امروزه وب سایت های فروشگاهی توانسته اند فروش زیادی به صورت آنلاین کسب نمایند. تمایل مردم به خرید آنلاین موجب گسترش کار وب سایت های فروشگاهی شده است. روزانه مبالغ زیادی از طریق خرید و فروش آنلاین از طریق وب سایت ها جا به جا می شود. طبیعی است که تنها با طراحی فروشگاه اینترنتی نمی توان به فروش رسید. وب سایت شما هر چه قدر هم حرفه ای باشد بدون داشتن یک رتبه خوب نمی توانید به فروش برسید. از این رو اهمیت سئو سایت فروشگاهی آشکار می شود. سئو فروشگاه اینترنتی شما هر چه قدر حرفه ای تر باشد گسترش کار شما و درآمد شما از طریق فروش آنلاین افزایش خواهد یافت.

اهمیت سئو فروشگاه اینترنتی

سئو فروشگاه یعنی قوی بودن در کنار رقبا

سئوی فروشگاه اینترنتی

فروشگاه آنلاین شما در هر زمینه ای که باشد به احتمال رقبای زیادی خواهید داشت. چرا که امروز تعداد فروشگاه های آنلاین سر به فلک کشیده است. طبیعی است که در هر حوزه ای و با هر دسته بندی محصولی می توان یک سایت حرفه ای پیدا کرد. سئوی فروشگاه اینترنتی شما اگر حرفه ای باشد یعنی رتبه بهتری دارید. این بدین معنی است که با یک جستجوی ساده و به راحتی می توان به شما دسترسی پیدا کرد. به همین جهت در کنار رقبا می توانید قوی ظاهر شوید. رقبای شما هر چقدر هم قوی باشند نباید بترسید و فکر کنید نمی توانید هرگز از آنها جلو بزنید. قوی بودن سئوی فروشگاه شما می تواند برگ برنده ی شما باشد. سئوی فروشگاه بدین معنی است که روزانه تعداد زیادی مشتری وارد سایت شما می شود. پس می توانید از رقبای خود به راحتی جلو بزنید.

سئوی فروشگاه یعنی افزایش درآمد

سئو سایت فروشگاهی | سئو فروشگاه اینترنتی

همان طور که مشخص است هر چه سئوی فروشگاه شما بهینه تر باشد یعنی موتورهای جستجو رتبه بهتری به شما می دهند. داشتن رتبه بالا تر باعث می شود که زودتر توسط مشتری دیده شوید. طبق آمار جهانی وب سایت هایی که رتبه اول تا سوم را دارند ۷۰ درصد احتمال کلیک بیشتری خواهند داشت. طبیعی و مشخص است که کاربرانی وارد وب سایت های فروشگاهی می شوند که قصد خرید داشته باشند. وقتی شما محصولی برای فروش دارید یعنی یک مشتری آنلاین کسب کرده اید. یا از طریق درگاه پرداخت و به صورت آنلاین از شما خرید می شود و یا به صورت حضوری و پس از تحویل محصول. حرفه ای بودن سئوی فروشگاه می تواند شما را به درآمد حیلی بالایی برساند. آن قدر بالا که حتی فکرش را هم نمی توانید بکنید!

برندسازی با سئو سایت فروشگاهی

یک برند معروف شوید

سئو سایت فروشگاهی و برندسازی

بودن در صدر نتایج گوگل و این که سئو سایت فروشگاهی شما استانداردهای روز جهانی را داشته باشد موجب می شود تا بیشتر دیده شوید. به طور مثال تصور کنید در زمینه فروش ایزوگام فعالیت دارید. هر چه مشتری در مورد ایزوگام جستجو کنید با نام شما مواجه می شود. همین تکرارها و دیده شدن های مکرر باعث می شود تا نام شما در خاطر مشتری بماند. این باعث خواهد شد تا در آن زمینه به یک برند تبدیل شوید. سئو فروشگاه اینترنتی به این ترتیب به شما کمک می کند تا یک برند صاحب نام شوید. از این پس همه چیز برای کمک به شما برای فروش بیشتر محیاست. فقط کافی است تا کمی مشتری مدار باشید تا مشتریانتان را بیشتر و بیشتر کنید.

محصولات در سئو سایت فروشگاهی

سئوی تصاویر

تک تک جزئیات سایت شما باید استانداردهای سئو را داشته باشند. یکی از این جزئیات مهم تصاویر هستند. هر کدام از محصولات شما به احتمال چندین تصویر متعدد دارند. یکی از این تصاویر را برای عکس اصلی و مابقی ممکن است برای گالری تصاویر قرار داده باشید. تعدادی عکس نیز می تواند در قسمت مربوط به توضیحات یا قسمتی که بیشتر در مورد محصول شما توضیح داده باشد وجود داشته باشد. 

سئوی تصاویر بخش مهمی از سئو فروشگاهی اینترنتی به شمار می رود. به همین دلیل رعایت استانداردهای لازم از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از موارد مهم کپی نبودن تصاویر است. همچنین تگ های مربوط به تصاویر در زمینه سئو باید با ریزه کاری های خاصی با توجه به کلمات کلیدی شما و ارتباط تصویر با آنها انتخاب شوند. یکی از راه های مثبت برای این که تصاویر سئو سایت فروشگاهی شما را بهبود ببخشند این است که تصاویرتان کپی نباشد. یعنی دقیقا عکس سایت دیگر را در سایت خود قرار ندهید. اگر خودتان همان محصول را دارید که از خیلی جهات از رقبای کاری خود جلو هستید. می توانید خودتان عکاسی محصولات خود را انجام دهید. برای این که کیفیت تصاویر شما مناسب باشد باید یک دوربین مناسب و تجهیزات حرفه ای تهیه کنید. با رعایت ترفندهای حرفه ای عکاسی صنعتی می توانید تصاویر یونیک و زیبا از محصولات خود تهیه کنید.

اگر هم نمی توانید از همه محصولات عکس بگیرید یا همه محصولات در همین لحظه موجود نیستند می توانید از عکس های آماده استفاده کنید. اما استفاده از همان عکس به همان شکل اصلا توصیه نمی شود. تصاویر را تغییر دهید. می توانید خود تغییری در عکس انجام دهید و یک عکس متفاوت بسازید. همچنین تغییر سایز تصاویر و مشخصات دیگر ریز مانند ALT و نام نویسنده و خیلی چیزها می تواند توسط شما انحصاری شود. همچنین سعی کنید نام عکس را نیز عوض کنید. سئو بودن عکس ها قسمت خیلی خیلی مهمی از سئو سایت فروشگاهی به شمار می رود. خیلی افراد با نادیده گرفتن سئوی عکس شانس خیلی زیادی را برای رتبه گرفتن سایت از دست می دهند.

سئوی توضیحات محصول

توضیحات بخش مهمی است که می تواند روی رتبه سایت شما بیشترین اثر ممکن را داشته باشد. به احتمال برای شما مهم است که تک تک محصولات سایت در نتایج بالای جستجو ظاهر شوند. به همین دلیل است که باید به قسمت توضیحات توجه ویژه داشته باشید. رعایت استانداردهای محتوا نویسی از نظر کپی نبودن محتوا و نحوه درج کلمات کلیدی مربوط به محصول می تواند رتبه شما را به طرز چشمگیری جا به جا نماید. قسمت توضیحات باید به طور کامل نوشته شود. به احتمال قسمتی برای توضیحات کوتاه و قسمتی نیز برای توضیحات تکمیلی در سایت شما قرار دارد. این استاندارد در طراحی فروشگاه اینترنتی بسیار مرسوم می باشد. قسمت توضیحات کوتاه توضیحات مهم درمورد محصول و قسمت توضیحات تکمیلی همه موارد را شامل می شود.

یک متن حرفه ای و کامل می تواند سئوی فروشگاه اینترنتی شما را از این رو به آن رو کند. در نوشتن متن موارد مختلف را در نظر بگیرید. اول از همه متن شما باید در مورد تمام ویژگی های محصول به طور کامل توضیح داده باشد. به طور مثال می توانید در مورد هر کدام از مشخصات فنی کمی توضیح دهید. این باعث می شود که کاربران بهتر متوجه شوند که داشتن این ویژگی خوب است یا بد و اگر خوب است از چه لحاظی و تا چه اندازه خوب است. از مقایسه محصول با محصولات مشابه نیز می توانید در جهت بهبود سئوی فروشگاه خود استفاده کنید. به طور مثال محصول شما ممکن است یک گوشی موبایل باشد. می توانید این مدل را با مدل های دیگری از همین برند یا برندهای دیگر مقایسه کنید. این که نقاط قوت محصول خود را برجسته کنید می تواند توضیحات شما را غنی تر کند. به همین شکل و با همین ترفندهای نگارشی جالب سئو سایت فروشگاهی خود را تضمین خواهید کرد.

سئوی تگ ها

تگ ها قسمت مهمی از سئو سایت فروشگاهی هستند. تگ های شما باید از همه موارد استانداردهای سئو را داشته باشند. برای سئو کردن تگ ها باید حسابی دقت کنید و زمان بگذارید. مانند یک برگه ی حرفه ای باید روی سئوی تگ ها کار کنید. این موارد مهم از همه نظر باید بی نقص باشند. توضیحات تگ ها را به دقت و به صورت انحصاری بنویسید. ممکن است قالب یا ساختار کلی سایت شما به شکلی باشد که توضیحات تگ ها را نشان ندهد. اما این موارد توسط گوگل بررسی می شوند. سئوی فروشگاه اینترنتی شما می تواند به کمک تگ ها بسیار جا به جا شود.

ممکن است قالب سایت شما توضیحات مربوط به تگ را نشان ندهد. اما این توضیحات توسط ربات های موتورهای جستوگر به دقت بررسی می شوند. سئو سایت فروشگاهی با کمک توضیحات سئوی شده تگ ها می تواند مانند بمب منفجر شود! تگ ها انرژی زیادی دارند. هر چقدر توضیحات بهتر و اصولی تری بدهید بمب خود را پر انرژی تر خواهید کرد. برای هر تگ از متای توضیحات و کلمات کلیدی درست استفاده نمایید. بسیاری از ربات ها و خرنده هایی که آپدیت های سایت شما را چک می کنند موارد مربوط به تگ ها را به دقت بررسی می نمایند. پس برای این که بهترین نتیجه برای سئو فروشگاه اینترنتی شما حاصل شود تگ ها را خیلی جدی بگیرید.

دسته بندی ها

توجه به دسته بندی ها و سئو کردن آن ها در سئو فروشگاه اینترنتی خیلی مهم است. با این حال بسیاری از افراد این مورد خیلی مهم را نادیده گرفته و سئوی این قسمت را رعایت نمی کنند. برای این که اهمیت سئوی این قسمت بهتر درک شود مثالی را بررسی می کنیم. تصور کنید که سایت شما مربوط به یک فروشگاه آنلاین لوازم صوتی و تصویری است. در این صورت علاوه بر این که هر کدام از محصولات شما باید سئو شوند دسته بندی ها نیز لازم است رتبه های خوبی داشته باشند. دسته بندی های شما ممکن است به شکل های مختلفی باشند. به طور مثال در مورد تلوزیون ممکن است دسته بندی های مشا برند محور باشند. به طور مثال تلوزیون سونی یا تلوزیون های فول اچ دی. هر کدام از این موارد ممکن است در جستجو مهم باشند. به طور مثال با جستجوی تلوزیون سونی باید با لینکی مواجه شویم که با کلیک کردن روی آن تمام تلوزیون های با این برند مشاهده می شود. این دقیقا همان سئوی دسته بندی است.

پایه های سئو فروشگاه اینترنتی

مراحل پایه سئوی فروشگاه اینترنتی

ریسپانسیو بودن سایت

یکی از ابتدایی ترین فاکتورهایی که باید برای سئو سایت فروشگاهی در نظر داشته باشید رعایت اصول واکنش گرایی است. برای دریافت امتیاز مربوط به این مرحله باید طراحی سایت ریسپانسیو داشته باشید. یعنی سایت شما در نمایشگر دستگاه های مختلف انطاف پذیر باشد. در صورتی که این ساختار را رعایت کرده باشید هنگامی که سایت شما با هر دستگاهی از جمله موبایل، تبلت و… باز می شود به طور کامل و بدون نقص اجرا می شود. در صورتی که سایت شما ساختار ریسپانسیو را نداشته باشد نه تنها نمره مثبت دریافت نمی کنید بلکه از سمت موتورهای جستجویی چون گوگل مجازات می شوید. یعنی سایت شما نمره منفی می گیرد. در این صورت نمی توانید قدم های دیگر را برای سئو سایت فروشگاهی خود بردارید.

سرعت سایت

از موارد مهمی که باید از همان ابتدای شروع کار به آن توجه کنید سرعت بارگزاری سایت می باشد. اگر سایت شما با سرعت خوبی اجرا نشود نیز از سمت موتورهای جستجو مجازات می شوید. هنگامی که بازرسان که همان خرنده ها و… هستند سایت شما را از نظر سرعت بررسی می کنند اگر متوجه سرعت پایین آن شوند به شما نمرات بدی می دهند! به همین دلیل نمی توانید نتیجه خوبی بگیرید. سرعت سایت تنها برای سئو سایت فروشگاهی مطرح نیست. سایت شما در هر زمینه ای که باشد اگر سرعت خوبی نداشته باشد رتبه خوبی نمی گیرد. یا حداقل نمی توانید بازخورد خوبی از سمت سایت دریافت کنید. فرض کنید کاربری وارد سایت شما شده است و می خواهد از محصولات شما دیدن کند. اگر برای دیدن جزئیات هر قسمت مجبور شود کلی صبر کند ممکن است در اواسط کار خسته شده و از سایت بیرون برود. 

سرور مناسب برای میزبانی

انتخاب مناسب ترین سرویس برای میزبانی سایت شما یکی از موارد بسیار بسیار مهمی است که باید رعایت کنید. برای این که سئوی فروشگاه شما به بهترین نحو ممکن انجام شود باید پایه های کار را قوی انجام داده باشید. انتخاب سرویس میزبانی از جهات بسیاری اهمیت دارد. به طور مثال سروری که برای میزبانی خود انتخاب می کنید باید سابقه خوبی از نظر قطع و وصل نشدن های زیاد داشته باشد. اگر سایت شما زیاد down شود تاثیر خیلی بدی برای سئوی فروشگاه شما ایجاد خواهد کرد. پس در اولین مرحله تحقیق کنید که سروری که می خواهید سایت خود را در آن بارگزاری کنید چه سابقه ای دارد. در صورتی که این سابقه درخشان بود میزبانی سایت را به او محول کنید.

مورد دیگری که باید بررسی کنید این است که سرور مربوطه چه سرعتی به شما ارائه می کند. سرعت بارگزاری سایت شما تا حد زیادی وابسته به سرور میزبان است. سرعت این سرور نیز خود موارد زیادی دارد که می توانید با آنها ارزیابی خود را انجام دهید. از تکنولوژی های سخت افزاری گرفته تا موقعیت سرور نسبت به جغرفیا و بسیاری موارد دیگر در این امر سهیم هستند. پس با دید باز خرید سرویس میزبانی خود را انجام دهید. اگر در این امر تخصصی ندارید بهتر است از طراح سایت خود بخواهید شما را راهنمایی کند و به شما پیشنهاداتش را بدهد.

شروع سئوی فروشگاه اینترنتی

معرفی سایت به گوگل

برای این که سایت شما در نتایج سایت باشد باید آن را به گوگل اعلام کنید. با ثبت سایت در سرچ کنسول گوگل ایندکس شدن سایت شما شروع می شود. در واقع پس از این که مراحل این کار را طی کردید گوگل متوجه خواهد شد که سایت شما نیز در بین این همه وب سایت وجود دارد. پس ربات ها و خزنده های خود را به سمت سایت شما می فرستد. این ربات ها هر قسمت از سایت را از نظرهای گوناگون بررسی کرده و به شما امتیاز می دهند. هر چه امتیاز دریافتی شما بیشتر باشد رتبه بهتری خواهید داشت. این قدم شروع رتبه گیری سایت خواهد بود. اگر همه موارد سئو سایت فروشگاهی را هم رعایت کرده باشید اما سایت شما در کنسول گوگل ثبت نشود اصلا نتیجه ای از شما یافت نخواهد شد.

نقشه سایت

از دیگر اصطلاحاتی که در مورد سئو سایت فروشگاهی و همه سایت های دیگر باید بدانید اصطلاح نقشه سایت یا Site Map است. نقشه سایت به موتورهای جستجوگر کمک می کند که نقشه راه خود را داشته باشند. راه آنها چیست؟ کار آنها چیست؟ منظور از مسیر چه می باشد؟ موتورهای جستجوگر بازرسانی دارند که به آنها دستور داده می شود که به سایت های مختلف سر بزنند. اما این بازرس ها اجازه ورود به خیلی جاها را ندارند. منظور از این جاها قسمت هایی از سایت شماست که نمی خواهید ربات ها و خزنده ها به آن وارد شوند. در واقع این موارد اهمیتی ندارند. با تنظیم نقشه سایت به موتورهای جستجو نقشه راه می دهید. در این صورت آنها می دانند که بازرسان را به کجا بفرستند یا نفرستند. برای سئو فروشگاه اینترنتی نسبت به دیگر سایت ها باید به جزئیات نقشه سایت بیشتر توجه شود.

کلمات کلیدی

حساس ترین قسمت مربوط به سئو انتخاب کلمات کلیدی است. منظور از کلمات کلیدی عبارتی است که کاربران قرار است با جستجوی آن در موتورهای جستجوگر با لینک سایت شما مواجه شوند. کلمه کلیدی عبارت اصلی است که کل صفحه شما را توضیح می دهید. برای سئو سایت فروشگاهی علاوه بر محصولات باید برای دسته بندی ها، تگ ها و… کلمات کلیدی تعریف کنید و ادامه کار را انجام دهید. اگر کلمات کلیدی را اشتباه تعریف کنید ممکن است همه چیز را از دست بدهید! به خصوص اگر ربات های گوگلی یا دیگر موتورها تصور کنند که قصد فریب آنها را داشته اید شما را به شدت مجازات می کنند. جریمه نیز حذف سایت شما از نتایج یا افت نتیجه خواهد بود.

تولید محتوا به هدف بهبود سئوی فروشگاه شما

تولید محتوا برای سئوی فروشگاه اینترنتی

نحوه تولید محتوا

مهم ترین چیزی که باید برای بهبود سئو فروشگاه اینترنتی خود در نظر داشته باشید محتوا  است. با استفاده از محتوا نه تنها سئوی فروشگاه شما بسیار پیشرفت می کند و در نتایج برتر ظاهر می شوید، بلکه کاربران به شما راحت تر اعتماد می کنند و از فروشگاه آنلاین شما خرید می کنند. از روش های تولید محتوای اختصاصی برای نوشتن مطالب وب سایت خود استفاده کنید. روش های مختلفی برای نوشتن و نحوه پیدا کردن اطلاعاتی که برای وب سایت شما مناسب است وجود دارد. دقت کنید که مطالب شما باید صحت علمی داشته باشد. یعنی از مراجع قابل اعتماد و معتبر برای جمع آوری اطلاعات استفاده کنید. همچنین تکراری نبودن مطالب و موارد دیگری که برای خوانایی محتوا مهم است را در نوشتار خود رعایت کنید تا بتوانید نتیجه خوبی بگیرید.

انواع محتوا و تاثیر آن در سئو فروشگاه اینترنتی

گفتیم که برای بهبود و پیشرفت سئو فروشگاه اینترنتی شما محتوا و نحوه تولید آن مهم است. اما بهتر است که بدانید که به چه نوع محتواهایی نیاز دارید. موضوع بعدی این است که هر محتوا برای کدام صفحه از سایت شما مناسب است. اولین چیزی که به ذهن هر کسی می رسد این است که صفحه هرکدام از محصولات را کامل کند. این کاملا صحیح است. سایت شما باید کامل باشد. حتی قبل از اینکه سئو سایت فروشگاهی خود را شروع کرده باشید حتما می دانید که با یک سایت خالی و بدون اطلاعات به جایی نخواهید رسید. پس نوشتن محتوا برای صفحه هر محصول الزامی است. در واقع اولین و مهم ترین صفحات سایت شما محصولات هستند. یک فروشگاه اینترنتی بدون محصولات بی معنی خواهد بود. پس اولین مرحله از کار شما تکمیل محتوای هر کدام از محصولاتی است که در سایت دارید. با رعایت موارد مهم و تکنیک های بهینه سازی می توانید از این اطلاعات در راستای پیشرفت سئوی فروشگاه خود نیز استفاده کنید.

پس از این که صفحه هر کدام از محصولات را تکمیل کردید می توایند وارد فاز سئوی مستمر و مراحل بعدی بروید. در واقع در این مرحله کارهای جاری و مهم برای سئو فروشگاه اینترنتی شما به طور جدی آغاز می شود. یکی از موارد خیلی مهمی که امروزه در همه پروژه های سئو از جمله سئو سایت فروشگاهی نیز مورد توجه می باشد تولید مقالات و محتواهای آموزشی یا مفید برای کاربران در سایت است. برای تولید مقالات باید موارد زیادی را در نظر داشته باشید. به طور مثال این که سایت شما در چه زمینه ای فعالیت می کند. یا این که محصولات شما در چه دسته هایی هستند. مطالب شما باید مرتبط با حوزه فعالیت های شما باشند. صرفا تولید کردن هر مطلبی و انتشار آن در سایت نمی تواند به ارتقای سئوی فروشگاه شما کمک کند. 

جزئیات بیشتر برای سئو سایت فروشگاهی

نکاتی برای سئو سایت فروشگاهی

آدرس دهی ها

یکی از جزئیات بسیار مهمی که در سئوی فروشگاه اینترنتی شما تاثیر خواهد گذاشت آدرس دهی ها است. اولین چیزی که باید رعایت کنید این است که هیچ دو صفحه ای یک آدرس نداشته باشند. یعنی هر صفحه از وب سایت شما چه صفحه محصول باشد چه پست یا هر صفحه دیگری باید یک آدرس مستقل و بی همتا داشته باشد.

دومین مورد که خیلی هم مهم است این است که آدرس دهی ها فارسی باشند یا انگلیسی. بهترین انتخاب استفاده از نحوه آدرس دهی انگلیسی است. اگر سایت شما به زبان فارسی نوشته شده است نیز بهتر است URL ها را به انگلیسی ترجمه نمایید. نگران نباشید. گوگل و سایر موتورهای جستجوگر الگوریتم هایی دارند که ارتباط بین ترجمه آدرسی که شما نوشته اید را با صفحه شما متوجه می شوند. دلیل دیگری که باعث می شود آدرس دهی به انگلیسی حرفه ای تر باشد این است که وقتی صفحه سایت خود را در شبکه های اجتماعی مانند واتس آپ یا تلگرام یا هر شبکه دیگری می فرستید کاراکترهای انگلیسی به راحتی خوانده می شوند. اما در مورد کاراکترهای فارسی چنین نیست و ممکن است وقتی صفحه ای را share می کنید متوجه شوید که کاراکترهای شما به صورت علامت های عجیب نشان داده می شوند.

یک مورد دیگر را هم لازم دانستم که این جا توضیح دهم. آن هم این است که ممکن است سایت شما با سیستم های مدیریت محتوایی مانند جوملا یا وردپرس نوشته شده باشد. در این صورت به احتمال برای آنالیز بهتر سئوی سایت خود از پلاگین هایی استفاده می کنید. دقت کنید که همین پلاگین ها نیز ممکن است ایراداتی داشته باشند. البته بیشتر پلاگین ها هر چند وقت یکبار آپدیت می شوند و خود را با الگوریتم های جدید گوگل تطبیق می دهند. اما به هر حال بهتر است خودتان کمی هوش و ذکاوت به خرج دهید. به طور مثال ممکن است برای سئو سایت وردپرس از افزونه هایی مانند یواست یا all in one یا هر افزونه دیگری استفاده کرده باشید. برخی اوقات این افزونه ها قادر به درک ارتباط بین url ها با محتوای صفحات شما نیستند.

عنوان ها

استفاده درست از عنوان ها به شما کمک می کند سئوی فروشگاه اینترنتی شما با سرعت خیلی زیادی و با استانداردترین شکل خود پیش برود. شاید در نگاه اول عنوان ها شما را به یاد نوشتن یک تحقیق یا محتوای سنتی بیندازد. عنوان ها خوانایی نوشته شما را بیشتر می کنند. یک اصل مهم وجود دارد که گوگل همیشه بر اساس آن الگوریتم هایش را به روز می کند. این اصل احترام به کاربر است! هر چقدر صفحات سایت شما چه محصول و چه برگه یا هر چیز دیگری خواناتر و کاربر پسندتر باشد نمره بیشتری می گیرید. شاید همه چیز را در سایت خود درست انجام داده باشید. اما استفاده نادرست از عنوان ها نتیجه سئو سایت فروشگاهی شما را با شکست رو به رو کرده باشد. از این رو پیشنهاد می شود که حتما در نوشتن محتوای صفحات خود استفاده درست از عنوان ها را مورد بررسی قرار دهید.

عنوان ها همان تیترها هستند. عنوان های h1 و h2 و… را باید در جای درست خود در متن استفاده کنید. قبل از این که متن مورد نظر خود را در وب سایت آپلود کنید سعی کنید علائم آن را کمی مرتب سازی نموده و از عنوان ها در جای مناسب برای محتوای خود استفاده کنید. تاکید می کنم که عنوان ها برای هر پروژه بهینه سازی از جمله مورد صحبت ما که سئو سایت فروشگاهی است تاثیر خیلی زیادی در پیشرفت پروژه دارد. پس با رعایت این نکات ساده سئوی داخلی خود را با کیفیت بالایی انجام دهید.

از عنوان ها در سئو سایت فروشگاهی می توانید در نوشتن متن صفحات محصولات، مقالات آموزشی، اخبار یا هر صفحه دیگری که در سایت خود دارید استفاده کنید. با رعایت این مورد خیلی خیلی مهم نمره بالاتری از ربات های گوگلی دریافت می کنید. عنوان ها در سرعت پیشرفت سئو فروشگاه اینترنتی شما نقش بسزایی دارند.

چطور لینک سازی داخلی کنیم

لینک سازی داخلی برای سئو سایت فروشگاهی

منوی اصلی سایت

منوی سایت یکی از اصلی ترین مواردی است که می توانید برای لینک سازی داخلی استفاده کنید. توجه کنید که استفاده درست از منو به پیشرفت هر چه بهتر سئو سایت فروشگاهی شما کمک خواهد کرد. برای این کار لازم است که محصولات خود را دسته بندی کنید. این به سیاست کاری شما بستگی دارد که یک منوی محصولات داشته باشید و در آن همه محصولات شما باشد یا این که هر دسته اصلی از محصولات در یک منوی مجزا باشد. البته باید در نظر داشته باشید که تعداد دسته های محصولات شما چقدر است و چقدر گستردگی دارد. 

صفحه اصلی

می توان گفت صفحه اصلی یکی از مهم ترین صفحات سایت شما است. این صفحه علاوه بر این که باید جذابیت های ظاهری خوبی داشته باشد باید مسیردهی خوبی به کاربر ارائه نماید. پیشنهاد می شود با استفاده از بنرهای گرافیکی علاوه بر این که صفحه اصلی سایت خود را زیباتر و مهیج تر می کنید، لینک سازی های داخلی نیز انجام دهید. بخش مهمی از بار سئو سایت فروشگاهی شما به همین لینک های داخلی وابسته است. بنرهای گرافیکی را به دسته بندی های اصلی محصولات یا دسته بندی های فرعی لینک دهید. البته با توجه به سیاست خود می توانید تنها به یک محصول نیز لینک بدهید.

اسلایدر اصلی

در بیشتر فروشگاه های اینترنتی برای ایجاد جذابیت های بصری بیشتر از یک اسلایدر بزرگ در ابتدای صفحه استفاده می شود. اسلایدر به خاطر گرافیکی حرفه ای و اندازه بزرگ تری که دارد تاثیر زیادی در مخاطب می گذارد. به همین دلیل می توانید هرازگاهی با بنرهای مختلف به دسته بندی ها یا محصولات خود یا حتی یک صفحه از سایت لینک بدهید. لینک های اسلایدر نقش خیلی زیادی در بهبود سئو سایت فروشگاهی شما خواهند گذاشت.

اسلایدر محصولات

با استفاده از اسلایدر محصولات، کالاهای فروشگاه شما به صورت متحرک به نمایش در می آیند. اسلایدر محصولات معمولا یک ردیف باریک است که در آن محصولات با اندازه کوچک تر و به صورت متحرک قرار دارد. استفاده از اسلایدر محصولات نیز به شما کمک می کند سئو سایت فروشگاهی شما به صورت خیلی مویرگی پیشرفت کند. در واقع اسلایدر به محصولات نهایی شما لینک می دهد و این یک غذای خوب برای سئو فروشگاه اینترنتی شما خواهد بود.

محصولات مرتبط

استفاده از روش معرفی محصولات مرتبط یا محصولات مشابه در صفحه هر محصول یکی از روش های بسیار حرفه ای و ظریف است. این کار علاوه بر این که به سئو سایت فروشگاهی شما کمک می کند در فروش شما تاثیر مستقیم دارد. چرا که اگر به هر دلیل کاربر از خرید کالا پشیمان شود می تواند به صفحه محصولات مشابه مراجعه کنید. این لینک های داخلی باعث می شوند کاربر مدت بیشتری در سایت شما باقی بماند و از صفحات بیشتری بازدید کند. به تدریج این کار باعث می شود که سئو فروشگاه اینترنتی شما پیشرفت زیادی داشته باشد و در رتبه های بهتری ظاهر شوید.

مطالب آموزشی

یکی از مهم ترین و حساس ترین کارهایی که باید برای سئو سایت فروشگاهی یا سئو هر سایت دیگری انجام دهید انتشار مقالات آموزشی است. این کار باعث می شود که سایت شما پویاتر باشد. گوگل متوجه خواهد شد که شما در حال فعالیت هستید و همیشه حضور دارید و فعال هستید. از مقالات داخلی می توانید برای لینک سازی های داخلی نیز استفاده کنید و سئوی داخلی سایت خود را به مرحله خوبی برسانید. این لینک های داخلی باعث می شود که صفحات سایت شما مانند زنجیر به هم متصل شوند. توجه کنید که از صفحه مقالات هم می توانید به مقالات دیگر لینک دهید و هم صفحه دسته بندی های خود یا صفحه نهایی یک محصول.

Call Now Button