تفاوت دامنه دات کام و آی آر

مقایسه دامنه کام و آی آر

موقع خرید دامنه ممکن است با این سوال روبرو شده باشید که دامنه دات کام بهتر است یا آی آر . اما قبل از انتخاب هرکدام از این دامنه ها باید بدانیم هرکدام چه مفهومی دارند. تفاوت دامنه دات کام و دات آی آر در سطح جهانی آن می باشد. دامنه دات آی آر مربوط به ایران و دامنه دات کام بین المللی است.

مزایا و معایب دامنه ir

یکی از مزایای دامنه آی آر قیمت بسیار ارزان آن است. همچنین بسیاری از ارگان ها و شرکت های دولتی به این دامنه بیشتر اعتماد دارند. زیرا موقع خرید دامنه اطلاعات شما در سایت ایرنیک ثبت میشود و اکثر کلاهبردارها از این دامنه برای فعالیت خود استفاده نمی کنند.

اما باید دقت کرد که این دامنه متعلق به ایران است و در سطح جهانی شناخته شده نیست. پس اگر مشتریان ما در سراسر دنیا هستند یا در ادامه قصد داریم مشتریان خود را گسترش دهیم دامنه آی آر گزینه خوبی برای ما نیست. همچنین به دلیل تحریم ها و دلایل مشابه اگر بخواهیم برای فرایند سئو ( بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر) اقدام کنیم و در نتایج بالا باشیم آی آر متاسفانه نیاز ما را تامین نمی کند.

مزایا و معایب دامنه دات کام:

دامنه دات کام بین المللی است و همانطور که شاهد هستیم با نوسانات نرخ دلار دچار قیمت های متفاوتی میشود!  از لحاظ قیمت دامنه دات کام نسبت به آی آر گران تر است.

مزایای دامنه com

اگر قصد داریم تصمیمی هوشمندانه بگیریم و با تحریم ها دچار نگرانی نشویم بهتر است از دامنه com استفاده کنیم. یکی از مزایای دامنه com این است که در سطح جهانی شناخته شده است و موتور جستجوی گوگل آن را به خوبی میشناسد. همچنین از دیگر مزایای دامنه دات کام این است که به دلیل جهانی بودن اگر در آینده با تحریم ها دامنه آی آر از نتایج حذف شود برای سایت ما اتفاق ناگواری نخواهد افتاد.

انتخاب با شماست 

اگر هنوز هم مردد هستید که دامنه دات کام بهتر است یا آی آر بیشتر درمورد کار خود و آینده نگری آن فکر کنید. در گذشته تفاوت کارایی دامنه دات کام و آی آر به این اندازه زیاد نبود اما به دلیل مشکلات کشور امروزه تفاوت زیادی پیدا کرده است. اگر قدری بیشتر تحقیق کنید می بینید که مزایای دامنه com خیلی بیشتر است.

مقایسه دامنه دات کام و آی آر

ما پیشنهاد میکنیم که دامین اصلی خود را دات کام انتخاب کنید و دامنه آی آر همان نام را خریده و روی کام ست کنید تا از مزایای هردو بهره مند شوید. پیشنهاد میکنیم قدری تحقیق کنید و پس از مقایسه دامنه کام و آی آر به سفارش طراحی سایت اقدام کنید.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button