اهمیت طراحی سایت حرفه ای

امروزه کسب و کارهای آنلاین با سرعت زیادی در حال رشد هستند. داشتن وب سایت برای یک کسب و کار حرفه ای یک الزام می باشد. شرکتی که سایت نداشته باشد باشد گویی هویت زیادی ندارد. در واقع شرکت هایی که سایت ندارند ممکن است بسیاری مشتریان خود را از دست بدهند. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که از طریق آگهی با یک شرکت یا مجموعه آشنا شده باشید. برای اعتماد بیشتر ممکن است نام مجموعه یا شرکت را در گوگل جستجو کنید. در صورت مشاهده وب سایت بیشتر به آن شرکت اعتماد می کنید. اگر آن شرکت از یک طراحی سایت حرفه ای استفاده کرده باشد در نظر شما پیشرفته تر می آید.

طراحی سایت حرفه ای یکی از اقدامات مهم در برند سازی است. ممکن است تصمیم بگیرید یک کسب و کار جدید شروع کنید. برای اینکه یک برند شوید باید بزرگ و حرفه ای فکر کنید. جدا از اینکه خدمات شما آنلاین است و یا حضوری طراحی سایت حرفه ای می تواند تجارت شما را متحول کند. معیار های زیادی وجود دارد که بگوییم سایتی طراحی سایت حرفه ای دارد یا خیر. در ادامه با برخی از این معیار ها آشنا می شویم. همچنین به بررسی دقیق هر کدام خواهیم پرداخت.

معیارهای تشخیص طراحی سایت حرفه ای

طراحی سایت ریسپانسیو

اگر دقت کرده باشید استفاده از کامپیوتر خانگی به تدریج کمتر و کمتر شد. سپس لپ تاپ ها به بازار آمدند. بسیاری از اطرافیان با لپ تاپ بازی می کردند. همچنین برای جستجو در اینترنت از لپ تاپ استفاده می کردند. سپس تبلت ها به بازار آمدند. استفاده از لپ تاپ و کامپیوتر فقط برای کارهای تخصصی به جای ماند. به تدریج جستجو با لپ تاپ کمتر شد. زیرا مردم تبلت داشتند و با تبلت در اینترنت جستجو می کردند. سپس استفاده از تبلت نیز کمتر شد . به جز کودکان که بازی با تب لت را دوست داشتند افراد دیگر آن را کنار گذاشتند. امروزه موبایل ها بسیار حرفه ای شده اند. تلفن های همراه هوشمند در دست همه وجود دارد. در واقع به جز این تلفن های همراه تلفن دیگری تقریبا در بازار وجود ندارد. موبایل ها همه جا همراه ما هستند. برای عکس گرفتن، صحبت با افراد و جستجو در اینترنت از موبایل استفاده می کنیم. 

همه این قصه ها را گفتم تا متوجه شوید چرا ریسپانسیو بودن یکی از معیار های طراحی سایت حرفه ای است. وب سایت باید به گونه ای طراحی شود که در همه دستگاه ها قابل دیدن باشد. اجزای وب سایت باید خود را با سایز صفحه نمایش تطبیق دهند. وب سایت های قدیمی برای صفحات نمایش بزرگ مانند لپ تاپ و پی سی طراحی شده بود. به همین دلیل بسیاری از آنها در صفحات نمایش کوچک بسیار ریز می شدند. شاید برای شما پیش آمده باشد که در یک نتیجه جستجو با چنین سایتی مواجه شده باشید.

طراحی سایت ریسپانسیو یعنی انعطاف پذیر و منعطف. همانطور که گفتم یکی از معیار های طراحی سایت حرفه ای این است که ریسپانسیو باشد. یعنی در کامپیوتر و تبلت و موبایل و… به راحتی دیده شود. بسیاری از سایت ها در هر کدام از این دستگاه ها نمایش متفاوتی دارند. ممکن است بنرهای سایت در کامپیوتر با تبلت فرق کند. در موبایل نیز برای لود ساده تر ممکن است سایت بسیار ساده و خلاصه باشد.

سرعت لود بالا

سرعت بالا | طراحی سایت حرفه ای

یکی از معیار های مهم یک سایت حرفه ای سرعت بالای آن است . یکی از مشتریانم رتبه بالایی در گوگل کسب کرده بود. اما از عدم تماس مشتریان گلایه می کرد. از من خواست تا موارد مهم سایت او را ارزیابی کنم. با کمال تعجب دیدم که پس از کلیک کردن زمان زیادی می گذرد تا سایت لود شود. به خصوص در موبایل اصلا سایت او لود نمی شد. حتی گاهی خطایی نیز دریافت می کرد.

کسب و کار آنلاین به کارها سرعت بخشیده. به جای اینکه وقت زیادی برای رفتن و بازگشتن به یک فروشگاه صرف کنیم می توانیم از یک فروشگاه آنلاین خرید کنیم. فروشگاه های آنلاین امروزه بسیار زیاد و گسترده شده اند. جستجو در اینترنت مانند جستجو در بازار و فروشگاه ها شده است. این یعنی مشتریان دنبال سرعت هستند. می خواهند سریع مطلبی را ببینند. سریع خرید کنند. همچنین سریع دریافت نمایند. بدیهی است که سرعت سایت چقدر عنوان می دارد که یک مجموعه طراحی سایت حرفه ای دارد یا خیر.

شاید بتوان سرعت سایت را مهم ترین فاکتور یک طراحی سایت حرفه ای دانست. هنگامی که مشتری روی لینک شما کلیک می کند انتظار دارد سریع صفحه ای باز شود . بیشتر افراد تنها چند لحظه صبر می کنند. اگر سایت شما لود نشود به سراغ رقبای شما خواهند رفت. هرچند رتبه بالایی هم داشته باشید.

گوگل نیز در الگوریتم های جدید خود امتیاز خیلی خوبی به سایت های سریع می دهد. وب سایت هایی که در همه دستگاه ها سرعت خوبی داشته باشند رتبه می گیرند. همچنین مشتریان زیادی خواهند داشت. یکی از مواردی که باعث سرعت خوب می شود استفاده از کد های سبک است. یک شرکت طراحی سایت حرفه ای از کد های سنگین برای ساختار سایت استفاده نمی کند. این مورد را هنگام دیدن نمونه کارهای طراحی سایت یک شرکت بسنجید. بررسی کنید که نمونه کارها سرعت خوبی داشته باشند. در موبایل و دستگاه های دیگر آزمایش نمایید. البته به سرعت اینترنت خود نیز توجه فرمایید.

گرافیک اختصاصی جذاب

گرافیک وب | طراحی سایت حرفه ای

یکی از معیارهایی که مشتریان من طراحی سایت حرفه ای را از غیر حرفه ای می سنجند گرافیک است. گرافیک حتی در تبلیغات نیز حرف اول را می زند. یک گرافیک حرفه ای باعث می شود تا شما حرفه ای دیده شوید. ممکن یک وب سایت از نظر ساختاری بسیار ساده باشد. اما از نظر مشتریان بسیار پیشرفته به نظر بیاید. پس از اینکه سایت شما لود شود مشتری نمایی از صفحه شما را می بیند. گرافیک و بنرها ویترین شما هستند. اگر از گرافیک جذاب استفاده کنید می توانید گزینه انتخاب مشتری باشید. در غیر این صورت شانس کمتری برای پیشرفت و جذب مشتری خواهید داشت. 

اما زیبایی و جذابیت تصاویر به تنهایی کافی نیست. تصاویر شما باید اختصاصی باشند. یعنی با توجه به سایت شما و برای شما طراحی شده باشند. یک شرکت طراحی سایت حرفه ای از گرافیست های ایده پرداز استفاده می کند. استفاده از تصاویر آماده به هیچ وجه توصیه نمی شود. اینکه یک تصویر را در سایتی ببینید و قشنگ بیاید دلیل نمی شود همان را کپی کنید. قدری ابتکار به خرج دهید و خودتان تصاویر را خلق کنید.

رنگ بندی سازمان بندی شده

رنگ بندی سایت

قبل از طراحی شخصی و یا سفارش یک طراحی سایت حرفه ای یک رنگ بندی سازمانی در نظر بگیرید. بسیاری شرکت ها یک رنگ بندی سازمانی دارند . توجه کنید که حداقل دو رنگ برای ترکیب سایت خود در نظر بگیرید. اگر لوگوی شما آبی است قرار نیست که همه چیز آبی باشد. می توانید از سبز، زرد و آبی استفاده نمایید. این به این معنی نیست که همه تصاویر این رنگ ها باشد. بلکه به طور حرفه ای در قسمت های مختلف از این رنگ ها بهره ببرید. به طور مثال منوی سایت می تواند آبی باشد. رنگ لینک ها می تواند سبز باشد. همچنین آیکن ها نیز به رنگ زرد.

رنگ بندی سایت باید خیلی ظریف و کارشناسی شده در نظر گرفته شود. به طور معمول کارشناس UI این مورد را در نظر می گیرد تا در نهایت نتیجه مطلوبی حاصل شود. یک طراحی سایت حرفه ای باید رنگ بندی حرفه ای داشته باشد. تمام المان های سایت باید از این الگو پیروی کنند.

استفاده از امکانات جدید

طراحی سایت حرفه ای

تکنولوژی و امکانات زبان های برنامه نویسی در هر لحظه پیشرفت می کند. هر روز به امکانات وب سایت ها افزوده می گردد. ممکن است طراحی شما توسط یک شرکت طراحی سایت حرفه ای انجام شده باشد. اما در هر لحظه مشتریان به امکانات بیشتری نیاز خواهند داشت. به طور مثال سایت های خیلی قدیمی قابلیت ارسال فرم های حرفه ای نداشتند. همچنین امکاناتی مانند چت آنلاین در قدیم روی سایت ها قرار نمی گرفت. اما سایت های امروزی به این امکانات مجهز شده اند. ممکن است یک بازدید کننده وقت و یا امکان تماس با شما را نداشته باشد. اگر امکان چت آنلاین بر روی سایت شما فعال باشد ممکن است از این طریق با شما ارتباط برقرار کنند. البته باید به عنوان مدیر سایت آنلاین باشید. زیرا در این صورت ممکن است مشتری از دست برود.

امکانات خوب سایت شما را مورد پسند کاربرانتان می کند. شما با افراد زیادی طرف هستید. امروزه همه سنین از کودک تا نوجوان کار با اینترنت را بلد هستند. این افراد سلیقه متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند. همچنین سطح فکری آنها با هم فرق دارد. یک طراحی سایت حرفه ای به طراحی گفته می شود که برای همه این سلایق تدبیری اندیشیده شود. به طور مثال یک نفر تمایل دارد با شما تماس بگیرد و سوالاتش را بپرسد. یک نفر دوست دارد همه سوالاتش در وب سایت شما برطرف شود. یعنی اگر اطلاعاتی که می خواهد در سایت شما نباشد شما را غیر حرفه ای می داند. فرد دیگری نیز از فرم تماس با ما سوال مربوطه را می پرسد. عده ای نیز تمایل به ارتباط با شما از طریق چت آنلاین در سایت هستند.

کد نویسی نوین

کدنویسی خوب | طراحی سایت حرفه ای

بهتر است تا سایت شما با استفاده از جدید ترین روش های کد نویسی طراحی شده باشد. شرکت های طراحی سایت حرفه ای همیشه خود را با جدید ترین روش های کد نویسی آشنا می کنند. کد نویسی های جدید سبک تر از قبل هستند. یعنی سایت را سنگین نمی کنند. سایتی که سنگین باشد دیر لود می شود . همان طور که در قسمت قبل توضیح دادیم سرعت سایت بسیار آسیب زننده خواهد بود. همچنین کد نویسی نوین باعث می شود در مرورگر های مختلف درست نمایش داده شوید . مرورگر های مختلف مانند گوگل کروم، موزیلا فایر فایکس، سافاری و دیگر مرورگر ها به تدریج آپدیت می شوند. خود را با استاندارد های جدید تطبیق می دهند. سایت شما باید طبق استاندارد های نوین کد نویسی طراحی شده باشد. در غیر این صورت ممکن است در مرورگر های مختلف با اشکال و یا به هم ریختگی دیده شود.

وب سایت های قدیمی ساده بودند. وقتی وارد صفحه اصلی و یا سایر صفحات می شدیم چیزی جز متن و عکس نبود. اما وب سایت های جدید اسلایدر مدرن دارند. از انیمیشن و صدا در قسمت های مختلف استفاده می گردد. همچنین فیلم با سرعت بالا بر روی آنها اجرا می گردد. بدیهی است که برای طراحی هر کدام از این قسمت ها باید کدی قرار گیرد. اگر از کدنویسی قدیمی استفاده شود سایت بسیار سنگین می شود. اما کدنویسی های جدید حجم کدها را بسیار خلاصه کرده است. به طوری که کیفیت افزایش پیدا کرده است. در عین حال نیز کدها سبک شده اند و به سرعت اجرا می گردند.

امنیت بالا

امنیت سایت

امنیت یکی از شاخصه های مهم یک طراحی سایت حرفه ای است. شرکت های پیشرفته ای که خدمات سایت ارائه می دهند به طور معمول از کارشناسان امنیت در کادر خود استفاده می کنند. امنیت وب سایت شما را از دست کلاهبرداران و دزدان اینترنتی در امان نگاه می دارد. وب سایتی که ایمن باشد از حملات هکرها در امان می ماند. امنیت می تواند در راستای طراحی سایت به طور موازی انجام گیرد.

برای امنیت سایت اقدامی انجام می گیرد تا نفوذ پذیری سایت شما به حداقل برسد. امنیت وبسایت فقط در مورد کدنویسی سایت نمی باشد. بلکه امنیت سرور شما، امنیت اینترنت و عوامل دیگری را در بر می گیرد. امنیت سایت کیفیت خدمات رسانی شما را در سایت خدشه دار نمی کند بلکه کیفیت را افزایش می دهد. یک کارشناس امنیت باید وب سایت را جوری کد نویسی کند که سرعت سایت و موارد دیگر را تحت تاثیر قرار ندهد. اما ضریب نفوذ پذیری به حداقل ممکن برسد.

امنیت هم در مبحث مدیریت سایت شرکتی و مدیریت سایت فروشگاهی اهمیت بالایی دارد. مدیریت به معنای کنترل و در دست گرفتن رفتار قسمت های مختلف سایت است. پس بدیهی است که کنترل نفوذ پذیری سایت را نیز دربر می گیرد. ممکن است وب سایت شما مربوط به یک شرکت باشد. در این صورت رقبای کاری و تجاری زیادی خواهید داشت. بسیاری افراد چشم دیدن موفقیت شما را ندارند. عده ای از مردم با دیدن موفقیت یک فرد سعی می کنند مانند او باشند. آنها راه او را ادامه می دهند تا مانند او موفق باشند. اما این در مورد همه مردم صادق نیست. بسیاری افراد می خواهند یک شبه مانند شما موفق شوند. آنها ممکن است سعی کنند وب سایت شما را هک کنند. در این صورت نه تنها زحمت و هزینه شما از بین می رود بلکه اعتبار و آبروی شما پیش مشتریانتان از بین می رود.

طراحی سایت حرفه ای شرکت

استفاده از منوی مناسب

استفاده از منوی مناسب یکی از موارد مهم در طراحی سایت حرفه ای برای شرکت ها به شمار می رود. باید توجه شود که تعداد دسته بندی ها و زیر شاخه های آن تا چه حد زیاد است. اگر تعداد آنها زیاد نیست از منوهای ساده و اگر زیاد است باید از مگا منو استفاده شود. منوی وب سایت یک شرکت نباید بیش از حد شلوغ باشد. در کل شلوغی در سایت یک شرکت اصلا توصیه نمی شود. این مورد برای منو نیز حائز اهمیت است.

اسلایدر پهن

اسلایدر یک المان مهم و اساسی در طراحی سایت حرفه ای و امروزی به شمار می رود. اسلایدر سایت یک شرکت بهتر است پهن و تمام صفحه باشد. البته می توان از اسلایدرهایی که تمام صفحه نیستند نیز استفاده کرد. این با توجه به ساختار قالب سایت باید تعیین شود. ولی اسلایدر کوچک یا باریک در طراحی سایت شرکتی توصیه نمی شود. همان طور که گفته شد صفحه اصلی سایت یک شرکت بهتر است که خیلی شلوغ نباشد. به همین دلیل یک اسلایدر بزرگ و پهن با تصاویری خیره کننده می تواند توجه کاربران را به خود جلب کند. اسلایدر بزرگ باعث می شود تا صفحه اصلی وب سایت شرکت شیک و زیبا جلوه کند. در اسلایدر می توان از تصاویری بزرگ و با کیفیت که در مورد دسته های کاری هستند استفاده نمود. همچنین می توان تصاویری از پروژه های قبلی موفق را در اسلایدر قرار داد. طراحی گرافیکی تصاویر اسلایدر بسیار مهم است. استفاده از تصاویر بی کیفیت در اسلایدر می تواند کل زیبایی صفحه اصلی وب سایت را از بین ببرد. 

لوگو و جایگاه آن

طراحی سایت حرفه ای بدون لوگو امکان پذیر نیست. لوگو یا همان نماد به وب سایت هویت می بخشد. در طراحی سایت حرفه ای یک شرکت لوگو باید در جایگاهی مناسب در قسمت بالای سایت گنجانده شود. جایگاه لوگو باید به گونه ای باشد تا در بدو ورود به سایت مورد توجه بازدید کننده قرار گیرد. لوگوی شما نشان تجاری شماست. پس باید هر کسی که وارد سایت می شود در همان ابتدای کار آن را مشاهده کند. لوگو نباید بیش از حد بزرگ باشد. در این صورت قسمت زیادی از صفحه را می گیرد. در وب سایت هایی که مخاطبان اصلی آنها فارسی زبان هستند نیز بهتر است که لوگو در سمت راست بالای صفحه قرار گیرد. در وب سایت های اروپایی نیز لوگو می تواند در سمت چپ و بالای سایت قرار داده شود.

استفاده از خبر خوان

خبر خوان یا همان RSS مخفف عبارت Rich Site Summary یا Really Simple Syndication می باشد. اولین بار یکی از مسئولین شرکت Apple به فکر ایجاد یک خبر خوان افتاد. هدف او این بود که برخی از کارهایش در مورد پروژه هایی که دارد راحت تر شود. بعد از این موضوع شرکت Netscape به طور رسمی خبرخوان را ابداع کرد. این شرکت در مرورگرهای خود به اجرای RSS پرداخت. البته به موفقیت زیادی در آن زمان نرسید. زیرا اجرای خبر خوان در مرورگر های آن ایرادات و کاستی هایی داشت. خبر خوان یا همان RSS را یک سیستم آگاهی دهنده می نامند. زیرا باعث می شود تا پس از آپدیت کردن سایت و قرار دادن مطلب جدید در یک سایت مخاطبان آن سایت از مطلب جدید آگاه شوند.

استفاده از خبر خوان در طراحی سایت حرفه ای بسیاری شرکت ها دیده می شود. خبر خوان باعث افزایش بازدید شما می گردد. همچنین وب سایت را زنده و جذاب می کند.

طراحی سایت حرفه ای فروشگاهی

اسلایدر بالای صفحه

اسلایدر یک قسمت مهم در طراحی سایت حرفه ای فروشگاه آنلاین به شمار می رود. در طراحی فروشگاه اینترنتی به طور معمول در بالای صفحه اصلی قسمتی را برای درج اسلایدر اصلی در نظر می گیرند. یک اسلایدر بزرگ و باریک در بالای صفحه اصلی می تواند جلوه بسیار زیبایی به سایت بدهد. منظور از باریک این نیست که تصاویر نواری شکل و باریک باشند. ولی نباید پهن باشند تا فضای خیلی زیادی را در صفحه اصلی اشغال کنند. در اسلایدر اصلی بالای صفحه معمولا تصاویری گرافیکی با طراحی حرفه ای و کیفیت بالا قرار داده می شود. موضوع این تصاویر می تواند توجه به یک دسته بندی خاص از کالاهای وب سایت باشد. و یا ممکن است محصولی جدید با یک طراحی حرفه ای و خلاقانه معرفی شده باشد. همچنین ممکن است اطلاعیه های جدید مانند تخفیف ویژه نیز در یک تصویر زیبا و گرافیکی به مخاطبان سایت نشان داده شود. گرافیک قسمت مهمی در طراحی سایت حرفه ای به شمار می رود. به همین دلیل است که توجه به گرافیک صفحه اصلی به خصوص اسلایدر می تواند نقش مهمی در جذابیت آن داشته باشد. اسلایدر در همان ابتدای ورود به سایت به چشم مخاطب می خورد. پس اگر جذاب باشد می تواند منجر به خرید شود. همچنین مسیر حرکتی بازدید کننده را تغییر می دهد. به طور معمول در وب سایت های فروشگاهی محصولات و دسته بندی هایی که در اسلایدر اصلی معرفی می شوند بیشتر بازدید می شوند.

سبد خرید حرفه ای

سبد خرید حرفه ای و پیشرفته در طراحی سایت حرفه ای بیشتر فروشگاه های آنلاین به چشم می خورد. سبد خرید یکی از مهم ترین قسمت ها در یک وب سایت فروشگاهی است. زیرا وب سایت های فروشگاهی بر پایه خرید و سفارش آنلاین مشتریان جریان دارند. خرید آنلاین نیز بدون سبد خرید امکان پذیر نمی باشد. سبد خرید باید به درستی کار کند. یعنی هنگامی که محصولاتی را سفارش می دهند مجموع مبلغ را به درستی محاسبه نماید. همچنین باید در جایی قرار داده شود که مشتری به راحتی بتواند آن را ببیند. زیرا برای ادامه سفارش باید وارد سبد خرید خود شود و مبلغ سفارش را تکمیل نماید و موارد مهمی را پر نماید. طراحی سایت حرفه ای یک فروشگاه آنلاین بدون سبد خرید کامل امکان پذیر نیست. باید روی سبد خرید بسیار کار شود. طراحی سبد خرید باید زیبا و جذاب باشد. همچنین محتویات درون آن و شیوه محاسبه می تواند مخاطب را از خرید خود راضی کند.

درگاه پرداخت

درگاه پرداخت نیز از المان های مهم در طراحی سایت حرفه ای یک فروشگاه اینترنتی می باشد. باید از درگاه پرداخت ایمن استفاده نمایید. زیرا مشتریان ممکن است اعتماد نکنند که خرید خود را از طریق هر درگاه پرداختی انجام دهند. برای گرفتن درگاه پرداخت آنلاین می توانید به بانک ها درخواست دهید. آنها از شما مدارکی می خواهند. سپس به شما کد درگاه پرداخت ارائه می شود تا در وب سایت شما قرار گیرد. درگاه های پرداخت واسطه ای قابل اعتمادی نیز وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید. درگاه های پرداخت واسطه ای مانند زرین پال امکان خرید آنلاین را برای مشتریان شما فراهم می آورند. همچنین قابل اعتماد و معبر هستند. زیرا مجوز این کار را دارند.

شیوه های مختلف تسویه

وب سایت های فروشگاهی بازدید کنندگان متنوعی دارند. مخاطبان یک وب سایت فروشگاهی ممکن است خانم های خانه دار باشند و یا افراد شاغل جوان. از هر سنی و با هر جنسیتی در هر کجای کشور ممکن است افرادی باشند که از یک وب سایت فروشگاهی بازدید نمایند. این افراد سلایق مختلفی دارند. ممکن است برخی بازدید کنندگان شما اعتماد نداشته باشند تا مبلغ سفارش خود را آنلاین پرداخت نمایند. همچنین ممکن است ترجیح دهند به دلایل مالی و موارد دیگر مبلغ سفارش خود را پس از تحویل پرداخت نمایند. به همین دلیل اگر هنگام تکمیل سفارش گزینه هایی برای تعیین نوع پرداخت در نظر گرفته شود ممکن است تعداد سفارش ها چندین برابر شود. ممکن است عده ای سفارش خود را آنلاین پرداخت کنند. عده ای نیز ممکن است گزینه پرداخت در محل را انتخاب کنند و هزینه کالا را پس از این که آن را تحویل گرفتند بپردازند. حتی ممکن است برخی از مشتریان شما به دلایلی نتوانند سفارش را از این طریق پرداخت کنند. آنها می توانند هزینه سفارش را برای شما کارت به کارت نمایند.

گالری عکس محصول

صفحه یک محصول قسمت مهمی در طراحی سایت حرفه ای برای فروشگاه است. این صفحه باید یک گالری عکس حرفه ای نیز داشته باشند. زیرا بازدید کنندگان باید بتوانند محصولی که می خواهند بخرند را در زوایای مختلف ببینند. تصاویر مختلفی از یک محصول در زوایای مختلف و در موقعیت های گوناگون باعث می شود تا بازدید کننده بتواند محصول و ابعاد آن را به خوبی تجسم نماید. اگر تصاویر مختلفی از محصول نباشد ممکن است مخاطب از خرید خود منصرف شود. زیرا نمی داند محصول از زاویه دیگر چه شکلی است. همچنین ممکن است پس از خرید کالا را پس بفرستند. زیرا تجسم دیگری از آن داشته است. پس بهتر است به انتخاب عکس و درج آن در گالری عکس محصول بسیار توجه شود.

مشخصات محصول

در طراحی سایت حرفه ای برای یک فروشگاه باید به در نظر گرفتن قسمتی برای درج مشخصات محصول نیز توجه گردد. بازدید کننده باید بتواند مشخصات یک محصول را به درستی و به صورت کامل بداند. به طور مثال در مورد کالایی مانند یک مودم اینترنت مشخصات فنی بسیار در خرید تاثیر گذار هستند. زیرا چنین وسیله هایی جنبه زیبایی ندارند. به همین دلیل مشخصاتی مانند برد مفید می تواند در خرید آن بسیار تاثیر بگذارند. به غیر از مشخصات فنی حرفه ای یک محصول مشخصات کلی مانند ابعاد، وزن، اندازه و… نیز مهم هستند. همه این موارد باید به صورت کامل در قسمت توضیحات محصول نوشته شوند. مشتری باید بداند جنس محصولی که می خرد چیست. همچنین مهم است که بداند طول و عرض و ارتفاع محصول به طور دقیق چه اندازه ای می باشد.

قابلیت زوم روی محصول

اگر به صفحه محصول در برخی فروشگاه های اینترنتی بزرگ سر زده باشید ممکن است دیده باشید که تصاویر قابلیت زوم دارند. در طراحی سایت حرفه ای بیشتر وب سایت هایی که بر پایه فروش آنلاین فعالیت می کنند صفحه محصول مورد توجه زیادی قرار دارد. این که بازدید کننده بتواند محصولات را به صورت دقیق و با تمام جزئیات ببیند احتمال خرید را افزایش می دهد. این که تصاویر قابلیت زوم کردن داشته باشند نشان می دهد که محصول شما چقدر با کیفیت است. همچنین نشان می دهد که کیفیت تصاویر چقدر بالا هستند. مشتری تفاوت یک طراحی سایت حرفه ای و ساده را به خوبی تشخیص می دهد. طراحی سایت حرفه ای نشان می دهد که چقدر شما به مشتری خود اهمیت می دهید. تصاویر مهم ترین ابزار برای این است که کیفیت کار خود را به مشتری نشان دهید. اگر تصاویر شما قابلیت زوم کردن داشته باشند مشتری تمام جزئیات کالایی که می خواهد بخرد را می بیند. به طور مثال دقیقا متوجه می شود که یک کالای چوبی چقدر صاف است و رگه رگه های چوب را می تواند مشاهده کند. همچنین برای خرید یک فرش کیفیت تصاویر می تواند تاثیر بسیار زیادی روی فروش محصول داشته باشد. اگر تصاویر شما کیفیت بالایی داشته باشند کیفیت فرش به خوبی مشخص است. در صورتی که قابلیت زوم کردن روی تصاویر نیز در سایت شما وجود داشته باشد مشتری می تواند بافت فرش و رنگ های آن را به خوبی مشاهده نماید. اگر هه چیز باب میل او باشد محصول را به صورت آنلاین سفارش خواهد داد. 

قابلیت نمایش رنگ و سایز

محصولات یک فروشگاه اینترنتی مشخصات زیادی دارند. جدا از مشخصات فنی برخی مشخصات مانند رنگ و سایز می تواند باعث تفاوت آنها شود. اما ویژگی های اصلی همه آنها یکی می باشد. به طور مثال یک پیراهن می تواند با یک طرح اما در رنگ بندی متنوعی وجود داشته باشد. همچنین ممکن است از هر رنگ نیز اندازه های مختلفی وجود داشته باشد. یک مشتری برای خرید آن پیراهن باید بتواند رنگ دلخواه را انتخاب نماید و سپس سایز مناسب را نیز انتخاب کند. سپس مراحل سفارش و تکمیل آن می تواند انجام شود. قابلیت درد ویژگی های این چنینی مانند رنگ و سایز باید در یک طراحی سایت حرفه ای برای وب سایت فروشگاهی در نظر گرفته شود. در صورتی که قابلیت انتخاب این موارد وجود نداشته باشد مشتری سردرگم می شود. ممکن است شما از یک پیراهن تصاویری مختلفی را در سایت قرار داده باشید. در هر تصویر نیز یک رنگ متنوع به نمایش در آمده باشد. در توضیحات نیز ممکن است نوشته باشید که این پیراهن در سایزهای متعدد موجود است. اگر قابلیت انتخاب رنگ و سایز وجود نداشته باشد مشتری نمی تواند بفهمد که شما رنگ و سایز درخواستی او را می فرستید. به همین دلیل ممکن از خرید سر باز زند. همچنین اگر هم خرید کند شما باید با او تماس بگیرید و از او بپرسید که چه رنگی و چه سایزی را می خواهد.

قابلیت انتخاب رنگ و سایز از یک جهت دیگر نیز مهم است. به طور مثال ممکن است که شما از رنگ سبز یک پیراهن تنها یک سایز داشته باشید و بقیه سایز ها ناموجود باشند. خیلی راحت می توانید آن سایز را ناموجود کنید. مشتری دیگر نمی تواند آن را انتخاب کند. 

قابلیت انتخاب زمان و شیوه ارسال کالا

یک قابلیت مهم برای افزایش فروش یک سایت فروشگاهی این است که مشتری بتواند انتخاب کند که کالایی که از شما خرید کرده در چه زمانی به دست او برسد. برای اینکه به فروش بالایی در سایت خود برسید باید دست مشتری برای انتخاب همه چیز در سایت شما باز باشد. به طور مثال بتواند انتخاب کند که چطور کالا را دریافت نماید. ممکن است هزینه ارسال کالا از طریق پست عادی و پیشتاز و یا ارسال با پیک متغیر باشد. همچنین شاید مشتری شما در زمانی خاص در منزل نباشد تا کالایی را که خریداری کرده است دریافت نماید. در یک طراحی سایت حرفه ای باید همه این موارد را در نظر گرفته باشید. مشتری باید بداند زودترین و دیر ترین زمانی که کالا به دستش می رسد چه زمانی است. همچنین باید بتواند زمان دریافت کالا را نیز انتخاب کند. در این صورت ممکن است تمایل بیشتری به خرید از سایت شما داشته باشد.

قیمت فروش ویژه

قابلیت درج قیمت فروش ویژه یکی از مهم ترین ها در طراحی سایت حرفه ای فروشگاهی به شمار می رود. ممکن است که شما در بازه های زمانی مختلف سیاست های برای تخفیف گذاشتن روی برخی محصولات در نظر داشته باشید. همچنین ممکن است محصولی جدید وارد کنید و همان ابتدای کار برای تشویق کردن مشتریان به خرید تخفیف شگفت انگیز و ویژه ای را در مورد قیمت آن در نظر بگیرید. محصول شما باید قسمتی داشته باشد که قیمت محصول را در شرایط عادی و بدون تخفیف وارد نمایید. در قسمتی دیگر نیز باید بتوانید قیمت فروش ویژه یا قیمت پس از تخفیف را بنویسید. در این صورت با استفاده از کدنویسی های حرفه ای در سایت شما مشخص می شود که محصول چه قدر تخفیف خورده است. شاید شما هم دیده باشید که در برخی فروش گاه های اینترنتی بزرگ که یک طراحی سایت حرفه ای دارند روی برخی محصولات به وسیله یک نوار نوشته شده ۲۰ یا مبلغ دیگری تخفیف. همچنین ممکن است روی قیمت اصلی خط خورده باشد و قیمت تخفیف خورده نوشته شده باشد. این شیوه نمایش مشتری را ترغیب می کند که محصول را خریداری کند. همه مشتریان علاقه زیادی به دریافت تخفیفات دارند. تخفیفات فروش یک کالا را بسیار افزایش می دهد. قیمت فروش ویژه در مبحث مدیریت سایت فروشگاهی نیز می توان به شما کمک نماید.

اسلایدر فروش ویژه

اسلایدر فروش ویژه می تواند فروش سایت شما را بسیار افزایش دهد. در طراحی سایت حرفه ای بسیاری از فروشگاه های اینترنتی قسمتی را برای قرار دادن اسلایدر فروش ویژه در نظر می گیرند. اسلایدر فروش ویژه به طور معمول در صفحه اصلی و در اندازه بزرگ به نمایش در می آید. سپس محصولاتی که تخفیف خورده اند در آن قرار می گیرند. هر محصول در یک اندازه به نسبت بزرگ که بتواند توجه کاربر را به خودش جلب نماید در اسلایدر قرار می گیرد. روی هر محصول توضیحاتی می تواند درج شود. همچنین مبلغی که محصول تخفیف خورده و قیمت تخفیف خورده با رنگی که به چشم بیاید قابل مشاهده است. محصولات تحفیف خورده یکی پس از دیگری در این قسمت به نمایش در می آیند. کاربر با کلیک بر روی هر کدام به صفحه اصلی محصول هدایت خواهد شد. در آنجا می تواند متغیرهایی مانند رنگ و سایز را اگر وجود داشته باشد انتخاب نماید. در ادامه نیز محصول را به سبد خرید اضافه می کند و مراحل خرید تکمیل می شود. به طور معمول در بسیاری از فروشگاه های اینترنتی محصولاتی که در اسلایدر فروش ویژه قرار داده می شوند به فروش بالایی می رسند.

کد تخفیف

شاید دیده باشید که بسیاری فروشگاه های اینترنتی برای ترغیب بازدیدکنندگان به خرید کردن کد تخفیف عرضه می کنند. با وارد کردن کد تخفیف در قسمت خرید مقداری از هزینه نهایی شما کسر می شود. کد تخفیف از ابزارهای فروش می باشد. اگر قصد یک طراحی سایت حرفه ای در زمینه فروش آنلاین را دارید این ابزار را مد نظر قرار بدهید. این ابزار می تواند در ساختار طراحی فروشگاه اینترنتی شما وجود داشته باشد. یعنی به صورتی که مشتری پس از خرید کردن مبلغی دلخواه کد تخفیف دریافت نماید.

قابلیت ثبت نام اعضا

قابلیت ثبت نام اعضا و عضویت آنها در سایت یکی از امکانات مفید در یک پروژه طراحی سایت حرفه ای می باشد. در طراحی فروشگاه اینترنتی قابلیت ثبت نام اعضا بسیار مهم تر از وب سایت های دیگر است. قابلیت ثبت نام به دلایل مختلفی می تواند در طراحی فروشگاه اینترنتی شما قرار داده شود. یکی این که مشتری در هنگام ثبت نام اطلاعات خود را وارد می کند. منظور از اطلاعات مواردی مانند نام و نام خانوادگی، آدرس، نشانی، ایمیل و موارد دیگر می باشد. هنگامی که یک مشتری در وب سایت شما ثبت نام می کند می دانید مشتری کیست و کجاست. همچنین می توانید متوجه شوید که آن مشتری چند بار از سایت شما خرید کرده و محصولات مورد علاقه او چیست. می توانید به او اطلاع دهید که چه محصولی را به تازگی وارد کرده اید. همچنین می توانید به اطلاع او برسانید که چه محصولاتی تخفیف خورده اند و موارد دیگر.

قابلیت ثبت نام اعضا برای خود مشتری نیز مفید است. او می تواند سفارش های قبلی خود را چک نماید. همچنین می تواند به خاطر خریدهای مکرر کد تخفیف دریافت نماید. اگر در زمانی کد ورود به سایت را گم کرد نیز می تواند از مدیر سایت بخواهد تا رمز تازه ای به او بدهد.

خبرنامه های هیجان انگیز

خبرنامه یعنی همان سیستم اطلاع رسانی آنلاینی که شما هم به احتمال زیاد دیده اید در یک طراحی سایت حرفه ای دیده می شود. خبرنامه یک ابزار آنلاین است که برای اطلاع رسانی کردن اخبار و برنامه های خاص به کاربران استفاده می شود. در یک طراحی سایت حرفه ای فروشگاهی خبرنامه می تواند بازدید و فروش شما را بیشتر کند. مخاطبین یک وبسایت فروشگاهی به احتمال علاقه زیادی خواهند داشت تا از تخفیف محصولات شما مطلع شوند. همچنین ممکن است که شما امکانی تازه را برای راحتی کاربران وبسایت فراهم کرده باشید. به طور مثال ممکن است که امکان پرداخت هزینه کالا در محل قبلا امکان نداشته و اکنون این امکان را فراهم آورده اید. از طریق خبرنامه می توانید این موضوع را به اطلاع کاربر برسانید. خبرنامه ها طبق تجربه بازدید وبسایت شما را بسیار افزایش می دهند. همچنین اگر طراحی سایت شما از نوع فروشگاهی است خبرنامه می تواند بازدید محصول و احتمال خرید آن را بسیار بالا ببرد.

خبرنامه یک خاصیت مهم دیگر هم دارد. آن هم یادآوری دوباره شما به مخاطب است. امروزه کاربران روزانه از وبسایت های بسیار زیادی بازدید می کنند. ممکن است هر روز خرید اینترنتی کتاب خود را از یک وبسایت جدید انجام دهند. همچنین ممکن است برای خرید یک تلفن همراه یا لپ تاپ هر دفعه یک وب سایت را برای خرید کالای خود انتخاب نمایند. به همین دلیل است که نام وبسایت ها و url آنها را از یاد می برند. خبرنامه باعث می شود که شما به مخاطب قدیمی خود یادآوری شوید.

طراحی سایت حرفه ای پزشکی

انواع سایت پزشکی

وبسایت پزشکی همان طور که از نامش پیداست در حوزه پزشکی و موارد مرتبط با آن فعالیت می کند. سایت پزشکی ممکن است برای یک بیمارستان یا آزمایشگاه طراحی شده باشد. در این صورت باید امکانات مرتبط با این مجموعه ها را پوشش دهد. وب سایت یک شرکت فروش تجهزات پزشکی و آزمایشگاهی نیز نوعی از سایت پزشکی به شمار می رود. در این وب سایت تجهیزات و محصولات مربوطه در دسته بندی هایی در وبسایت بارگذاری می شوند. این وب سایت ها ممکن است فروش آنلاین داشته باشند که در این صورت می توان آنها را جزو طراحی فروشگاه اینترنتی نیز دانست. ممکن است محصولات فقط برای نمایش در سایت قرار داده باشند و قیمتی برای آنها درج نشده باشد. یا امکان خرید آنلاین نداشته باشند. در این صورت یک سایت نمایش محصول خواهند بود.

طراحی سایت حرفه ای , طراحی سایت حرفه ای در تهران , تکنیک های طراحی سایت حرفه ای , اهمیت طراحی سایت حرفه ای , طراحی سایت حرفه ای با قیمت مناسب , ترفندهای طراحی سایت حرفه ای , نکات مهم برای طراحی سایت حرفه ای , طراحی سایت حرفه ای شرکت , طراحی سایت حرفه ای فروشگاه اینترنتی , طراحی سایت حرفه ای با وردپرس , طراحی سایت حرفه ای اختصاصی , طراحی سایت حرفه ای با پشتیبانی رایگان, طراحی سایت حرفه ای فروشگاه , طراحی سایت حرفه ای فروشگاه آنلاین , نکات مهم برای طراحی سایت حرفه ای , ترفندهایی برای طراحی سایت حرفه ای

Call Now Button