و نوع صفحه باید استاندارد های خاص خود را داشته باشد. به طور مثال سئو سایت شرکت با سئو سایت فروشگاهی متفاوت خواهد بود.

بهینه سازی سایت در گوگل

سئو و بهینه سازی سایت در گوگل

گوگل پرطرفدار ترین موتور جستجوی گوگل در خال حاضر است. کاربران برای جستجوی سوالات خود در گوگل جستجو می کنند. برای پیدا کردن شماره یک شرکت، پیدا کردن یک مرکز خدمات و بسیاری موارد دیگر روزانه جستجوهای زیادی در گوگل انجام می شود. به همین دلیل سئو و بهینه سازی سایت در گوگل امروزه اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است. در زمان قدیم رقابت بر سر گرفتن یک مغازه در محل پر رفت و آمد رواج داشت. گوگل نیز محل تردد و جستجوی مردم شده است. به همین خاطر داشتن جایگاه بالاتر رقابت و اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

روش های سئو و بهینه سازی سایت

سئو کلاه سفید

سئو و بهینه سازی سایت با روش کلاه سفید

در این روش سئو و بهینه سازی سایت بر اساس قوانین و مقررات موتورهای جستجوگر انجام می گیرد. روش سئو کلاه سفید بهترین روش سئو است. متخصصین سئوی حرفه ای از این روش برای افزایش رتبه سایت استفاده می کنند. سئوی کلاه سفید تنها در داخل خود سایت انجام می شود. این روش سئوی داخلی یک وب سایت را از نظر محتوای با کیفیت، کلمات کلیدی، لینک های داخلی و… مورد توجه قرار می دهد.

سئو کلاه سیاه

سئو و بهینه سازی سایت با روش کلاه سیاه

سئوی کلاه سیاه به روش هایی می گویند که با انجام آنها قصد در بهبود رتبه سریع سایت مطرح می باشد. در این سئو توجه به استاندارد بودن ساختار سایت مطرح نیست. بلکه از راه های غیر اصولی تلاش می شود تا در زمان کوتاهی نتیجه حاصل شود. طبیعی است که گوگل نیز ممکن است نقاط ضعفی داشته باشد. در سئوی کلاه سیاه این باگ ها شناخته می شود و از آنها سوء استفاده انجام می گیرد. سئو کلاه سیاه بسیار خطرناک است. همانطور که یک کارشناس سئو می تواند باگ گوگل را تشخیص دهد خود کارشناس گوگل نیز می تواند! گوگل الگوریتم های خود را بسیار آپدیت می کند. اگر متوجه شود که سایتی از روش های غیر اصولی استفاده کرده است آن را به شدت مجازات می کند. مجازات گوگل ممکن است به قیمت از بین رفتن تمام زحمت های کشیده شده برای سایت تمام شود. ممکن است در اثر سئوی کلاه سیاه نتیجه خوبی و به سرعت انجام گیرد. اما دیری نمی پاید که نتیجه از بین می رود. در این صورت ممکن است هرچه تلاش کنید نتوانید رتبه سایت را بهبود ببخشید.

Call Now Button
X