تعرفه طراحی گرافیک و بنر سایت

یکی از مباحث تخصصی و بسیار مهم در مورد وب سایت گرافیک است. طراحی گرافیک سایت یک موضوع مهم است و با طراحی های دیگر کمی متفاوت است. یک سایت حتی حرفه ای بدون گرافیک و طراحی ظاهری مطلوب نمی تواند به موفقیت برسد. طراحی عکس سایت شما باید با توجه به موضوع سایت و رنگ بندی های استاندارد انجام شود. حتی اگر سایت شما به صورت اختصاصی کدنویسی شده است و امکانات فراوانی هم دارد بدون ظاهر و طراحی بنر سایت به صورت حرفه ای سایت شما ناقص محسوب می شود. طراحی گرافیک سایت معمولا توسط یک تیم انجام می شود. چرا که تنها به چند عکس و تصویر محدود نمی شود. این که تصاویر چطور نمایش داده شوند و یا رنگ بندی لینک ها چطور باشند نیز جزو گرافیک محسوب می شود. البته به صورت کلی اگر با یک شخص یا حتی برخی شرکت ها صحبت کنید تنها با تعویض عکس ها و جایگزین کردن آن ها با بنرهای جدید می گویند که طراحی گرافیک سایت شما را تغییر داده اند و به روز کرده اند. البته این تا حدی نیز صحیح است اما کامل نیست. به قول معلم های ریاضی شرط لازم هست اما کافی نیست! یک تیم حرفه ای باید خیلی کارها بکند که همین طراحی ها به چشم بیاید. باید کاری کند تا همه چیز با هم هماهنگ شود. از نمایش ساده یا دور گرد عکس ها گرفته تا رنگ هاور عکس ها و لینک ها در زمانی که کاربر بر روی آن ها کلیک می کند.

چه مواردی جزو پروژه طراحی گرافیک سایت می شوند

برای این که ظاهر سایت شما زیباتر شود و یک سایت حرفه ای داشته باشید تغییرات زیادی لازم است. یک تیم حرفه ای که هم طراح بنر و هم کدنویس دارد همه چیز را با هم هماهنگ می کند. ممکن است حتی منوی سایت شما و خیلی از افکت ها و لودینگ ها را نیز عوض کند. به این ترتیب طراحی بنر سایت نیز که توسط گرافیست انجام شده است بیشتر به چشم می آید. اگر فکر می کنید که تنها طراحی عکس سایت می تواند به معنی طراحی کلی در نظر گرفته شود سخت در اشتباهید. مبحث طراحی های ظاهری برای وبسایت یک تخصص است و یک موضوع بسیار مهم است. بد نیست بدانید که بزرگترین وبسایت های دنیا که روزانه بازدید کننده های زیادی دارند هزینه های فراوانی برای طراحی عکس سایت و سایر بنرها و همچنین رنگ بندی های کلی و کلیه امور بصری انجام می دهند.

طراحی گرافیک سایت یک مبحث حرفه ای است. گرچه در بسیاری از مجموعه ها آن قدر جدی گرفته نمی شود. اما بد نیست بدانید که در بسیاری از بزرگترین مجموعه های دنیا که کار وبسایت و خدمات وبسایت عرضه می کنند یک تیم حرفه ای برای طراحی گرافیک سایت وجود دارد. اصل زیبایی سایت یکی از مهم ترین هاست. و طبق تجربه مهم ترین چیز است. یک سایت ساده تر اما با جلوه های بصری بهتر خیلی سریع تر از وبسایتی حرفه ای که هزینه زیادی هم برای آن شده است اما ظاهر خوبی ندارد موفق می شود. اگر ظاهر سایت شما خوب و حرفه ای باشد کاربران به شما اعتماد خواهند کرد. یک مجموعه حرفه ای یک سایت خوب و به روز دارد. این چیزی است که در ذهن کاربر در زمانی که سایت شما را ویزیت می کند می گذرد. برای این که روی جلوه های بصری سایت خود کار کنید باید موارد زیادی را در نظر بگیرید. طراحی عکس سایت برای قسمت های مختلف آن هم با برنامه ریزی قبلی و طبق یک طرح کلی یکی از مهم ترین کارهاست. طراحی بنر سایت حرفه ای برای اسلایدر و دیگر قسمت های مهم نیز سایت شما را جذاب تر و مهیج تر می کند.

طراحی بنرها و تصاویر صفحه اصلی

صفحه اصلی یا Main Page مهم ترین صفحه سایت شماست. زمانی که یک کاربر آدرس اینترنتی سایت شما را وارد می کند به این صفحه هدایت می شود. این که صفحه اصلی شما چطور باشد و چه محتوا و تصاویری در این صفحه قرار داده اید یک موضوع کلیدی است. برای طراحی صفحه اصلی سایت خود باید زحمت بکشید. باید از عکس های با کیفیت و بنرهایی که به صورت اختصاصی برای شما طراحی شده اند استفاده کنید. حداقل باید یک بار طراحی گرافیک سایت خود را به صورت حرفه ای انجام دهید و یک صفحه اصلی خوب بسازید. یک Main Page خوب حتی اگر تا مدت ها نیز تغییر داده نشود می تواند برای شما اعتبار آفرینی کند. طراحی عکس سایت خوب و کم حجم برای صفحه اصلی، طراحی آیکون ها و دیگر جلوه های بصری کمک می کند تا صفحه اصلی خوبی داشته باشید. در این صفحه باید از قسمت های مختلف استفاده کنید. استفاده از تصاویر زیاد و یک اندازه حتی اگر هر کدامشان بسیار زیبا باشند این صفحه را شلوغ و خسته کننده می کنند. استفاده از آیکون ها و متن ها و اسلایدر و… در این صفحه کمک آفرین است. طراحی بنر سایت خوب و بزرگ برای اسلایدر و همچنین جلوه های جذاب، آیکون های خلاقانه و دیگر جلوه های گرافیکی برای یک سایت مدرن و به روز لازم است.

تصاویر با اندازه های هماهنگ

بهتر است از تصاویر آماده خام برای صفحه اصلی سایت خود استفاده نکنید. اگر به نرم افزارهای گرافیکی حرفه ای مثل فتوشاپ مسلط نیستید شاید پیش خود بگویید که با یک سرچ ساده می توانم عکس هایی پیدا کنم. استفاده مستقیم این عکس ها برای سایت شما می تواند بسیار خراب کاری به بار بیاورد. چرا که عکس های ساده اینترنتی ممکن است سایز مناسب برای سایت شما را نداشته باشند. یک طراح گرافیکست  حرفه ای می داند که تصاویر شما را چطور هماهنگ کند. هم چنین این که برای هر بنر و یا هر عکس چه اندازه ای را در نظر یگیرد تا طراحی صفحه اصلی سایت شما حرفه ای تر شود. هم چنین باید کاری کند تا تصاویر هم کیفیت خوبی داشته باشند و هم در کم ترین حجم ممکن باشند تا سایت در کم ترین زمان ممکن لود شود.

نمایی از خدمات یا محصولات

معمولا در صفحه اصلی برای هدایت کاربر به یک صفحه از بنرهایی استفاده می شود. اگر سایت شما مربوط به یک شرکت یا مجموعه است که خدمات عرضه می کند این صفحات باید کاربر را به صفحات خدمات هدایت کنند. و یا اگر یک فروشگاه اینترنتی هستید بنرها برای هدایت کاربر به صفحه دسته بندی محصولات و یا یک محصول هدایت می شوند. بهتر است صفحه اصلی شما جوری باشد که کاربر با یک نگاه کلی بتواند بفهمد شما چه می کنید یا چه محصولاتی دارید. هنگامی که طراحی گرافیک سایت خود را به یک شخص یا مجموعه می سپارید بهتر است اولیت های محصولات یا خدمات خود و یا همه آن ها را به او بگویید. در این صورت او می تواند با طراحی بنرهای مناسب شما را به درستی به کاربر معرفی نماید.

طراحی آیکون های خلاقانه

منظور از آیکون تصاویری نمادین است. این تصاویر می توانند دارای لینک و یا بدون لینک باشند. یکی از کارهای حرفه ای که در برخی از پروژه های طراحی گرافیک سایت انجام می شود همین طراحی آیکون هاست. آیکون ها می توانند کاملا اختصاصی برای شما طراحی شوند. یکی گرافیست از ابتدا کار طراحی را از ذهن خودش و با ایده های خلاقانه خودش شروع کند. و یا می تواند به صورت مستقیم از آیکون های آماده و یا با تغییر آن ها انجام شود. آیکون ها طراحی صفحه اصلی سایت شما را تکمیل و بسیار حرفه ای تر می کنند. این آیکون ها را در بسیاری از سایت ها دیده اید. به طور مثال در طراحی فروشگاه اینترنتی استفاده از آیکون بسیار متداول است. در چنین سایت هایی آیکون ها می توانند برای نشان دادن گارانتی، ارسال سریع، شیوه های پرداخت و… استفاده شوند. حتی اگر سایت شما فروشگاهی نیست و یک شرکت هستید نیز می توانید از آیکون استفاده کنید. به طور مثال آیکون ها می توانند برای کیفیت، سابقه کار و… استفاده شوند. اگر طراح شما یک فرد خبره باشد بی شک برای تکمیل طراحی گرافیک سایت شما از آیکون استفاده می کند. طراحی عکس سایت می تواند به شکل های مختلفی انجام شود. آیکون ها یکی از مهم ترین تصاویر و جلوه های بصری هستند که می توانید در وبسایت خود به کارشان ببرید. آیکون ها نیز در سبک های مختلفی وجود دارند. اگر از آیکون های آماده استفاده می کنید بهتر است از سبک یکسانی استفاده کنید. به طور مثال برخی از آیکون ها در سبک فلت و برخی سه بعدی و… هستند. به طو رمثال برخی از آیکون ها بر روی یک پس زمینه دایره ای، مربعی و… قرار داده می شوند. با استفاده از آیکون های متفاوت در سبک یکسان سایت جذاب تری خواهید داشت.

سبک و کم حجم

فرض کنید که نمی خواهید از آیکون استفاده کنید. در این صورت باید از بنر و یا یک عکس برای نشان دادن همین چیزهایی که یک آیکون به کاربر نشان می دهد استفاده کنید. آن وقت یک موضوع مهم را فراموش کرده اید؛ و آن هم رعایت مواردی است که برای حفظ سرعت سایت لازم است. آیکون ها حجم کمی دارند و خیلی سریع لود می شوند. به همین خاطر علاوه بر موارد دیگر به سرعت سایت شما نیز احترام می گذارند. یکی از مهم ترین مواردی که برای طراحی عکس سایت خود باید در نظر بگیرید کنترل حجم است. یک گرافیست ماهر می داند که حتی استفاده از چه طیف رنگ ها و جه افکت هایی باعث می شود تصویر حجم زیادی داشته باشد. وبسایت هایی که بازید زیادی دارند با کنترل حجم تصاویر سعی می کنند سرعت بارگزاری صفحات را بالاتر ببرند.

معرفی سریع

یکی از کارهایی که این آیکون های کوچک ساده برای شما انجام می دهند بازگو کردن سریع خیلی چیزهاست. مثلا خیلی سریع با یک آیکون کوچک می فهمند که شما علاوه بر پرداخت اینترنتی، پرداخت در محل هم دارید. و یا متوجه خواهند شد که امکان مرجوعی محصول وجود دارد. یا حتی این که پشتیبانی ۲۴ ساعته آنلاین دارید. اگر قصد دارید یک ویژگی، یک طرح و … را معرفی کنید با استفاده از تصاویر می توانید به راحتی این کار را انجام دهید. یکی از اهداف طراحی عکس سایت همین معرفی ها و اعلانیه هاست. آیکون ها و دیگر بنرهایی که در صفحه اصلی و سایر قسمت های وبسایت خود قرار می دهید می توانند این کار را برای شما انجام دهند.

جذابیت بیشتر طراحی

اگر صفحه اصلی سایت شما تنها پر از عکس باشد، حتی اگر این عکس ها خیلی هم حرفه ای باشند باز هم یک جای کار می لنگد. یکی از دلایل استفاده از آیکون در طراحی گرافیک سایت به خصوص برای صفحه اصلی هم همین است. برای این که یکپارچگی و تنوع خوبی در ظاهر سایت ایجاد شود. هنگامی که تصاویر مختلف به شکل بنر و آیکون در صفحه اصلی قرار می گیرد طراحی صفحه اصلی سایت شما خیلی حرفه ای تر و جذاب تر می شود. طراحی عکس سایت باید به شکل های مختلفی انجام شود. استفاده از آیکون های خلاقانه سایت شما را بسیار شیک و جذاب می کند.

اسلایدر گرافیکی؛ طراحی عکس سایت با کیفیت برای اسلایدر

طراحی گرافیک سایت | اسلایدر گرافیکی

یکی از قسمت های بسیار مهیج که در خیلی از وبسایت ها مورد استفاده قرار می گیرد اسلایدر است. اسلایدر همان قسمتی است که تصاویر را به صورت متحرک به نمایش در می آورد. ممکن است به فارسی به صورت “لغزاننده تصاویر” نیز ترجمه شده باشد. اما ما همان اصلاح حرفه ای Slider را به کار می بریم. اسلایدر هم در سایت های فروشگاهی، هم در سایت های شرکتی و هم در هر سایتی می تواند باشد. یک قسمت جذاب، گرافیکی و پویا که سایت شما را خیلی زیبا و حرفه ای می کند. با درج تصاویر حرفه ای در این قسمت یک سایت شیک و حرفه ای خواهید داشت. معمولا گرافیستها در پروژه های طراحی گرافیک سایت و یا طراحی صفحه اصلی سایت توجه ویژه ای به این قسمت نشان می دهند. یکی از بیشترین قسمت هایی که توسط فروشگاه های اینترنتی بروز می شود عکسهایی است که برای اسلایدر اصلی بزرگ استفاده می شود. طراحی عکس سایت با کیفیت بالا و با جلوه های ویژه می تواند به اسلایدر شما هیجان و جذابیت ببخشد.

معرفی خدمات، محصولات یا طرح ها

با توجه به این که سایت شما در چه زمینه ای است، اسلاید هایی که در اسلایدر قرار می گیرند متفاوت خواهد بود. در اسلایدر می توانید با هر هدفی از تصاویر استفاده کنید. می توانید یک محصول مهمتان را با یک طراحی حرفه ای به عنوان یک اسلاید در نظر بگیرید. می توانید یک دسته بندی محصول را معرفی کنید. و یا این که بگویید فلان تخفیف را روی فلان کالا دارید. می توانید بگویید هزینه خدمات شما در یک بازه زمانی خاص ارزان تر هستند. یک بنر حرفه ای که به عنوان یکی از اسلایدها قرار می گیرد می تواند نشان دهنده این تخفیف باشد. پس اسلایدر در دست شماست و آن طور که می خواهید آن را هدایت می کنید. و با توجه به این که معمولا در بالای سایت قرار می گیرد توجه زیادی به آن می شود. کاربر بلافاصله پس از این که وارد سایت شما می شود و صفحه اصلی برایش لود می شود این قسمت را می بیند.

افزایش پویایی سایت

سایت شما باید شور و نشاط داشته باشد. تنها استفاده از تصاویر ثابت سایت را کمی بی روح و خسته کننده می کند. به همین خاطر در ابتدای مطلب گفتم که طراحی گرافیک سایت فقط به عکس محدود نمی شود. این که هر چیزی چطور حرکت کند و چطور دیده شود نیز بسیار بسیار مهم است. اسلایدر یکی از قسمت هایی است که این کار مهم را بر عهده می گیرد. اسلایدر ها معمولا کدهای جاوا اسکریپتی دارند و تصاویر را به صورت متحرک نشان می دهند. اسلایدرهای مختلفی برای سایت قابل استفاده است. هم چنین این که هر عکس یا اسلاید بعد از چه مدت ورق بخورد و یا با چه افکتی عوض شود متفاوت خواهد بود. اگر سایت شما اسلایدر نداشته باشد ممکن است تیم طراحی گرافیک سایت خود این قسمت را برای شما بسازد. و این به دانش طراحی سایت نیاز دارد. به همین جهت بود که گفتم پروژه های طراحی گرافیک سایت حرفه ای علاوه بر طراح تصاویر به برنامه نویس و طراح وب نیز نیاز دارند.

اسلایدرهای کاربردی دیگر

به غیر از اسلایدر گرافیکی ( اسلایدری که در آن تنها عکس های گرافیکی قرار می گیرد) مدل های دیگری از اسلایدر نیز وجود دارد. استفاده از آن ها طراحی صفحه اصلی سایت شما را حرفه ای تر می کند. همچنین پویایی خوبی به صفحه اصلی سایت می دهد. یکی از موارد مهمی که در نتیجه استفاده از اسلایدر ها حاصل می شود بقای کاربر در سایت است. کاربر برای این که محتوای اسلایدرها را ببیند مدت زمانی را در سایت باقی می ماند. و یا برای دیدن مابقی اسلاید ها صبر می کند. این موضوع خود برای سئو و بهینه سازی سایت شما نیز مهم است.

اسلایدر مطالب، اخبار و رویدادها

معمولا در هر وبسایتی یک قسمت برای نمایش اخبار، رویدایدها و یا مطالب مفید وجود دارد. این قسمت باعث می شود که کاربران برای خواندن این مطالب هر روز و یا گاهی به سایت شما مراجعه کنند. یک قسمت بسیار مهم که سئوکاران نیز به آن اهمیت ویژه می دهند. می توانید یک اسلایدر برای نمایش آخرین مطالب، آخرین رویدادها و یا اخبار اخیر مجموعه خود در نظر بگیرید.

اسلایدر نظرات مشتریان

از این اسلایدر می توانید جهت اعتمادسازی در وبسایت خود استفاده کنید. به خصوص اگر صاحب یک شرکت خدماتی و یا عرضه کننده کالاهای مهم هستید این اسلایدر به کار شما می آید. نظرات مشتریان خود را می توانید به صورت لغزان در یک اسلایدر در معرض دید قرار دهید. توصیه ما این است که این اسلایدر را در قسمت های پایینی سایت قرار دهید. اسلایدر نظرات مشتریان نیز طراحی صفحه اصلی سایت شما را تکمیل تر می کند.

اسلایدر برندها

یکی از مهم ترین و کاربردی ترین اسلایدرها همین همین اسلایدر برندهاست. هم در وب سایت های شرکتی و هم در وب سایت های فروشگاهی قابل استفاده است. برندهای خود را به ترتیب می توانید به صورت اسلاید های لغزان در یک اسلایدر به نمایش در بیاورید. این اسلایدر معمولا در قسمت پایینی سایت قرار داده می شود. کاربر با کلیک بر روی هر برند می تواند محصولاتی را که آن برند در سایت شما دارد مشاهده کند.

اسلایدر محصولات

همان طور که می توانید حدس بزنید از این اسلاید ها برای نمایش محصولات استفاده می شود. می توانید برای نشان دادن محصولات خود در هر دسته از یک اسلاید استفاده کنید. با یک مثال این موضوع را بیشتر توضیح می دهم. فرض کنید یک فروشگاه آنلاین آرایشی بهداشتی هستید. در این صورت می توانید چندین اسلایدر محصولات داشته باشید. یکی از این اسلایدرها می تواند محصولات شما را در دسته مراقبت از پوست و دیگری محصولات شما را در دسته مراقبت از مو نشان بدهد.

افکت های جذاب

برای زیبا کردن کار و این که زحمتی که برای طراحی عکس، آیکون و هر چیز دیگری انجام شده است به نظر بیاید از افکت استفاده می شود. افکت ها برای هر قسمت می توانند به یک صورت باشند. اما بهتر است یک هماهنگی کلی داشته باشند؛ و یا این که یک سیاست کلی در موردشان رعایت شده باشد. این افکت ها توسط تیم برنامه نویسی و طراحی وب و با هماهنگی بین کدنویس و گرافیست در وبسایت ساخته می شوند. این افکت ها رنگ و لعاب سایت شما را زیبا تر می کنند. استفاده از افکت های حرفه ای طراحی گرافیک سایت شما را تکمیل می کنند. بدون افکت ها سایت شما زیبایی آن چنانی نخواهد داشت؛ و یا ناقص به نظر می آید. در وبسایت های وردپرسی، جوملا و… معمولا افکت های پیش فرض زیادی وجود دارد که تنها با انتخاب آن ها می توانید از آن ها استفاده کنید. در وب سایت های اختصاصی تر مثل وب سایت هایی که از صفر تا صد با php یا asp.net و… نوشته می شوند می توانید با تغییر کوچکی در کدنویسی این افکت ها را به اجرا در بیاورید.

افکت حرکت اسلایدها

اگر اسلایدر در سایت خود دارید بهتر است افکت هایی شیک و حرفه ای برای آن تنظیم کنید. مثلا برای اسلایدر گرافیکی اصلی که تنها بنر عکس دارد بهتر است یک حرکت خوب و جالب برای تغییر عکس ها انتخاب کنید. و یا این که متنی که رویشان نوشته می شود چطور ظاهر شود می تواند یک افکت شیک داشته باشد. در مورد اسلایدهای دیگر (اسلایدر مطالب، بنرها و…) نیز از افکت های ساده و شیک استفاده کنید. این افکت های ریز و حرفه ای طراحی صفحه اصلی شما را مدرن تر و جذاب تر می کنند.

مدل لود المان ها

بنرهای سایت و المان های دیگر می توانند خیلی ساده و یا با یک افکت جالب لود شوند. این افکت ها خیلی خوب هستند اما در استفاده از آن ها نباید افراط کنید. چرا که باعث شلوغی کار می شوند. اگر در طراحی صفحه اصلی سایت خود می خواهید پویایی ایجاد کنید می توانید از افکت هایی برای مدل لود المان ها داشته باشید. اما توجه کنید که بهتر است این افکت ها ساده باشند. همچنین بیش از حد از آن ها استفاده نکنید. چرا که استفاده بیش از حد از آن ها سرعت لود سایت را کاهش می دهد.

هاور لینک ها

تصاویر یا همان بنرها نیز می توانند لینک داشته باشند. اما منظورم از لینک در این قسمت لینک هایی است که در متن ها قرار داده می شود. این متن ها می توانند در هر صفحه ای از سایت شما و یا در هر قسمتی از سایت باشند. خیلی از افراد به هاورها، رنگشان و اصلا به این که می توانند کمی افکت هاور لینک ها را زیباتر کنند فکر نمی کنند. اما هاور لینک یکی از جزئیات ریزی است که در یک پروژه حرفه ای طراحی گرافیک سایت باید مورد توجه قرار بگیرد.

افکت حرکت موس روی بنرها

اگر برندهای شما لینک دار باشند کاربر باید این را متوجه شوند. معمولا وقتی که کاربر نشانگر موس را بر روی این برندها می برد و یک افکت و تغییری می بیند خواهد فهمید که این تصاویر کاری انجام می دهند. علاوه بر این مدل افکت و تغییر به زیبایی سایت شما کمک می کند. این افکت ها به خصوص برای طراحی صفحه اصلی سایت باید بسیار با دقت استفاده شوند.

طراحی گرافیک سایت با رنگهای اختصاصی

انتخاب رنگ در طراحی ظاهری هر چیزی مهم است. حتی اگر شما بخواهید یک دکور مدرن برای خانه یا محل کارتان بچینید رنگ ها یکی از عناصر اساسی هستند. اگر در انتخاب رنگ ها دقت کافی نداشته باشید طراحی شما در انتها آن چنان که باید باشد نمی شود. پس بهتر است در انتخاب رنگ ها دقت کافی داشته باشید. رنگ ها یکی از عناصر اصلی در طراحی گرافیک سایت هستند. انتخاب رنگ ها در مورد وبسایت هم به سلیقه شما یا طراح و هم به نوع وبسایت بستگی دارد. به طور مثال اگر یک وبسایت صنعتی دارید رنگی مثل صورتی برای شما مناسب نیست. درست است که این رنگ زیباست و طرفداران زیادی هم دارد اما نباید در یک وب سایت صنعتی از آن استفاده کنید. این مثال به طور واضح نشان می دهد که رنگ ها چقدر باید با دقت انتخاب شوند. انتخاب رنگ هم برای طراحی صفحه اصلی سایت و هم در همه صفحات دیگر باید همین قدر با دقت انتخاب شود. بهتر است که یک هماهنگی بین این رنگ ها در نظر بگیرید. با این کار طراحی گرافیک سایت شما بسیار حرفه ای تر و کامل تر خواهد شد. اگر در همه قسمت های سایت شما نکات مهم و ریز مربوط به گرافیک و ظاهرسازی رعایت شود یک سایت بسیار حرفه ای و شیک خواهید داشت. طراحی عکس سایت اگر توسط یک تیم ماهر انجام شود آن وقت کار تکمیل می شود. ترکیب طراحی های کلی و ساختارها با زیباسازی های بصری می توانند یک وبسایت کامل را ایجاد کنند.

طراحی گرافیک سایت با رنگ بندی حرفه ای

طراحان گرافیست با استفاده از رنگ ها بنرها و جذابیت های فراوانی خلق می کنند. رنگ ها باعث می شوند که سایت شما رنگ و لعاب ویژه ای داشته باشد. علاوه بر این باعث می شوند که سایتی کامل و جامع داشته باشید. رنگ ها از نظر روان شناسی تاثیر زیادی در این که چقدر بزرگ و قابل اطمینان به نظر بیایید دارند. تاثیر رنگ ها از نظر روان شناسی باعث شده است که در هر حرفه ای گرهی خاص از رنگ ها استفاده شوند. به طور مثال در وبسایت های بیمه، وبسایت بانک ها و… از رنگ آبی زیاد استفاده می شود. این رنگ باعث اعتمادسازی می شود. همچنین رنگ بنفش نماد لطافت است و در وبسایت های آرایشگاهی زیاد استفاد می شود. اگر در وبسایت خود تاثیر روانشناسی رنگ ها را در نظر داشته باشید می توانید بهترین نتیجه را از وبسایت خود بگیرید. طراحی گرافیک سایت شما باید به گونه ای باشد که علاوه بر زیبایی و به روز بودن باعث شود کاربران به مشتری تبدیل شوند. یعنی تاثیری در کاربر بگذارید که باعث شود شما را برای خرید کالا و یا ارائه خدمات انتخاب نماید. تاثیر روانشناسی رنگ ها و هماهنگی بین آن ها را در طراحی صفحه اصلی سایت خود نیز رعایت کنید. با این کار سایتی حرفه ای و نوین به نظر می آیید. تاثیر روانشناسی رنگ ها و طراحی گرافیک سایت با توجه به این اصول یک امر تخصصی است. بسیاری از طراحان گرافیست ممکن است به این اصول احاطه کافی نداشته باشند. اما یک طراح حرفه ای سعی می کند تا یک طراحی اصولی و حرفه ای انجام دهد. در مجموعه نگارچه نیز تلاش بر این است که یک طراحی اصولی و به روز ارائه شود. البته ممکن است سلیقه کارفرما با برخی از این اصول هماهنگی نداشته باشد. طراحی نهایی با سلیقه کارفرما و طبق سفارش وی انجام می شود. اما سعی می شود تا نکات و موارد ریز و اصولی در همه طراحی ها رعایت شود.

فرق گرافیست های سایت با گرافیست های دیگر

شاید این تیتر کمی عجیب یا کمی مبهم به نظر برسد. اما بهتر است بدانید که مهارت هایی که برای طراحی گرافیک سایت نیاز است با مهارت هایی که برای یک طراحی گرافیکی دیگر مثل کارت ویزیت و یا بنر چاپی نیاز است بسیار متفاوت است. درست است که همه گرافیست ها احتمالا از نرم افزار های یکسانی مثل فتوشاپ و… برای ادیت و ساخت عکس هایشان استفاده می کنند؛ اما برای وبسایت باید مهارت های دیگری داشت. مثل این که علاوه بر طراحی بسیار زیبا و با کیفیت نیاز است تا حجم عکس کنترل شود. به طور مثال زمانی که می خواهید یک بنر بزرگ تبلیغاتی برای چسباندن بر روی پل عابر پیاده طراحی کنید نیاز است تا طراحی بسیار با کیفیت و شیک انجام شود. اما حجم نهایی عکس هرگز مهم نیست. چون در نهایت قرار نیست این بنر بزرگ و با حجم بالا در سایت بارگزاری شود. کنترل حجم و کاهش حجم تصاویر یکی از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه شود. وقتی کسی قرار است طراحی صفحه اصلی سایت شما را انجام دهد و یا برای قسمتی از وب سایت عکسی بسازد باید همه موارد را با هم در نظر داشته باشد. تصویری که می سازد علاوه بر زیبایی و کیفیت باید بسیار کم حجم باشد. در غیر این صورت باعث کندی وب سایت خواهد شد. طراحی عکس سایت شاید در نگاه اول بسیار ساده به نظر برسد. اما این کار به سلیقه و مهارت نیاز دارد. یک گرافیست حرفه ای وبسایت باید به حجم عکس، هماهنگی با سایر اجزا و.. نیز توجه کند.

طراحی بنر سایت هماهنگ با طراحی کلی وبسایت

وقتی قرار است یک کار گرافیکی انجام دهید سلیقه اهمیت فراوان پیدا می کند. یک مثال ساده می زنم تا اهمیت این موضوع را بیشتر نشان دهم. فرض کنید قرار است برای منزل خود که اتفاقا معماری زیبایی هم دارد وسایل تهیه کنید. بدیهی است که وسایلی که می خرید باید از نظر سبک چیدمان و رنگ بندی با یکدیگر هماهنگی داشته باشند. در غیر این صورت حتی اگر قیمت هر کدام از آن ها هم بسیار باشد و خود به تنهایی زیبا و شیک باشند باز هم چیدمان شما را آن طور که باید و شاید زیبا نمی کنند. در مبحث مهم طراحی گرافیک سایت این موضوع دقیقا شبیه به مثالی است که زدیم. فرض کنید شما تصاویری دارید که هر کدام بسیار زیبا هستند. اما زمانی که آن ها را در کنار هم قرار می دهید وبسایت شما را شلوغ و یا به هم ریخته نشان می دهند. طراحی بنر سایت باید با دقت انجام شود. زمانی که گرافیست شروع به طراحی عکس سایت می کند باید بداند که این تصاویر در کنار هم به چه شکل دیده می شوند. او باید از روی طرحی روی کاغذ و یا یک فایل از قبل طراحی شده بتواند پیش نمایش طراحی گرافیک سایت شما را تجسم کند. در غیر این صورت کار حرفه ای نخواهد شد.

طراحی عکس سایت | طراحی بنر سایت

حق کپی رایت عکس | جلوگیری از استفاده غیر منصفانه دیگران

وقتی یک عکس می سازید ممکن است نیم ساعت تا چند ساعت برای ساختن آن زمان بگذارید. پس غیر منصفانه است که کسی یکی از عکس هایتان را حاضر و آماده بردارد و از آن استفاده کند. به منظور پیش گیری از چنین اتفاقاتی قوانینی وضع شده است. حق کپی رایت قانونی است که به صاحب و سازنده یک عکس احترام می گذارد. به این صورت که کسی نمی تواند از عکس شما استفاده کند. اگر هم چنین کاری کند گوگل این موضوع را در نظر می گیرد و به شما امتیاز می دهد. نرم افزارهایی مثل فتوشاپ و برخی از نرم افزارهای گرافیکی دیگر به شما کمک می کنند که برای تصاویرتان حق کپی رایت بسازید. اگر این موضوع را در طراحی عکس سایت (محصولات، بنرها و…) در نظر بگیرید و ایجاد کنید کمک زیادی به شما خواهد کرد. به خصوص در پروسه سئو این کار به شما کمک زیادی می کند. موارد زیادی داشته ایم و دیده ایم که یکی از مشتری هایمان که برای سایتش خیلی زحمت کشیده آن چنان که باید و شاید به نتیجه نرسیده است. یک وب سایت حرفه ای (با DA و PA بالا که RATE) خوبی دارد ممکن است با کپی کردن عکسهای شما در کنار محتواهایی که خودش ساخته است بخواهد از شما بالاتر برود. گفتیم که گوگل این مورد را در نظر می گیرد و حق کپی رایت را به عنوان یک پارامتر حائذ اهمیت مورد بررسی قرار می دهد. اما باید بدانید که به غیر از تصاویر موارد دیگری مثل محتوا که مهم ترین فاکتور سئو است هم تاثیر گذار هستند. پس سایت رقیب با وجود این که امتیاز منفی کمی از کپی عکس شما دریافت کرده است با درج محتوای خوب و اختصاصی از شما پیش می گیرد. چون مجموع امتیازهای مثبت دریافتی اش از مجموع امتیازهای منفی دریافتی اش بیشتر است.

طراحی صفحه اصلی سایت ، طراحی بنر سایت و … در نگارچه

در مجموعه ما یک تیم چند نفری از طراحان گرافیست فعالیت دارند. این طراحان با توجه به سفارش شما مشتری های عزیز به طراحی تصاویر مختلف مشغول هستند. هدف اصلی و تخصص اصلی مجموعه نگارچه ارائه خدماتی خلاقانه و نوین در حوزه وب سایت هست. یکی از حوزه هایی که برخی از همکاران به آن بی توجهی دارند طراحی گرافیک سایت است. در پروژه های این چنینی ممکن است طراحی یک وب سایت از نظر ظاهری به طور کلی تغییر کند و یا ممکن است تغییر تنها در برخی از قسمت ها باشد. از طراحی عکس سایت و بنرها تا افکت ها و کد نویسی هایی که کمک می کنند تا وب سایتی حرفه ای و زیبا داشته باشید همه و همه در مجموعه نگارچه انجام می شود. اگر دوست دارید سایتی جدید و زیبا داشته باشید، یک وب سایت خلاقانه و مدرن و یا می خواهید از طراحی یک وب سایت ایده بگیرید و کمی شبیه به آن شوید کافی است با ما تماس بگیرید. طراحی ظاهری وب سایت شما را همان طور خواهیم کرد که دوست دارید باشد.

Call Now Button