طراحی سایت بیمه
طراحی سایت بیمه

طراحی سایت بیمه یکی از دسته های مهم و بسیار دقیق طراحی وب سایت به شمار می رود. طراحی سایت بیمه همان طور که مشخص است برای شرکت های اصلی خدمات بیمه ای و نمایندگان آنها انجام می گردد. قابلیت های مختلفی برای طراحی سایت بیمه قابل اجرا است. این کاملا بستگی به سیاست کارفرما از طراحی وب سایت می باشد. در ادامه برخی از ویژگی های مهم برای طراحی سایت بیمه را مورد بررسی قرار می دهیم.

برای سفارش طراحی سایت بیمه با شماره های ۶۶۸۴۵۵۲۸-۰۲۱ و ۰۹۱۰۱۶۵۱۲۵۴ تماس بگیرید.

قابلیت های مهم برای طراحی سایت بیمه

طراحی سایت بیمه با قابلیت های حرفه ای

قابلیت خرید بیمه

یکی از قابلیت ها و امکانات بسیار مهم برای طراحی سایت بیمه قابلیت خرید آنلاین انواع بیمه می باشد. در این وب سایت ها باید انواع بیمه ها قابل رزرو، ثبت نام یا خریداری باشند. هدف بسیاری از افراد از طراحی سایت بیمه این است که به صورت آنلاین بتوانند بیمه های مختلف را در هر زمینه ای به فروش برسانند. بیمه های مختلف باید به صورتی در سایت قرار داده شوند که کاربران بتوانند به صورت مستقل و بدون نیاز به کمک شما آنها را به صورت آنلاین خریداری نمایند. به این ترتیب تعداد فروش بیمه های مختلف شما از طریق وب سایت بیشتر خواهد شد.

درگاه پرداخت معتبر

اگر هدف شما از طراحی سایت بیمه فروش آنلاین بیمه های گوناگون باشد باید در سایت خود درگاه پرداخت داشته باشید. درگاه های پرداخت مختلفی وجود دارد که توسط بانک و شرکت های مختلف خدمات پرداختی ارائه می شوند. اما بهتر است که از درگاه های پرداخت مستقیم که بانک ها ارائه می کنند استفاده کنند. در ساختار کلی طراحی سایت بیمه باید مواردی را رعایت کنید که سایت قابل اعتماد باشد. در اصل ساختار بیمه بر اعتماد استوار است. پس با استفاده از درگاه های پرداخت معتبر سایت قابل اعتماد تری داشته باشید. برای دریافت درگاه های بانکی می توانید به بانکی که در آن حساب دارید مراجعه کنید و درخواست خود را اعلام نمایید. بسیاری از بانک ها نیز در وب سایت خود قابلیت درخواست درگاه پرداخت دارند. به طور معمول اگر واجد شرایط باشید پس از مدت کوتاهی درگاه پرداخت به شما داده می شود.

حساب کاربری بیمه شونده

طراحی حرفه ای حساب کاربری یکی از مهم ترین موارد برای طراحی سایت بیمه به شمار می رود. هر شخص بیمه شونده باید برای خود یک حساب کاربری داشته باشد. بیمه شونده چه از طریق سایت بیمه را خریداری کرده باشد و چه به صورت حضوری باید به صورت آنلاین بتواند وضعیت حساب بیمه ای خود را ببیند. برخی از نمایندگان بیمه تنها فروش حضوری دارند. هدف از طراحی سایت بیمه برای این افراد تنها این است که بیمه شوندگان بتوانند وضعیت پرداختی خود و جزئیات حساب بیمه ای خود را در سایت مشاهده نمایند. به هر حال از طراحی سایت بیمه خود هر هدفی که داشته باشید حساب کاربری اعضا و اطلاعاتی که برای آن پر می کنند به شما کمک زیادی خواهد کرد. از این اطلاعات در آینده می توانید استفاده کنید.

آپلود مدارک

در طراحی سایت بیمه قابلیت خرید بیمه وجود دارد. برای خرید یا ثبت نام یک بیمه ممکن است نیاز باشد تا کاربران مدارک لازم را ارسال نمایند. می توانید قابلیت آپلود فایل را در سایت داشته باشید. به این صورت که برای خرید هر یک از بیمه ها کاربران اسکن مدارک لازم جهت ثبت نام را در سایت آپلود نمایند. به این ترتیب کاربران مدارک را در سایت آپلود کرده و خود به صورت آنلاین مراحل ثبت نام را تکمیل می کنند. می توانند با پرداخت هزینه مربوطه ثبت نام و خرید خود را به اتمام برسانند. این به سیاست کاری شما بستگی دارد. ممکن است نیاز باشد تا مدارک لازم توسط کارشناس بیمه تایید شده و سپس مراحل کار به اتمام برسد. این باعث می شود که به سرعت بتوانید با در دست داشتن مدارک کاربران برای صدور بیمه نامه ها اقدام کنید. همین موضوع سرعت کار شما را تا میزان خیلی زیادی افزایش خواهد داد.

اتصال پنل اس ام اس به سایت

استفاده از یک پنل اس ام اس باعث می شود که کاربران در هنگام ثبت نام و خرید احساس بهتری داشته باشند. به طور معمول استفاده از پنل های پیامکی باعث اعتماد سازی نیز می شود! هنگامی که کاربران در مرحله ای از خرید بیمه هستند و سفارش خود را ثبت می کنند از طریق پنل پیامکی برای آنها پیام هایی با عناوین مرتبط ارسال می گردد. به طورمثال پیامک هایی با متونی مشابه “سفارش شما با موفقیت ثبت شد” یا “سفارش شما در حال انجام است” باعث افزایش اعتمادسازی می شود.

خبرنامه

استفاده از خبرنامه ها یک راه خیلی خوب و حرفه ای و یادآوری مجموعه شما به کاربران و علاقه مندان مجموعه شما می باشد. استفاده از خبرنامه در طراحی سایت بیمه می تواند بسیار کارآمد واقع شود و میزان فروش شما را افزایش دهد. احتمالا در وب سایت های مختلف نیز دیده اید که با وارد کردن ایمیل یا شماره همراه شما از شما می خواهند در خبرنامه آنها عضو شوید. پس از این که عضو یک خبرنامه می شوید اخبار و اطلاعیه هایی که در وب سایت منتشر می شود به اطلاع شما نیز می رسد. به این ترتیب از تغییرات، تحولات جدید، اخبار و حتی مطالب علمی مطلع می شوید. به طور معمول در طراحی سایت بیمه با استفاده از خبرنامه قصد دارند تا کاربران را مجدد وارد سایت کنند و دوباره آنها را ترغیب به خرید کنند یا از اخبار مرتبط در زمینه بیمه آگاه نمایند. از طریق خبرنامه می توانید حتی طرح های تبلیغاتی و تخفیفی خود را نیز به مشتریان اعلام کنید.

طراحی سایت بیمه با ظاهر حرفه ای

طراحی سایت بیمه حرفه ای

یکی از ساختار های لازم برای طراحی سایت بیمه این است که ریسپانسیو و قابل انعطاف باشد. یعنی نمایش خوب و درستی در هر صفحه نمایشی از لپ تاپ گرفته تا موبایل و تبلت داشته باشد. چرا که در این سایت ها بیشتر کاربران با موبایل هستند. پس باید سایت شما به گونه ای ساخته شده باشد که در دستگاه های مختلف به خصوص صفحه نمایش کوچک موبایل به درستی اجرا شود. با استفاده از طراحی سایت بیمه ریسپانسیو مشتریان شما می توانند به راحتی با استفاده از هر دستگاهی وارد سایت شده و از خدمات بیمه شما بهره مند شوند.

استفاده از رنگ های اعتماد ساز!

در طراحی سایت بیمه باید از رنگ هایی استفاده شود تا سایت شما قابل اعتماد تر به نظر برسد. اصل بیمه بر اعتماد کاربران استوار می باشد. پس بهتر است با استفاده از اصول روانشناسی رنگ ها از ترکیباتی استفاده کنید که اعتماد کاربران را برانگیزد. یکی از ویژگی های مهم طراحی سایت حرفه ای همین استفاده درست از رنگ هاست. رنگ های سایت شما باید بهترین رنگ های ممکن با توجه به سیاست گذاری های شما در مورد کسب و کارتان یا طیف مشتریانی که دارید انتخاب شوند. به طور مثال برخی از رنگ هایی که برای طراحی سایت بیمه مرسوم و بسیار درست است رنگ آبی به عنوان رنگ اصلی می باشد. این رنگ علاوه بر ایجاد حس آرامش باعث اعتماد بیشتر کاربران به صورت ناخود آگاه می شود. در تمام طراحی های نگارچه تلاش می شود تا با استفاده از گروه گرافیست و ایده پرداز بهترین رنگ بندی ها برای وب سایت اتخاذ گردد.

گرافیک کاملا اختصاصی

یکی از مواردی که می توانید در طراحی سایت بیمه استفاده کنید تا موفق تر باشید استفاده از گرافیکی انحصاری و اختصاصی برای خودتان است. بهتر است از دیگران تقلید نکنید. سعی کنید اولین و بهترین باشید. گرافیک حرفه ای و منحصر به فرد مجموعه شما را بسیار حرفه ای تر و بزرگ تر نشان خواهد داد. این باعث می شود که بتوانید مشتریان خوب و بیشتری با استفاده از سایت داشته باشید. ساخت و طراحی تصاویر و نحوه چیدمان آنها در طراحی سایت بیمه اهمیت خیلی زیادی دارد. به خصوص برای طراحی صفحه اصلی سایت باید یک طراحی منحصر به فرد و بسیار ویژه داشته باشید. صفحه اصلی سایت در واقع مهم ترین صفحه سایت شما خواهد بود. برای صفحه اصلی سایت زمان بگذارید و از تصاویر حرفه ای استفاده کنید. بهتر است از یک گرافیست بخواهید که برای طراحی این صفحه به شما کمک کنید. استفاده از تصاویر انحصاری برای طراحی سایت بیمه به خصوص با رنگ بندی های متناسب می توانید به سایت شما جذابیت بسیار زیادی بدهد.

طراحی آیکن دسته بندی ها

استفاده از آیکن های اختصاصی به صورت هماهنگ می تواند جلوه بسیار زیبایی به سایت شما بدهد. آیکن ها باید متناسب با سایت شما و دسته بندی هایی که دارید طراحی شوند. در طراحی سایت بیمه آیکن ها می توانند برای دسته بندی های مختلف بیمه هایی باشند که توسط مجموعه شما ارائه می شوند. استفاده از آیکن ها به خصوص برای صفحه اصلی باعث می شود که مهم ترین صفحه سایت شما بسیار گیرا و حرفه ای به نظر بیاید. می توانید در زیر هر آیکن نام خدمات خود را بنویسید. همچنین با ارائه توضیحات کوتاه برای هر کدام، کاربر در یک نگاه به سرعت متوجه می شود که شما دقیقا چه می کنید و چه خدماتی عرضه می کنید. مورد دیگر این که کاربران معمولا می دانند که با کلیک روی هر آیکن به صفحه مربوطه هدایت خواهند شد. در واقع شما ارتباط حرفه ای صفحات را برقرار می کنید. این کار باعث می شود که سئوی داخلی که بخشی از آن لینک سازی های داخلی به شیوه اصولی است نیز رعایت شده باشد.

ارتباط با مشتریان در سایت

راه های ارتباطی در طراحی سایت بیمه

چت آنلاین

قابلیت چت آنلاین برای طراحی سایت بیمه تقریبا ضروری به نظر می رسد. حتما می دانید که یکی از موارد بسیار مهمی که برای فروش بیمه اهمیت دارد مشاوره است. شما باید مشاوره خوبی به مشتریان بدهید تا بتوانید بیمه های خود را از هر نوعی که هستند به فروش برسانید. به همین دلیل استفاده از روش هایی که کاربران بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند در طراحی سایت بیمه و مراکز فروش بیمه اهمیت فراوانی دارد. یکی از مدرن ترین و روش های ارتباط با مشتریان پلتفرم های چت آنلاین هستند. با اتصال این پلتفرم ها به وب سایت خود می توانید کارایی سایت خود را تا میزان زیادی افزایش دهید. چت آنلاین نشان می دهد که شما یک مجموعه پویا و بسیار فعال هستید. کاربران متوجه خواهند شد که شما برای مشتریان خود وقت و زمان می گذارید و خدمات پشتیبانی خوبی ارائه می دهید. ارائه خدمات پشتیبانی خوب و ارتباطات بیشتر با مشتریان باعث می شود که مجموعه شما رشد بیشتری پیدا کند.

فرم های ارتباطی

فرم های ارتباطی مختلف از قدیم در طراحی سایت بیمه و سایر وب سایت هایی که نیاز است ارتباط با مشتریان بیشتر باشد رایج بوده است. فرم های ارتباطی را می توانید در صفحات مختلف وب سایت خود قرار دهید تا کاربران به راحتی با شما ارتباط داشته باشند. به طور مثال یک فرم ساده در صفحه تماس با ما قرار دهید. کاربران می توانند از طریق این فرم نظرات و انتقادات خود را در مورد مجموعه شما برایتان ارسال نمایند. همچنین ممکن است بسیاری از کاربران سوالات خود را از طریق این فرم از شما بپرسند. البته از فرم های دیگر نیز می توانید با توجه به سیاست خود در قسمت های مختلف سایت استفاده کنید. به طور مثال استفاده از یک فرم برای استخدام کارشناس فروش بیمه در صفحه همکاری با ما می توانید با هدف گسترش کادر فروش خود استفاده کنید.

استفاده از فروم ها

شاید در برخی وب سایت ها صفحاتی را دیده باشید که در آن کاربران در مورد یک موضوع خاص که به طور معمول ارتباط با صنف و دسته کاری وب سایت دارد گفتگو می کنند. به این صفحات فروم گفته می شود. استفاده از فروم ها در طراحی سایت بیمه تاثیر خیلی زیادی در بازدید وب سایت شما و کارآیی آن دارد. یکی از مهم ترین مواردی که در طراحی سایت بیمه باید مورد توجه شما باشد این است که کاربران بتوانند پاسخ تمام سوالاتشان یا حداقل بیشتر سوالاتشان در زمینه بیمه و مواردی که شما عرضه می کنید را در سایت پیدا کنند. فرم دقیقا می تواند شما را به این هدف بسیار مهم برسانند. به طور معمول کاربران اینترنتی علاقه زیادی دارند که نظر سایر کسانی که از شما کالا یا خدمتی را دریافت کرده اند بدانند. در این فروم ها علاوه بر این که به بسیاری از سوالات پاسخ داده می شود، نظرات کاربران نیز به اشتراک گذاشته می شود.

برگزاری نظرسنجی

استفاده از نظرسنجی ها در طراحی سایت بیمه بسیار مهم است! نتیجه یک نظرسنجی می تواند میزان فروش شما را در یک بیمه خاص افزایش دهد. با اهداف مختلف می توانید از نظر کاربران در سایت خود استفاده کنید. به طور مثال در طراحی سایت بیمه به منظور افزایش فروش، موضوع یک نظرسنجی می تواند به این صورت باشد: نظر شما در مورد استفاده از بیمه عمر چیست؟ یا یک نظر سنجی دیگر می تواند به این صورت باشد: نظر شما چیست که با پرداخت هزینه اندک برای بیمه آتش سوزی از عواقب آن جلوگیری کنیم؟ خیلی ساده می توانید نظر کاربران را بخواهید. به صورت غیر مستقیم به آنها گفته اید که هزینه بیمه آتش سوزی بسیار کم است! همچنین به آنها یادآوری کرده اید که بیمه آتش سوزی خریداری کنند. همچنین این که بسیاری از کاربران ممکن است دکمه موافقم را بزنند می تواند در خرید سایر کاربران دیگر نیز تاثیر گذار باشد.
از نظرسنجی ها می توانید در هر زمینه ای که دوست دارید استفاده کنید. این کاملا به سیاست کاری شما بستگی دارد. ولی همان طور که گفتیم استفاده از قابلیت نظرسنجی در طراحی سایت بیمه بسیار کاربرد دارد و می توانید از این قابلیت بهره برداری خیلی زیادی بکنید. حتی می توانید نظر کاربران را در مورد طراحی وب سایت خود و میزان رضایت آنها در مورد آن بدانید. همان طور که متوجه شدید استفاده از نظرسنجی در هر موضوعی می تواند به شما کمک کند و بدانید که کاربران و مشتریان شما دقیقا چه می خواهند.

اشتراک گذاری:

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button
X