طراحی سایت پزشکی
طراحی سایت پزشکی

طراحی سایت پزشکی توسط نگارچه

شرکت طراحی سایت نگارچه سابقه خوبی در زمینه طراحی سایت پزشکی دارد. به همین دلیل می توانید کارشناسان نگارچه می توانند به شما کمک کنند تا بهترین وب سایت را با توجه به هدف خود طراحی کنید. طراحی سایت پزشکی نیاز به دقت و ریزبینی های زیادی دارد. در ادامه دو مورد از نمونه کارهای طراحی سایت پزشکی توسط تیم نگارچه را بررسی می کنیم.

نمونه کار طراحی سایت پزشکی نگارچه

کیان تجهیز طب

یکی از نمونه های موفق طراحی سایت پزشکی نگارچه وب سایت شرکت کیان تجهیز طب می باشد. این وب سایت برای یک شرکت تامین کننده تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی طراحی شده است. کیان تجهیز طب یک شرکت است. پس باید ساختارهای طراحی سایت شرکتی مانند نوع گرافیک و موارد دیگر محتاطانه انتخاب شود. از طرفی این شرکت محصولات پزشکی عرضه می کند. پس باید محصولات نیز در سایت قرار داده می شد. طراحی سایت پزشکی برای کیان تجهیز طب ابتدا با ساختار پایه ای برای نمایش محصول طراحی و اجرا شد. اما از جایی که پیش بینی می شد این شرکت در آینده قصد فروش آنلاین نیز داشته باشد اقدامات مورد نیاز برای طراحی فروشگاه اینترنتی نیز در آن ایجاد شد. تا این شرکت در آینده بتواند کاربری سایت خود را از نمایش محصول به فروشگاهی تغییر دهد.

مگامنو در طراحی سایت پزشکی

مگامنو در طراحی سایت پزشکی برای شرکت هایی با محصولات یا خدمات بسیار زیاد می تواند گزینه خیلی خوبی باشد. مگامنو به منوهایی گفته می شود که با بردن موس روی آنها به صورت افقی و بزرگ باز می شود. مخاطب می تواند با یک نگاه کلی دسته بندی های محصولات را ببیند و روی آنها کلیک نماید. در واقع مخاطب با یک نگاه کلی می تواند بفهمد که شما دقیقا چه چیز عرضه می کنید. همچنین می تواند به سرعت دسته بندی مورد نظر خود را پیدا کرده و وارد آن شود.

تخفیف ویژه در طراحی سایت پزشکی

قابلیت نمایش محصولات به صورت فروش ویژه یکی از امکانات حرفه ای سایت کیان تجهیز طب می باشد. همانطور که گفته شد طراحی سایت پزشکی این شرکت با سیاست معرفی محصولات و عرضه آنها صورت گرفته است. بدیهی است که نمایش محصولات به صورت اسلایدهایی در صفحه اول تحت عنوان فروش ویژه می تواند به میزان فروش این شرکت کمک کند.

بنر گرافیکی برای طراحی سایت پزشکی

در این وب سایت بنرهای گرافیی به صورت اختصاصی و سفارشی طراحی شده است. این بنرها که در صفحه اصلی قرار دارند مخاطب را با برخی دسته بندی های اصلی محصولات این شرکت آشنا می کنند. مخاطب با کلیک روی آنها به دسته بندی و یا محصول خاصی هدایت می شود.

بنر برای طراحی سایت پزشکی

در طراحی سایت پزشکی کیان تجهیز طب توجه ویژه ای به صفحه اصلی شده است. در این صفحه علاوه بر دسته بندی های مهم محصولات پرکاربرد نیز با بنرهایی معرفی شده اند. مخاطب با محصولاتی که برای دیدن آنها به سایت آمده یا ممکن است در آینده نیاز داشته باشد روبرو خواهد شد. این بنرها که طراحی اختصاصی نیز دارند علاوه بر هدایت کاربر به سمت هدفی خاص زیبایی خاصی به صفحه اصلی سایت بخشیده اند.

صفحه مقالات در طراحی سایت پزشکی

صفحه اختصاصی مقالات یکی از صفحات جذاب این وب سایت است. مخاطبان زیادی هر روز برای مشاهده مقالات جدید به سایت مراجعه می کنند. همچنین این مقالات با استانداردهای سئو و بهینه سازی سایت ایجاد شده اند. به همین علت باعث بازدید بیشتر وب سایت و ارتقای سئوی آن شده اند.

چت آنلاین در طراحی سایت پزشکی

امکاناتی مانند قابلیت چت آنلاین مشتریان با اپراتورهای وب سایت و همچنین قابلیت انتخاب مشتریان برای ارسال مقالات جدید برای آنها به این وب سایت پویایی بخشیده است. هنگامی که مخاطب وارد سایت می شود با پیامی روبرو می شود که آیا می خواهید مقالات جدید به شما اعلام شود یا خیر. در صورت کلیک روی گزینه بله مقالات به او اعلام خواهند شد. آیکن چت آنلاین نیز در گوشه پایین سایت دیده می شود. مخاطب می تواند با کلیک روی آن وارد چت شود و سوالات خود را از اپراتورهای سایت بپرسد.

طب داخلی پیشرو

شرکت طب داخلی پیشرو نیز یکی از شرکت های بزرگ در زمینه تامین دستگاه های حرفه ای پزشکی می باشد. این شرکت نماینده انحصاری شرکت های بزرگ دنیا در زمینه این دستگاه ها می باشد.

طراحی سایت پزشکی برای شرکت طب داخلی پیشرو نیز ترکیبی از وب سایت هایی از نوع شرکتی و نمایش محصول است. این وب سایت با یک گرافیک اختصاصی و با ویژگی های سفارشی طراحی و اجرا شده است.

منظور از طراحی سایت پزشکی

موضوع کلی

منظور از یک طراحی سایت پزشکی ایجاد ساختاری از یک وب سایت است که در حوزه های مربوط به پزشکی کارایی داشته باشد. در کل طراحی سایت پزشکی می تواند ابعاد گوناگون با کارایی های بسیار مختلف داشته باشد. مشخص است که موضوع تمام وب سایت ها علوم، تجهیزات و موارد مختلفی است که هر کدام به گونه ای با علم پزشکی ارتباط پیدا می کند. در ادامه کارایی و اهداف مختلف یک طراحی سایت پزشکی را مورد بررسی قرار می دهیم.

طراحی سایت پزشکی مراکز درمانی

مزاکز مختلف درمانی از جمله درمانگاه های عمومی و تخصصی، بیمارستان ها و… نیاز به وب سایت حرفه ای دارند. طراحی سایت پزشکی برای این مراکز می تواند به اهداف مختلفی انجام گیرد. در دید اول این که امروزه تمام مشاغل به وب سایت نیاز دارند و مراکز درمانی نیز از این قضیه مثتثنی نیستند. وب سایت یک مرکز درمانی مانند بیمارستان ممکن است یک وب سایت ساده باشد که قسمت های مختلف بیمارستان را معرفی کرده باشد. همچنین اطلاعیه ها و اخبار مختلف بیمارستان در وب سایت مربوط به خودش قرار می گیرد تا کسانی که قصد مراجعه به آن بیمارستان را دارند از آن آگاهی پیدا کنند. همچنین در وب سایت یک بیمارستان ممکن است امکانات مختلفی برای مراجعه کنندگان باشد یا نباشد. این کاملا بستگی به سیاست های کاری مدیر بیمارستان دارد.

طراحی سایت پزشکی برای معرفی پزشک

امروزه بسیاری از پزشکان و متخصصین مختلف در این حوزه از یک وب سایت شخصی برای ارتباط با کاربران خود استفاده می کنند. ساختار کلی یک طراحی سایت پزشکی برای یک پزشک با بیمارستان متفاوت است. اما هر دو برای ارتباط با بیماران یا کسانی که در این حیطه نیاز به راهنمایی و مشاوره دارند ایجاد شده اند. طراحی سایت پزشکی توسط یک پزشک ممکن است به قصد این باشد که افراد بیشتری با او آشنا شوند. چرا که امروزه بسیاری افراد برای پیدا کردن یک متخصص در اینترنت به جستجو می پردازند. طبیعی است که با پیدا کردن یک پزشک از طریق موتورهای جستجو افراد بسیار زیادی با آن پزشک آشنا می شوند.

این وب سایت ها ممکن است با اهداف مختلف دیگری نیز طراحی شده باشند. به طور مثال ممکن است طراحی سایت پزشکی تنها با این هدف انجام شده باشد که بیماران یک پزشک از ساعات کاری پزشک مربوطه مطلع شوند. همچنین بسیاری پزشکان تجربه کاری خود را در قالب مطالبی مفید در یک وب سایت منتشر می کنند تا افراد زیادی از آن مطالب استفاده کنند. طراحی سایت پزشکی می تواند به هدف ارائه راهکارهای مشاوره ای نیز ایجاد شده باشد. به این ترتیب که اشخاصی که در زمینه تخصصی پزشک مربوطه سوالاتی دارند بتوانند از پزشک بپرسند و پزشک مربوطه نیز در همان وب سایت پاسخ آنها را بدهد.

طراحی سایت پزشکی برای شرکت ها

شرکت های بسیار زیادی وجود دارند که محصولات مورد نیاز پزشکان را عرضه می کنند. این تجهیزات ممکن است در حیطه فروش لوازم آزمایشگاهی باشد. همچنین تجهیزات پزشکی مختلف بیمارستان ها از لوازم مصرفی پزشکی گرفته تا دستگاه های برقی از طریق شرکت های عرضه کننده این وسایل تهیه می گردد. این شرکت ها برای معرفی خود و حضور فعال در این عرصه نیاز به یک طراحی سایت حرفه ای دارند. امکانات قابل توجه برای طراحی یک وب سایت حرفه ای برای هر کدام از این شرکت ها با توجه به حوزه کاری و سیاست های کاری شرکت متفاوت خواهد بود.

طراحی سایت پزشکی برای یک شرکت ارائه دهنده محصولات پزشکی ممکن است تنها به قصد معرفی آن شرکت باشد. که در این صورت صفحاتی شامل لیست محصولات، طریقه سفارش و موارد دیگر در وب سایت وجود خواهد داشت. همچنین محصولات می توانند به صورت حرفه ای در دسته بندی هایی قرار داده شوند و از طریق منو قابل دسترس باشند. هر محصول می تواند صفحه ای جدا گانه داشته باشد که در آن اطلاعات دقیق در مورد آن محصول پزشکی و طرز استفاده قرار می گیرد. قیمت و امکان سفارش آنلاین نیز می تواند در وب سایت وجود داشته باشد و مشتریان بتوانند محصول مورد نطر خود را آنلاین سفارش دهند. در این صورت وب سایت مربوطه در حیطه طراحی سایت فروشگاهی نیز دسته بندی می شود.

طراحی سایت پزشکی علمی

طراحی سایت پزشکی می تواند تنها به قصد گسترش علوم و فنون پزشکی انجام شده باشد. در این صورت مطالب مختلف علمی در مورد علم پزشکی در شاخه های مختلف با دسته بندی هایی در وب سایت قرار می گیرد. این وب سایت ها ممکن است توسط یک دانشگاه برای گسترش علوم مختلف پزشکی برای دانشجویان و سایر مردم طراحی شده باشند. مطالب وب سایت نیز توسط گروه هایی متخصص در وب سایت بارگزاری می شوند. در کل قصد طراحی سایت پزشکی با این هدف فقط گسترش علم می باشد. مدیر یا راه انداز وب سایت هر شخصی ممکن است باشد. به طور مثال یک پزشک می تواند قصد ایجاد چنین سایتی را داشته باشد و علم خود را از طریق آن به دیگران منتقل سازد. یک استاد دانشگاه می تواند تنها با هدف زکات علم دست به طراحی چنین کاری بزند و… 

چنین وب سایت هایی هدف تجاری ندارند و تنها بر محتواهای غنی علمی و آموزشی در زمینه محصولات پزشکی و موارد دیگر استوار هستند. این وب سایت ها ممکن است نویسندگان مختلفی نیز داشته باشند. اما یک شخص ناطر به طور معمول بر مطالب دیگران نظارت انجام می دهد.

قابلیت های مهم در طراحی سایت پزشکی

گرافیک حرفه ای

گرافیک برای یک وب سایت حرف اول را می زند! اولین چیزی که مخاطب از سایت شما می بیند تصاویر گرافیکی شما هستد. هر چه قدر هم سایت شما امکانات حرفه ای داشته باشد بدون گرافیک حرفه ای نمی توانید به یک برند بزرگ تبدیل شوید. تجربه ثابت کرده که تاثیر گرافیک بر بازدید کنندگان بسیار بیشتر از امکانات پیچیده است. طراحی سایت پزشکی نیز از این داستان مثتثنی نیست. گرافیک در یک پروژه طراحی سایت پزشکی باید خیلی حرفه ای انتخاب شوند. استفاده از رنگ های تند و زننده زیاد توصیه نمی شود. یک رنگ بندی هماهنگ و ملایم می تواند باعث افزایش کیفیت طراحی سایت پزشکی گردد.

نمایش موبایل حرفه ای

امروزه بیشتر کاربران از طریق تلفن های همراه خود به بازدید از سایت ها می پردازند. طبق آمار جهانی رسمی خود گوگل بیش از ۷۰ درصد از بازدیدها با موبایل انجام می گیرد. به همین دلیل باید سایت خود را به گونه ای طراحی کنید که نمایش خوبی در موبایل داشته باشد. بدیهی است که این ساختار منعطف در طراحی سایت پزشکی نیز اهمیت فراوانی دارد. اگر به تازگی قصد سفارش یک طراحی سایت پزشکی دارید مطمئن شوید که ساختار وب سایت شما ریسپانسیو باشد. یعنی در دستگاه های مختلف با صفحات نمایش گوناگون به صورت حرفه ای نمایش داده شود.

قابلیت ارتقا

اگر قصد سفارش یک پروژه طراحی سایت پزشکی را دارید حتما از طراح سایت خود بپرسید که سایت شما قابلیت ارتقا دارد یا خیر. هر چه قدر هم سایت شما پر از اطلاعات باشد باز هم نیاز دارید تا صفحاتی را به آن اضافه کنید. امکانات و قابلیت ها نیز همین طور هستند. به طور مثال قابلیت چت آنلاین در وب سایت های قدیمی دیده نمی شد. اما امروزه این قابلیت حتی در طراحی سایت پزشکی نیز بسیار اهمیت دهد. ساختارهای سایت شما باید قابلیت ارتقا باشند. یعنی به مرور بتوانید قابلیت های روز دنیا در زمینه طراحی وب سایت را به آن اضافه نمایید.

امکانات مهم در طراحی سایت پزشکی

نوبت دهی آنلاین

یکی از امکانات خیلی مهم در طراحی سایت پزشکی برای بیمارستان ها و حتی سایت شخصی پزشکان امکان رزرو آنلاین نوبت دهی یا همان نوبت دهی آنلاین است. این امکان باعث می شود تا بیماران بدون اتلاف وقت بتوانند برای ملاقات با یک پزشک وقت ملاقات رزرو نمایند. همچنین دیگر امکان این وجود خواهد داشت که در هر ساعتی از شبانه روز بتوانند وقت ملاقات رزرو نمایند. این قابلیت از مشغله اپراتورهای بیمارستان و منشی های پزشک نیز قدری می کاهد. وجود این ساختار در طراحی سایت پزشکی کارایی سایت شما را بسیار زیاد می کند. بسیاری افراد به وسیله طراحی سایت پزشکی که قابلیت نوبت دهی آنلاین داشته باشد حتی  نیازی به منشی ندارند. یا کار تلفنی و نوبت دهی آنها از طریق تلفن بسیار کمتر می شود.

چت آنلاین

امکان چت آنلاین نیز می تواند باعث حرفه ای شدن یک سایت پزشکی شود. در این صورت باید اپراتورهایی برای چت آنلاین با بیماران یا دیگر کسانی که سوالاتی در زمینه پزشکی دارند در نظر گرفته شود. از طریق چت آنلاین امکان مشاوره وجود دارد. همچنین بازدید کنندگان می توانند در مورد خرید محصولات پزشکی اگر سایت مربوط به یک شرکت باشد سوال نمایند. قابلیت چت آنلاین در وب سایت از راه های مختلفی قابل پیاده سازی می باشد. حتی ساده ترین بستر چت آنلاین نیز می تواند کارایی سایت شما را چندین برابر کند. وجود این پلتفرم در طراحی سایت پزشکی امروزه از ضرورت ها می باشد. طراحی سایت پزشکی بدون چت آنلاین حرفه ای نمی شود!

ثبت سوالات

در یک وب سایت پزشکی می تواند قابلیت ثبت سوالات توسط کاربران وجود داشته باشد. بدیهی است که این سوالات در مورد مسائل پزشکی یا خرید محصولات هستند. سوالات می تواند در سایت ثبت شود و پس از مدتی توسط کارشناس پاسخ داده شوند. پاسخ سوالات می تواند برای کاربران ایمیل گردد. همچنین امکان این وجود دارد که سوالات قبلی کاربران در جایی ثبت شود تا دیگران بتوانند از این مکالمات نیز استفاده نمایند.

فرم تماس

ایجاد فرم های مختلفی برای ارسال پرسش های رایج، ثبت سوالات، درخواست همکاری و بسیاری موارد دیگر می تواند در طراحی سایت پزشکی مفید باشد. این فرم ها ممکن است با اهداف مختلفی در صفحات مختلفی از سایت شما قرار داشته باشند. به طور مثال فرمی برای استخدام شامل فیلدهای مختلفی چون نام و نام خانوادگی، رشته تحصیلی و… می تواند در صفحه استخدام شما وجود داشته باشد. چنین فرمی ممکن است فیلدهای مختلفی همچون آپلود رزومه را نیز داشته باشد.

گوگل مپ

همان طور که گفته شد طراحی سایت پزشکی ممکن است برای شرکت های فروش تجهیزات پزشکی، برای یک کلینیک و… انجام شود. در بسیاری از این موارد مشتری تنها از طریق سایت با یک مجموعه آشنا می شود اما برای ارائه خدمات باید به صورت حضوری مراجعه نماید. به همین دلیل قرار دادن آدرس دقیق شما روی گوگل مپ می تواند مفید باشد. مخاطبان با دیدن موقعیت دقیق شما روی نقشه گوگل راحت تر شما را پیدا خواهند کرد. 

قرار دادن آدرس روی گوگل مپ همچنین باعث خواهد شد تا مخاطبان راحت تر به شما اعتماد کنند. به طور مثال با دیدن نقشه دقیق آدرس یک شرکت ممکن است مشتری برای خرید کالا به صورت غیرحضوری نیز راحت تر اقدام به پرداخت نماید.

اشتراک گذاری:

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button
X