مدیریت اینستاگرام

اهمیت اینستاگرام

اینستاگرام یکی از مهم ترین شبکه های اجتماعی حال حاضر محسوب می شود. بیشتر افراد جامعه در اینستاگرام حداقل یک صفحه دارند. از آنجایی که اینستاگرام شلوغ شده به محل خوبی برای تجارت تبدیل شده است. از اینستاگرام به خوبی می توان پول درآورد. صفحات حرفه ای فروش لباس روزانه فروش زیادی از پیج اینستاگرام خود دارند. تعداد ثبت نام کنندگان در یک موسسه آموزشی که در اینستاگرام عضو است بسیار زیاد است.

فروش بالا مخصوص کسانی است که مدیریت اینستاگرام خود را طبق استاندارد انجام می دهند. این صفحات بازدیدکنندگان زیادی دارند. بدیهی است که مشتریان زیادی نیز داشته باشند.بله! نابرده رنج گنج میسر نمی شود. هرچه حرفه ای تر باشید موفق تر خواهید بود. هرچه مدیریت اینستاگرام حرفه ای تر باشد فروش قوی تر خواهد بود. در ادامه توصیه هایی برای فروش بهتر به شما خواهیم گفت.

کسب درآمد با اینستاگرام

نکات مهم برای شروع تجارت در اینستاگرام

صبور باشید

اینستاگرام برای کسب درآمد بستر خوبی است. اما باید صبر و حوصله داشته باشید. آهسته و پیوسته حرکت کنید. یعنی همیشه یک سرعت داشته باشید. برای ساخت تصاویر خود برنامه ریزی کنید. اگر روزی یک پست می گذارید سعی کنید همین نظم را رعایت کنید. مخاطبان شما ممکن است در ساعت خاصی منتطر شما باشند.

دنبال خرید فالور نروید

فالور فیک برای پیشرفت شما فاجعه است. فالور فیک یعنی فالوری که واقعی نیست چه تاثیری روی فروش شما دارد؟ اینستاگرام بسیار هوشمند شده و فالور واقعی را تشخیص می دهد! نکته دیگر اینکه نسبت لایک شدن مطالب را نسبت به دنبال کنندگان محاسبه می کند. به طور مثال اگر ۱۰۰۰ فالور دارید و فقط ۵ لایک به این معنی است که مطالب مورد توجه فالور ها نبوده اند. به همین علت نمره منفی دریافت خواهید کرد. ممکن است اشخاصی به شما وعده دهند که یک شبه شما را پولدار می کنند. این افراد با هزینه کمی تعداد زیادی فالور به صفحه شما اضافه می کنند. اما گول این افراد را نخورید. اگر حرفشان درست بود خودشان در تجارتی دیگر موفق می شدند. 

آنلاین باشید

اگر صفحه شما خوب و پرمحتوا باشد به تدریج دنبال کنندگان واقعی شما نیز افزایش می یابند. به تدریج بازخوردهایی نیز خواهید گرفت. به طور مثال پیام هایی برای شما ارسال خواهد شد. این پیام ها ممکن است از طرف همکاران تجاری و یا بازدیدکنندگان شما باشند. توجه کنید که شاید شخصی همان لجظه از شما سوالی دارد. اگر آنلاین باشید و پاسخ او را بدهید شانس قوی تری دارید که محصول خود را به او بفروشید. در غیر این صورت ممکن است به سراغ شخص دیگری برای خرید برود. در کسب و کارهای آنلاین حضور همیشگی در صحنه بسیار مهم است.

از آموزش استفاده کنید

اگر اولین پست های شما در مورد فروش محصول باشد یقین داشته باشید که شانسی در فروش نخواهید داشت. چرا که هنوز بازدید کننده ای ندارید. توصیه می شود که تا مدتی از آموزش استفاده کنید. به طور مثال ممکن است صفحه اینستاگرام شما مربوط به فروش گل و گیاه باشد. در این صورت می توانید شیوه های قلمه زنی را آموزش دهید. خواهید دید که حتی پس از این پست ها نیز مشتری خواهید داشت. وقتی آموزش می دهید یعنی بلد هستید. به همین علت مشتریان نیز به شما بیشتر اعتماد می کنند. پس مطالب شما را هم می بینند. هرازگاهی نیز می توانید پست هایی در مورد فروش گل یا گلدان بگذارید. این شیوه درست مدیریت اینستاگرام در مورد مطالب است. پس از این که پیشرفت کردید نیز باید این مورد را رعایت کنید. فروش و آموزش باید همزمان باشد. خودتان از نتیجه شگفت زده خواهید شد.

برای اینستاگرام خود سرمایه گذاری کنید

اگر بتوانید روی اینستاگرام خود سرمایه گذاری زمانی و هزینه ای نمایید برای کسب درآمد از اینستاگرام شانس خیلی زیادی خواهید داشت. به تدریج نیز بزرگ و بزرگ تر خواهید شد. مدیریت اینستاگرام امروزه یک دانش است. دانشی که نیاز به دقت، صبر، حوصله و پویایی زیادی دارد. افرادی هستند که کار مدیریت اینستاگرام انجام می دهند. می توانید یکی از این افراد را برای شرکت خود استخدام نمایید. اما ممکن است نیاز به یک گرافیست نیز باشد. اگر شرکت شما گرافیست دارد می توانید از او خواهش کنید طراحی بنرهای اینستاگرام را هم به عهده بگیرد.

شرکت هایی نیز وجود دارند که امور دیجیتال مارکتینگ از جمله مدیریت اینستاگرام را به صورت حرفه ای انجام می دهند. این شرکت ها هم کارشناس تولید محتوا دارند و هم گرافیست حرفه ای برای طراحی بنر. طراحی بنر نیاز به ایده پردازی و خلاقیت دارد. هرچه خلاقانه تر باشد مطلب بهتر دیده خواهد شد.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button